محمد رشنو متولد 1380 در کرج است. وی فارغ التحصیل لیسانس رشته حقوق از دانشگاه آزاد می باشد که از 16 سالگی به روی صحنه تئاتر رفت و حالا در تلویزیون حضور دارد. او که پیشتر ها در عرصه تئاتر فعالیت داشته است این روزها در حال نقش آفرینی در سریال تلویزیونی یاور است و در تجربه های نخستینش در عرصه تصویر توانسته است عملکرد قابل قبولی داشته باشد. در تانما با بیوگرافی محمد رشنو بیشتر آشنا شوید.

محمد رشنو

بیوگرافی محمد رشنو

زندگینامه محمد رشنو

محمد رشنو، بازیگر جوان البرزی و ساکن کرج از بازیگران جوان و تازه کار تئاتر ، سینما و تلویزیون است پدرش مهندس مراقبت پرواز است به صورت حرفه ای سال 1395 در تئاتر «پس لرزه» حضور داشت سپس چند ماه بعد با نمایش «کوچه برزیلی ها» بروی صحنه رفت.

آقای بازیگر بیشتر فعالیت و تایم خود را برای دیدن فیلم و مستر کلاس های بازیگری خارجی و داخلی صرف می کند و به تناسب اندام و شنا نیز علاقه مند است.

در سال 1397 وارد کلاس های بازیگری هومن سیدی در آموزشگاه هشت میلی متری شد سپس در ورکشاب های بازیگری دکتر قطب الدین صادقی نیز حضور داشت. وی سال 1396 با فیلم «جزیره گنج» جلوی دوربین رفت اما به صورت حرفه ای سال 97 در فیلم «23 نفر» حضور داشت.

او در فیلم ۲۳ نفر یکی از بازیگران اصلی این فیلم بود که در زمینه اسارت ۲۳ رزمنده دفاع مقدس در سال ۶۱ بر اساس روایت کتاب ۲۳ نفر به کارگردانی مهدی جعفری بود که توسط آرش حسن پور به عوامل فیلم معرفی شد.

محمد رشنو پس از فیلم 23 نفر ، در فیلم سه کام حبس به کارگردانی سامان سالور در کنار بازیگران مطرحی مانند پریناز ایزدیار و محسن تنابنده ایفای نقش کرد.

فیلم سینمایی اورکا به کارگردانی سحر مصیبی ، سومین تجربه سینمایی محمد رشنو است که با مهتاب کرامتی ، ترانه علیدوستی ، مسعود کرامتی و مهتاب نصیرپور همبازی شد.
رشنو اولین تجربه حضور خود را در سینما با این فیلم کسب کرد و از آرزوهایش این است که تا آخر عمر در سینما بماند و به بازیگری ادامه دهد.

محمد رشنو در سال 99 بازی در نقش اصلی فیلم های کوتاه لیبیدو به کارگردانی سعید دشتی و چند قدم آن طرف تر به کارگردانی امید معلم را به کارنامه هنری خود اضافه کرد.

این هنرمند جوان با سریال بوم و بانو در سال 1399 به کارگردانی سعید سلطانی وارد تلویزیون شده و در دومین تجربه همکاری خود با سعید سلطانی ، ایفاگر نقش آصف شد که یکی از شخصیت های مهم داستان است.

محمد رشنو در سال 1400 در سریال یاور به کارگردانی سعید سلطانی در نقش آصف بازی کرد که دوست محسن با بازی ارسلان قاسمی هم دانشگاهی است و پدران این دو با هم مشکل قدیمی دارند و حالا او نیز عاشق دختری به نام غزل با بازی دریا مقبلی شده که در ادامه سریال در روزهای آتی خواهید دید.

ازدواج محمد رشنو

محمد رشنو مجرد است و تا کنون ازدواج نکرده است.

آثار محمد رشنو

تئاتر

 • پس لرزه
 • صور اسرافیل
 • کوچه برزیلی ها
 • عروس
 • آدمخوار

سینمایی

 • 1398 سه کام حبس (سامان سالور)
 • 1398 اورکا (سحر مصیبی)
 • 1397 23 نفر (مهدی جعفری)

فیلم کوتاه

 • 1399 لیبیدو (سعید دشتی)
 • 1399 چند قدم آن طرف تر (امید معلم)

سریال

 • 1399 بوم و بانو (سعید سلطانی)
 • 1400 یاور (سعید سلطانی)

جوایز و افتخارات محمد رشنو

تئاتر کوچه برزیلی ها با استقبال خوب مردم به مدت 2 سال اجرا شد که محمد برای آن کاندیدای بهترین بازیگر بخش نوجوانان ششمین جشنواره ملی تئاتر شهر تهران شد.

محمد رشنو آذر ماه 1397 جایزه دوم بازیگری مرد شانزدهمین جشنواره سراسری تئاتر مقاومت را برای بازی در نمایش «عروس» از تولیدات استان البرز دریافت کرد.

اینستاگرام محمد رشنو

محمد رشنو از هنرمندان فعال در شبکه اجتماعی به ویژه اینستاگرام است و Mohammadrashno نشانی پیج اینستاگرام محمد رشنو است.

تصاویر محمد رشنو

محمد رشنو

آصف در سریال یاور

محمد رشنو

محمد رشنو در صحنه نمایش

محمد رشنو

محمد رشنو در تئاتر

محمد رشنو

محمد رشنو در سینمایی 23 نفر

محمد رشنو

محمد رشنو در سریال یاور

محمد رشنو

محمد رشنو در سینمایی چند قدم آن طرف تر

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید