مختصری از بیوگرافی نازنین بیاتی :  نازنین بیاتی (۱۵ دی ۱۳۶۸ در تهران) بازیگر اهل ایران است. نقاشی را از کودکی شروع کرد و دیپلم اش  گرافیک بود.

 وی دانش‌آموخته رشته تئاتر از دانشگاه آزاد اسلامی تنکابن است. ، مدتی طراح لباس و صداپیشه نیز بود و در عرصه موسیقی نیز وارد شده است. ازدواج نکرده و مجرد است.علاقه اش به بازیگری از ترم چهار دانشگاه با درس مبانی بازیگری شروع شد و از طریق یکی از دوستانش برای تست فیلم به دفتر آقای شهبازی کارگردان رفت و بدون کلاس بازیگر شد.

خانواده نازنین بیاتی: مادرنازنین بیاتی اهل قم و پدرش اهل تفرش است و دارای دو خواهر به نام های ندا و نغمه دارد ، محل زندگی این بازیگر جوان در منیریه است.

 

نازنین بیاتی

نازنین بیاتی

 

نازنین بیاتی را بهتر از زبان خودش بشناسیم

بی حوصله است و تقلب را دوست دارد. محافظه کار است اما نه خیلی. از مار و خزنده‌ها خوشش نمی‌آید. تفریحاتش از فضای هنر زیاد دور نیست؛ در اوقات فراغت کتاب می‌ خواند، فیلم می‌ بیند یا نقاشی می‌ کند و یک بیزینس هم در کنار بازیگری انجام می دهد.

در کنار بازیگری طراحی لباس نیز می کند. یکی از علاقه های شخصی‌اش دیدن فیلم در سینماست ! سعی می کند با دوستانش به دیدن فیلم های خوبی که اکران می شود برود.

خیلی راحت همه جا می‌ رود، اتوبوس و مترو سوار می‌ شود و با مردم زندگی می‌ کند . او در این باره نوشته: « خوبی‌ اش این است که دیگر مانند قبل وقت بطالتی ندارم»

او کل آدم پرانرژی  است و  اگر قرار باشد کاری انجام دهد  دوست دارد به آن چیزی که می خواهد خیلی زود برسد. مثلا وقتی دارم نقاشی می کشد دوست دارد زود تمام بشود.

او بسیار عجول و در جمع دوستان بسیار شاد است و در کل شخصیت برون گرایی دارد.

 

تصاویر نازنین بیاتی

تصاویر نازنین بیاتی

 

حواشی نازنین بیاتی

نازنین بیاتی، پدیده جوان سی و یکمین دوره جشنواره فیلم فجر که در فیلم دربند بدون فیلمنامه بازی کرده و هیچ تصوری از شخصیت «نازنین» نداشته، از سرنوشت نقشش و روند داستان (به دلیل رج زدن سکانس ها) بدون اطلاع بوده و فیلم را برای نخستین بار همراه منتقدان در جشنواره دیده.

 

نازنین بیات

نازنین بیات در فیلم دربند

 

نازنین بیاتی پس از ساختن صفحات فیک به نامش که در آن اخبار غلط و شایعاتی پخش می‌شد، تصمیم گرفت که در فضای مجازی فعالیت کند. او درباره مصاحبه فِیکی که راجع به شباهتت به ترانه علیدوستی منتشر کرده بودند، اینگونه تصریح کرد: « خانم علیدوستی بدون شک یکی از بهترین بازیگران سینمای ایران هستند اما من هیچ وقت چنین مصاحبه ای انجام ندادم و واقعا نمی دانم این حرف ها از کجا مطرح شد. البته از این اتفاق ها زیاد می افتد و بارها بوده که خبرهای غیرواقعی منتشر شده. حتی یک وقت هایی مصاحبه هایی از قول من منتشر شده که خود خبر نداشتم کِی این صحبت ها را کرده ام!»

پس از درج خبر فوت سورنا غضنفری بازیگر سریال گلشیفته تعداد زیادی از خبرگزاری ها عکسی ناواضح از نازنین بیاتی رابه اشتباه بجای عکس سورنا غضنفری درج کردند. اما دلیل این اشتباه چه بود؟صفحه سریال گلشیفته در اینستاگرام برای تسلیت فوت ایشان نمایی از بازی سورنا غضنفری را در نقش کارگر گاوداری درج کرد. دراین سکانس سورنا غضنفری درکنار هومن سیدی و نازنین بیاتی در حال بازی هستند و از آنجا که عکسی از سورنا غضنفری در ایننترنت وجود نداشت به اشتباه تصویری ناواضح از نازنین بیاتی رابه جای ایشان درج کردند.اما بهروز شعیبی در صفحه اینستاگرام خود عکس او را درج کرد و در زیر آن نوشت:

«بازیگر جوان و انسان آرام، متین و مهربان. در سیانور و گلشیفته باهم همکاری داشتیم….حتی فرصت نشد قسمت ششم که در آن بازی داشت را ببیند.رحمت خداوند را برایت آرزو می کنمسفر بخیر سورنای عزیزباز هم ما ماندیم و دلتنگی»

 

استوری نازنین بیاتی

استوری نازنین بیاتی

 

چندی پیش او در صفحه‌ی اینستاگرام خود استوری در رابطه با محرم گذاشت: «محرم به جای پرداخت میلیاردها تومان به مداحان برای گریاندن شما آن را صرف خنداندن یتیمی کنید»  که طبق معمول با کج فهمی و برداشت اشتباه کاربران همراه بود و به فحش و توهین کشبیده شد. نازنین بیاتی در استوری دیگری منظور خود را کاملا واضح بیان کرد. تصویر زیر پست نازنین بیاتی به این واکنشات است.

 

نازنین بیاتی

پست تحریم محرم

 

شوخی ادبی حسام حیدری در ویژه نامه‌ی بی قانون با نازنین بیاتی

حسام حیدری در ویژه‌نامه‌ی بی قانون نازنین بیاتی را با استفاده از لحن نگارشی تذکره‌ الاولیا اینگونه معرفی کرد:

«آن بازیگر آینده دار، آن هنرش را کرده احتکار، آن خوش تیپ خوش پوش، آن با اراده و سخت کوش، آن صاف بدون اگزما، آن یکی از جذابیت های سینما، آن آکتور بااستعداد، آن درس خوانده در دانشگاه آزاد، آن ارسال کننده تسلیت برای روزنامه، آن بازیگر نقش غزل در «رخ دیوانه»، آن کوچولوی نازنازی، آن کشف پرویز شهبازی، آنکه اگر بازیگر نبود شاید می کرد خیاطی، شیختنا و مولاتنا نازنین بیاتی (کثرا... سیمرغها) از شباب سینما بود و کرامات و اشارات از سر و رویش می بارید و هیچ بیات نبود. رحمه ا... علیها.

نقل است که نقش دختر قربانی اجتماعی و دانشجوی بی دست و پای ساده دل را نیکو بازی می کرد و از این سبب «مظلوم الآرتیستون» و «معصوم السلبرتیون»ش گویند و در لطافت طبع بدان درجه است که چهره اش چون استیکر «لاک زدم» می ماند. در خبر است که طراحی دکور می کرد و صحنه می آراست و صداپیشگی می کرد و در منزلت مقامش همین بس که چون اولین بار جلوی دوربین رفت؛ نامزد سیمرغ بلورین شد و هرکه او را می دید درد دلش می گرفت و می گفت: «روزگار غریبیست نازنین» و غمخوار همه بود و حرف همه گوش می کرد و اندرز می داد و نصیحت می کرد و در آخر می گفت: «باز هم خودت می دونی» اعلی ا... مقامها»

 

تصاویر اینستاگرام نازنین بیاتی

تصاویر اینستاگرام نازنین بیاتی

 

کارنامه‌ی هنری نازنین بیاتی

او در اولین حضور سینمایی اش در فیلم دربند درخشید و نامزد سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن از سی و یکمین دوره جشنواره فیلم فجر و در همه‌پرسی از نویسندگان و منتقدان، به عنوان بهترین بازیگر نقش اول زن از هفتمین جشنواره منتقدین سینما انتخاب شد. همچنین برای بازی در سریال نمایش خانگی گلشیفته موفق به دریافت تندیس بهترین بازیگر زن کمدی از نوزدهمین دوره جشن حافظ شد.

او در سریال عروسکی شکرستان به عنوان طراح دکور، طراح لباس و صداپیشه شخصیت‌های «رؤیا و پیشگو» با آقای حسن رادفر حضور یافت.

 

نازنین بیاتی

نمایش عروس مردگان

 

فیلم‌شناسی نازنین بیاتی

سینمایی

 • دربند 1391
 • ارسال یک آگهی تسلیت برای روزنامه 1392
 • فرشته‌ها باهم می‌آیند 1392
 • مردن به وقت شهریور 1392
 • رخ دیوانه 1393
 • طعم شیرین خیال 1393
 • مادری 1395
 • مغزهای کوچک زنگ زده 1396
 • زعفرانیه 14 تیر 1397
 • دینامیت 1397
 • ژن خوک 1397
 • جفت شیش 1398
 • روزی دو میلیون 1398

 

نمایش خانگی

 • گلشیفته 1396_1397
 • همتا 1397_1398
 • مانکن

 

تآتر

 • خانه‌ای در انتهای خیابان بهار
 • دی روز (یک دقیقه سکوت)
 • کنسرت نمایش « خالی از شب خالی از تو»
 • خروس لاری
 • نمایش موزیکال عروس مردگان

 

جوایز و افتخارات نازنین بیاتی

 • 1391_ نامزد دریافت بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم دربند در سی‌ و یکمین دوره جشنواره فجر
 • 1392_ برنده بهترین بازیگر نقش اول زن برای فیلم دربند در هفتمین جشن انجمن منتقدان و نویسندگان ایران
 • 1398_ برنده بهترین بازیگر زن کمدی برای سریال گلشیفته در نوزدهمین دوره جشن حافظ
 •  
افتخارات نازنین بیاتی

افتخارات نازنین بیاتی

 

اینستاگرام نازنین بیاتی

صفحه‌ی  nazanin__bayati صفحه‌ی اصلی و شخصی نازنین بیاتی در اینستاگرام است. و bayati__nazanin

  صفحه‌ی عمومی این بازیگر است.

 

تصاویر نازنین بیاتی

 

 

نازنین بیاتی

نازنین بیاتی

نازنین بیاتی

نازنین بیاتی

نازنین بیاتی

نازنین بیاتی

نازنین بیاتی

تصاویر نازنین بیاتی

نازنین بیاتی

اینستاگرام نازنین بیاتی

 

نازنین بیاتی

تصاویر اینستاگرامنازنین بیاتی

نازنین بیاتی

ازدواج نازنین بیاتی

.

نازنین بیاتی

بیوگرافی نازنین بیاتی

 

نازنین بیاتی

کودکی نازنین بیاتی

 

نازنین بیاتی

تصاویر نازنین بیاتی

 

نازنین بیاتی

آثار نازنین بیاتی

 

آیا این مطلب مفید بود؟ 2
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید