مینو آزرمگین متولد مهر سال 1370 در تهران است. این بازیگر جوان دارای لیسانس بازیگری از دانشکده هنر و معماری دانشگاه آزاد تهران است. او که پیشتر ها در عرصه تئاتر فعالیت داشته است این روزها در حال نقش آفرینی در سریال تلویزیونی احضار است و در نخستین تجربه بازیگری خود در عرصه تصویر توانسته است عملکرد قابل قبولی داشته باشد. در تانما با بیوگرافی مینو آزرمگین بیشتر آشنا شوید.

مینو آزرمگین

مینو آزرمگین

زندگینامه مینو آزرمگین

مینو آزرمگین در یک خانواده چهار نفره متولد شده است. محمدعلی، تنها برادر مینو آزرمگین است که در سال ۱۳۷۸ وقتی که ۴ ساله بود، فوت کرد. وی در صحنه های مختلف تئاتر هنرنمایی کرده است. با این وجود آزرمگین جز تازه واردان این عرصه محسوب می شود. این هنرمند جوان در آموزشگاه فرهنگی هنری اینجا میان شهر با نظارت و کارگردانی هیئت مدیره آن که بازیگران به نامی از جمله پانته آ بهرام ، صابر ابر و الهام کردا هستند، به اجرای چندین نمایش پرداخته و روی صحنه تئاتر رفته است.

اولین گام آزرمگین در حیطه نمایش را می توان از سال ۱۳۹۲ با نمایش «چی شد که من مار خوردم؟» دانست. این نمایش که به کارگردانی گلبرگ ابوترابیان روی صحنه رفت، باعث شد تا مینو آزرمگین به عنوان مدیر صحنه کار خود را در حیطه بازیگری آغاز کند. این بازیگر از سال ۱۳۹۳ بازیگری را با نمایش از تاریکی به کارگردانی شایان عطایی تجربه کرد.

این بازیگر به طور حرفه ای از سال ۱۳۹۷ با بازی در تئاتری به نام نمایشی در ستایش تئاتر توانست راهی برای حضور خود در سریال احضار بسازد. البته باید گفت که مینو آذرمگین در نمایشی با نام آنا در کنار بازیگران برجسته کشور همچون پانته آ بهرام و صابر ابر همکاری داشته است. همچنین از دیگر نمایش های او می توان به نمایش پرنیان اشاره کرد.

مینو آزرمگین از چهره های جوانی است که در رمضان امسال در جدیدترین اثر تلویزیونی علیرضا افخمی ایفای نقش کرده است . این بازیگر جوان که پیش از آن تجربیاتی را در تئاتر و نمایش داشته است بازیگر نقش زهره در سریال احضار است . او در این سریال بازیگری در کنار چهره هایی چون آرش مجیدی ، افسانه چهره آزاد ، رضا توکلی ، صالح میرزا آقایی و علی دهکردی را تجربه کرده است سریال احضار در ۲۵ فروردین ۱۴۰۰ و به مناسبت فرا رسیدن ایام ماه رمضان از شبکه اول سیما بر روی آنتن رفته است و پخش آن هم چنان ادامه دارد .

در سریال احضار چه می گذرد

مائده و زهره دختر عمه و دختر دایی یکدیگر هستند. آن ها همراه با 2 تن از دوستان خود ، سوسن و شکیبا ، برای یک سفر تفریحی عازم شمال شده اند. گرچه هر چهار نفر ظاهرا از دوستان صمیمی یکدیگر هستند اما یکی از آن ها نسبت به مائده حسادت می ورزد و دل خوشی از او ندارد. این سفر بهانه ای می شود تا کینه ورزی های او برملا گردد. با پیوستن محسن -خواستگار قبلی مائده - به این جمع حوادثی رقم می خورد که زندگی و سرنوشت مائده و زهره را دگرگون می کند.

از مینو آزرمگین بیشتر بدانیم

چنانچه گفته شد سریال تلویزیونی احضار نخستین فعالیت رسمی و حرفه ای مینو آزرمگین است و از دیگر آثار مینو آزرمگین در عرصه تئاتر اطلاعاتی در دست نیست هم چنین اطلاعاتی از همسر مینو آزرمگین و ازدواج او در دسترس نیست . گفتنی است که اینستاگرام مینو آزرمگین به نشانی minooazarmgin فعال است .

تصاویر مینو آزرمگین

مینو آزرمگین

زهره در سریال احضار

مینو آزرمگین

عکس اینستاگرامی مینو آزرمگین

مینو آزرمگین

مادر مینو آزرمگین

مینو آزرمگین

پدر مینو آزرمگین

مینو آزرمگین

مینو آزرمگین در سریال احضار

مینو آزرمگین

مینو آزرمگین و آدرینا صادقی

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید