محمد بَحرانی متولد 1360 در شهر شیراز است. او صداپیشه و بازیگر ایرانی است. بحرانی دارای مدرک لیسانس بازیگری از دانشگاه تهران و مدرک کارشناسی ارشد کارگردانی از دانشگاه تربیت مدرس است. با بیوگرافی محمد بحرانی این هنرمند توانا در تانما بیشتر آشنا شوید.

محمد بحرانی

بیوگرافی محمد بحرانی

زندگینامه محمد بحرانی

محمد بحرانی یک برادر و یک خواهر دارد و پدرش از قدیم شعر می گوید و می نویسد.در محله جنوبی های اهل خوزستان که مهاجرت کرده به شیراز در زمان جنگ بودند، بزرگ شده و از آن زمان با قابلمه و تشت، بندری می زد و می خواند.

در سال 1380 وقتی 20 ساله بود، مریم سعادت که داور یکی از جشنواره ها بود از وی برای حضور در عروسک گردانی یک مجموعه تلویزیونی برای کودکان دعوت کرد, به این ترتیب او وارد کارهای عروسکی شد. در سال 1390 از طریق امیر سلطان احمدی عروسک گردان پسرعمه زا به ایرج طهماسب معرفی شد تا با گروه کلاه قرمزی برای عروسک های جدید تست بدهد و در نهایت صداپیشگی ببعی و آقای همساده به او سپرده شد، پیش از این نیز صداپیشگی عروسک هایی چون آقاشجاع و استاد همه چی دون را تجربه کرده بود.

شخصیت عروسکی جناب خان با صدای محمد بحرانی سال 1390 در سریال نمایش خانگی کوچه مروارید با 25 عروسک دیگر شکل گرفت، اما چندان موفق نبود.او در فصل دوم خندوانه در سال 94 قرار بود در یک قسمت به عنوان استندآپ کمدین حضور پیدا کند که بخاطر استقبال این برنامه حضورش تکرار شد و در نهایت او به کاراکتر اصلی این برنامه تبدیل گشت.

بحرانی با وجودی که در ابتدای شروع به کار در این حیطه چندان اصراری به کار در این حوزه نداشت که دلیل آن را ناآگاهی از جزئیات این حوزه می داند، وقتی چندی پس ازشروع کار و آشنایی اش با گروه به این نتیجه رسید که پشت صحنهٔ کارهای کودک در مقایسه با سایر ژانرها لطیف تر، سالم تر و انسانی تر است. او این ویژگی را دوست داشت و همین باعث ماندگاری اش در این زمینه شد.با این وجود او دوست دارد که ژانرهای دیگر را نیز تجربه کند، کما این که در تله تئاترها و سینما نیز بازی کرده است.

از جمله کارهای بحرانی پیش از ورود به مجموعهٔ کلاه قرمزی مجموعه های استاد همه چی دون، شهر کودکان بود.از دیگر کارهای او می توان به مجموعهٔ «با ما کاش باشی» اشاره کرد که وی در این مجموعه صداپیشهٔ عروسک آقا شجاع است.

آشنایی محمد بحرانی با گروه کلاه قرمزی در ابتدا به واسطهٔ همکاری مشترک وی با ایرج طهماسب و حمید جبلی در فیلم «رفیق بد» بود؛ ولی در اصل از طریق امیر سلطان احمدی، عروسک گردان پسرعمه زا، که در کلاه قرمزی ۸۸ حضور داشت و یکی از دوستان بحرانی بود به گروه معرفی شده است.این بازیگر در یکی از آخرین فعالیت های هنری خود صدا پیشهٔ عروسک جناب خان در برنامهٔ خندوانه به کارگردانی رامبد جوان حضور داشته است.

محمد بحرانی

محمد بحرانی در کنار پدرش

ازدواج محمد بحرانی

محمد بحرانی چند سالیست با مهناز خطیبی ازدواج کرده و متاهل است همسرش نیز عروسک گردان دیوی در مجموعه کلاه قرمزی می باشد

مهناز خطیبی متولد 1360 در تهران، نویسنده و مترجم نیز می باشد که فارغ التحصیل لیسانس بازیگری از دانشگاه تهران می باشد.او تجربه های زیادی در تئاتر و فیلم مستند دارد.

محمد بحرانی

همسر محمد بحرانی

حواشی محمد بحرانی

در خندوانه 3 خبری از جناب خان نبود به همین ترتیب حواشی محمد بحرانی خیلی زیاد شد عده ای از این قضیه سوء استفاده کردند و گفتند محمد بحرانی (صدا پیشه ی جناب خان) دیگر حاضر نیست با رامبد جوان همکاری کند ولی او هم تلفنی در برنامه خندوانه این حواشی را کاملا رد کرد و هم در صفحه ی اینستاگرام خود در موردش توضیح داد.

آثار محمد بحرانی

سینمایی

 • 1386 رفیق بد
 • 1392 طبقه حساس
 • 1393 نزدیکتر
 • 1393 فرار از قلعه رودخان
 • 1385 اتوبوس شب
 • 1396 مارموز

نمایش خانگی

تلویزیونی

 • تله تئاتر یغمای باشکوه خورشید (فرهاد محسن پور)
 • مجموعه مکتب خانه غیرانتفاعی (عیسی یوسفی پور)
 • یه کوچه، یه خونه (عیسی یوسف پور، علیرضا فرح جود)
 • دوپینگ (رضا مقصودی) (۱۳۹۸)

صدا پیشگی

 • ببعی (کلاه قرمزی)
 • آقوی همساده (کلاه قرمزی)
 • استاد همه چی دون (استاد همه چی دون)
 • جناب خان (کوچه مروارید و خندوانه)
 • نمایش عروسکی کنسرت حشرات صدا پیشه، عروسک گردان و شاعر بوده است.
 • صداپیشگی نقش «عامو» در سریال عروسکی «خونه عامو» از جمله نخستین کارهای بحرانی است که بعدها با اتود زدن این نقش، به شخصیت «جناب خان» رسید.

اجرا

برنامهٔ رادیو هفت

خوانندگی

 • وی پیش از جام جهانی ۲۰۱۴ و ۲۰۱۸ فوتبال و لیگ جهانی والیبال به همراه امیر سلطان احمدی موزیک ویدئوهایی در حمایت از تیم ملی منتشر کرد.
 • تیتراژ پایانی مجموعه تلویزیونی دوپینگ
محمد بحرانی

آثار محمد بحرانی

اینستاگرام محمد بحرانی

محمد بحرانی هنرمند فعال در شبکه های اجتماعی است که آدرس صفحه ی اینستاگرامش mohamadbahrani می باشد.

تصاویر محمد بحرانی

محمد بحرانی

محمد بحرانی در طبقه حساس

محمد بحرانی

محمد بحرانی در برنامه دورهمی

محمد بحرانی

محمد بحرانی در خندوانه

محمد بحرانی

محمد بحرانی و رامبد جوان

محمد بحرانی

محمد بحرانی در هیولا

محمد بحرانی

محمد بحرانی در دوپینگ

محمد بحرانی

محمد بحرانی در کلاه قرمزی و پسر خاله

محمد بحرانی

محمد بحرانی در سریال گلشیفته

محمد بحرانی

محمد بحرانی با عوامل سریال گلشیفته

محمد بحرانی

محمد بحرانی در فرار از قلعه رود خان

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید