مهرزاد جعفری متولد ۸ مهر سال ۱۳۶۹ در تهران است. وی دارای مدرک تحصیلی کارشناسی اکتشاف معدن و دارای مدرک تافل نیز می باشد. مهرزاد در رشته مهندسی معدن تحصیل کرده است اما تسلطش به زبان انگلیسی او را به یکی از مترجمان موفق و حرفه ای تبدیل کرده است. در تانما با بیوگرافی مهرزاد جعفری این هنرپیشه جوان بیشتر آشنا شوید.

مهرزاد جعفری

کودکی مهرزاد جعفری

زندگینامه مهرزاد جعفری

مهرزاد جعفری در یک خانواده 3 نفره است. او خواهر و برادر ندارد و با پدر و مادرش به نام های علی جـعفری و پوران فرخ روز زندگی می کند.

با گذراندن دوره های بازیگری نزد سیما تیرانداز در یک تئاتر بازی کرد که سیما تیرانداز کارگردانی می کرد همین امر سرنوشت مهرزاد جعفری را تغییر داد و او را به عنوان یک بازیگر توانمند و جوان مطرح کرد.مهرزاد با بازی در سریال از سرنوشت در کنار کیسان دیباج و دارا حیایی نقش آفرینی کرد و نقش نوید را در این سریال بازی کرد. او در یک رقابت عشقی با کیسان دیباج قرار داشت و همین باعث شده بود بسیار مورد توجه قرار گیرد هرچند نقشی که بازی کرد بسیار کوتاه بود.

مهرزاد اهل مداست و مد روز را با دقت دنبال می کند. او همچنین به لحاظ دانش سینمایی کاملا به روز است و با توجه به تسلطی که بر زبان انگلیسی دارد همیشه آخرین یافته های سینمایی را می داند.

مهرزاد جعفری در سریال بچه مهندس 3 نقش مسعود تابشی را بازی می کند و یکی از سه شخصیت اصلی است هر چند در ادامه سریال بازیگر این نقش تغییر می کند.

برخی عکس های او شباهت زیادی به جانی دپ بازیگر و خواننده آمریکایی دارد با این حال خودش می گوید من به او شبیه نیستم او به من شباهت دارد (می خندد)

از ترجمه زیر نویس تا ترجمه کتاب

وقتی گوینده سریال با صدای خاص خود، روی تصاویر می گفت Previously on LOST نام او به عنوان زیرنویس روی صفحه ظاهر می شد. از آن زمان شروع به کار کرد و در همین مدت کوتاه کارهای زیادی انجام داد.زیرنویس سریال های فراوانی را ترجمه کرد و به خیلی ها برای دیدن فیلم و سریال کمک کرد. اولین تجربه ترجمه زیرنویس مهرزاد، سریال «لاست» بود.
مهرزاد علاوه بر ترجمه زیرنویس فیلم و سریال های خارجی، چند سالی است که ترجمه کتاب را بر عهده دارد. با اینکه سن و سالی ندارد، اما آثار ترجمه زیادی در کارنامه اش دارد.

شروع کار ترجمه

آقای جعفری کار ترجمه را از سن کم و از ۱۹ سالگی شروع کرده و در کار ترجمه فیلم و سریال فعالیت می کند.
کتاب «خلا ناگهانی» دومین تجربه ی ترجمه کتابش هست.
تجربه اول هم مانند این کتاب با همکاری میلاد انجام شد که «بازی تاج و تخت» را ترجمه کرد

ازدواج مهرزاد جعفری

از وضعیت ازدواج و همسر مهرزاد جعفری اطلاعات دقیقی در دست نیست.ولی به احتمال زیاد هنوز مجرد و ازدواج نکرده است.

مهرزاد جعفری

زندگینامه مهرزاد جعفری

آثار مهرزاد جعفری

سریال

  • اعترافات ذهن خطرناک من
  • گشت پلیس (کارگردانی مهرداد خوشبخت)
  • از سرنوشت
  • بچه مهندس

نمایش خانگی

  • عاشقانه (کارگردانی منوچهر هادی)

تئاتر

اینستاگرام مهرزاد جعفری

مهرزاد جعفری از بازیگران فعال در شبکه اجتماعی به ویژه اینستاگرام است و mehrzadjafari4 نشانی اینستاگرام مهرزاد جعفری است.

تصاویر مهرزاد جعفری

مهرزاد جعفری

مهرزاد جعفری و مادرش

مهرزاد جعفری

مهرزاد جعفری و سیما تیرانداز

مهرزاد جعفری

مهرزاد جعفری در بچه مهندس 3

مهرزاد جعفری

مسعود در سریال بچه مهندس 3

آیا این مطلب مفید بود؟ 152
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید