نیما رییسی بازیگر و دوبلور کشور ماست که این روز ها، به خوانندگی نیز پرداخته است. نیما رییسی در سال 54 و در رشت متولد شده است اما تمام دوران کودکی و نوجوانی خود را در نکاچوب ساری گذرانده که این منطقه زیبا و توریستی است. البته شهر زادگاه پدر وی، بابل است. دشت ناز که محل زندگی نیما رییسی نیز به شمار می رود، منطقه ای ساحلیست که در محدودی حفاظتی جهت زیست آهوان جنگل دشت ناز، قرار گرفته است ودارای جذابیت های توریستی مربوط به خود است. در سال های 68 تا 73، نیمای رییسی در شهر ساری اقامت داشته و در زمان قبولی در دانشگاه بود که به تهران مهاجرت کرد. در خصوص ازدواج نیما رییسی باید بگوییم که وی متاهل است و در ادامه می توانید تصویری از نیما رییسی و همسرش را مشاهده کنید.نیما رییسی به عنوان گوینده رادیو نیز فعالیت داشته است و نحوه بیان کلمات توسط نیما رییسی، بسیار زیباست به نحوی که بیشتر برنامه های رادویی وی، مخاطبین زیادی را داراست.

نگاهی دقیق تر به زندگی نیما رییسی

رشته تحصیلی نیما رییسی، روانشناسی بوده که در دوران تحصیل خود، به دلیل علاقه زیادی که به هنر و بازیگری داشت، به سمت دوره های بازیگری تئاتر رفته و از آن جا بود که فعالیت هنری خود را آغاز کرد. از جمله کار های نیما رییسی می توان به صدای ماندگار وی در کتاب سخنگوی چهار میثاق اشاره کرد.

نیما رییسی و کنسرتش

نیما رییسی و کنسرتش

البته آثار نیما رییسی در تلویزیون نیز زیاد است و در فیلم های سینمایی نیز حضور درخشانی را تجربه کرده که این خود برای محبوبیت، کافیست.در خصوص کتاب سخنگوی چهار میثاق که نوشته ی «دون میگوئل روئیز» است باید که گفت که صدای وی در این اثر تنها تاثیر را نداشته بلکه ذوق هنری او و نحوه بیان کلمات کتاب نیز در اثرگذاری بیشتر آن، نقش داشته و در آن با واژه ها و مفاهیمی تازه ای رو به رو می شوید که دل شنونده را زنده می کند.از جمله نقش های جدی که نیما رییسی در آن ها بازی کرده است می توان به نقش وی در داستان یک شهر اشاره کنید. نقش پژمان در دلدار نیز اثری از این بازیگر است.

نیما رییسی

نیما رییسی

نیما رییسی و همسرش

نیما رییسی و همسرش

 از دیگر اثرهای نیما رییسی می توان به میوه ممنوعه اشاره کرد که در این سریال، نقش دامادی هنرمند و صلح طلب را داشته است. از دیگر اثر های او می توانیم نیایش هایش در رادیو هفت را نام ببریم که حتی در شب تحویل سال نو نیز نیایش آخر بر عهده وی بوده است. با توجه به بیوگرافی نیما رییسی و سریال های نیما رییسی می توان گفت که وی در انتخاب نقش، بسیار سخت پسند است و همین موضوع سبب شده است که این چند سال اخیر، کمتر حضوری از وی را در تلویزیون شاهد باشیم و در این مدت، او بیشتر به بازیگری تئاتر و گویندگی پرداخته است البته جدیدا نیما رییسی در دلدار بازی کرده است. یکی از نقش های نیما رییسی، طالبی ( رئیس اداره ای از ساواک در دهه 50) بوده است که در این نقش کاملا متنوع حضور پیدا کرده است که با نکته سنجی های صورت گرفته توسط جلیل سامان، وی به باورپذیرترین و واقعی ترین رئیس ساواک تبدیل شده است.

نیما رییسی در دو قاب

نیما رییسی در دو قاب

نیما رییسی در خصوص خود گفته است که فردی عاطفی است و پیش از شناختن آدم ها، آن ها را دوست دارد. البته بسیاری معتقدند که وی به افراد دیر اعتماد می کند و اگر کسی از اعتماد او، سو استفاده کند، وی از این فرد متنفر می شو! از جمله علایق نیما رییسی می توان به طبیعت اشاره کرد. البته که رنگ قرمز و نارنجی، جنگل، عکاسی، تیر گفتن ، فیلم دیدن ، موزیک گوش دادن ، ماه ، دوران کودکی از دیگر علایق او به شمار می روند. وی علاقه زیادی به خوانندگی دارد. از جمله افرادی که نیما رییسی به آن ها علاقه دارد می توان به آل پاچینو، کریستین بوبن، استینگ، استاد برایان دی پالما، وودی آلن و فرامرز قریبیان اشاره کرد.

بیوگرافی نیما رییسی

بیوگرافی نیما رییسی

جالب است بدانید که وی در کودکی به عروسک ها علاقه بیشتری نسبت به ماشین پلیس و تانک داشته و برخی از اسباب بازی هایش نظیر باغ وحض، و عروسکش آیدا را از بچگی نگه داشته است و همچنان به آن ها علاقه دارد. نیما رییسی، برادری با نام پویا دارد که از نظر او، پویا شعر های زیبایی می سراید که در آن ها احساسات لطیفی وجود دارند.

نیما رییسی

نیما رییسی

نیما رییسی و کنسرتش

نیما رییسی و کنسرتش

بیوگرافی نیما رییسی

بیوگرافی نیما رییسی

نیما رییسی و دیگر بازیگران

نیما رییسی و دیگر بازیگران

نیما رییسی

نیما رییسی

زندگینامه نیما رییسی

زندگینامه نیما رییسی

آیا این مطلب مفید بود؟ 2
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید