نسرین مرادی متولد 1355 در تبریز است. وی فارغ التحصیل لیسانس بازیگری از دانشگاه تهران می باشد که با تئاتر فعالیت خود را شروع کرد و حالا در سینما و تلویزیون حضور دارد و همسرش نیز نویسنده است. در تانما با بیوگرافی نسرین مرادی بیشتر آشنا شوید.

نسرین مرادی

زندگینامه نسرین مرادی

زندگینامه نسرین مرادی

نسرین مرادی فعالیت خود در عرصه ی بازیگری را با تئاترهای دانشجویی در ارومیه و تبریز آغاز نمود. در سال ۱۳۹۴ با بازی در فیلم سینمایی سویوق به کارگردانی بهرام و بهمن ارک در مقابل دوریبن قرار گرفت. نسرین مرادی به خاطر بازی در فیلم سویوق در جشنواره فیلم کودک و نوجوان همدان موفق شد جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن را کسب نماید.

نسرین مرادی برخلاف سایر بازیگران سریال نون خ که لهجه ای کردی دارند ترک زبان است.

خانم مرادی اصالتا ترک زبان و اهل تبریز بوده و سابقه کار در ارومیه و تبریز را نیز دارد، او به صورت جدی فعالیت خود را از دوران دانشجویی با تئاتر شروع کرد.او همسر کامبوزیا پرتوی فیلمنامه نویس کارکشته سینمای ایران است. در سال 1394 وقتی 39 ساله بود در نمایش کروکدیل در تبریز بازی کرد تا اینکه همین سال با فیلم سینمایی سویوق به کارگردانی بهمن و بهرام ارک درخشید.بازی در این فیلم برای ایشان جایزه بهترین بازیگر نقش اول زن از جشنواره فیلم کودک و نوجوان همدان را به ارمغان آورد.

یکی از بازی های کوتاه اما اثر گذار نسرین مرادی در سینمایی کامیون به کارگردانی و تهیه کنندگی همسرش آقای کامبوزیا پرتوری می باشد.این فیلم در جشنواره فجر سال 96 برنده بهترین فیلمنامه نویسی شد.

نسرین مرادی

نسرین مرادی و همسرش

ازدواج نسرین مرادی

خانم مرادی سال ها پیش ازدواج کرده که ثمره این زندگی نام یک پسر رسانه ای شده است، البته زندگی زناشویی ایشان بعدا به جدایی ختم شد. مرادی در بهمن 1396 با انتشار عکسی مشترک از خود و آقای کامبوزیا پرتوی در شبکه اجتماعی اش از او بعنوان همسر خود یاد کرد.

کامبوزیا پرتوی 21 سال از نسرین مرادی بزرگتر است و متولد سال 1334 است. همسر قبلی اش فرشته صدرعرفایی بازیگر فیلم کافه ترانزیت بود. کامبوزیا کارگردان و فیلنامه نویس است و 4 بار جایزه سیمرغ بلورین را دریافت کرده است.

حواشی نسرین مرادی

نسرین مرادی تصویری از خودش در کنار همسرش را منتشر کرد و عاشقانه ای برای همسرش نوشت. این اتفاق دقیقا زمانی بود که آنها به خاطر فیلمی به نام «کامیون» به جشنواره فجر آمدند.ازدواج نسرین مرادی و کامبوزیا پرتوی و اختلاف سنی بالای آنها باعث حواشی برای آنها شد.

آثار نسرین مرادی

تئاتر

  • کروکدیل

سریال

سینمایی

  • کامیون (کامبوزیا پرتوی)
  • سویوق (بهمن و بهرام ارک)

جوایز نسرین مرادی

  • جشنواره فیلم کودک و نوجوانان فیلم سویوق (1394) ( پروانه سیمین بهترین بازیگر زن )

اینستاگرام نسرین مرادی

نسرین مرادی هنرمند فعال در شبکه اجتماعی است و آدرس اینستاگرامش nasrrin_moradi می باشد.

تصاویر نسرین مرادی

نسرین مرادی

مادر و پسری نسرین مرادی

نسرین مرادی

نسرین مرادی در فصل 2 سریال نون خ

نسرین مرادی

فریده در نون خ

نسرین مرادی

نسرین مرادی و همسرش در آذربایجان

نسرین مرادی

نسرین مرادی در تئاتر

نسرین مرادی

نسرین مرادی در طبیعت

نسرین مرادی

عکس های اینستاگرام نسرین مرادی

نسرین مرادی

نسرین مرادی و پسرش

نسرین مرادی

نسرین مرادی در سویوق

نسرین مرادی

سریال نون خ

نسرین مرادی

نسرین مرادی در کنار نسرین مقانلو

نسرین مرادی

نسرین مرادی در سریال نون خ

آیا این مطلب مفید بود؟ 14
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید