نیما نادری متولد 30 شهریور 1366 در تهران است. وی فارق التحصیل رشته بازیگری می باشد و علاوه بر بازیگری در حوزه نویسندگی نیز فعال است و نویسندگی فیلم سه گانه اورنگ و در خونگاه از آثار وی است. در تانما با بیوگرافی نیما نادری بیشتر آشنا شوید.

نیما نادری

بیوگرافی نیما نادری

زندگینامه نیما نادری

نیما نادری پسر علیرضا نادری فیلمنامه نویس می باشد. او در یک خانواده ۴ نفره است و تنها یک برادر دو قلو به نام سینا دارد، سینا نادری برادر دو قلوی نیما نادری پس از تحمل یک دوره ی سخت بیماری، در آذرماه سال 92 دار فانی را وداع گفت. نیما سربازی خود را سال ۱۳۹۰ در پادگان ۰۵ نیروز زمینی ارتش در کرمان گذرانده است.

اولین سریال تلویزیونی او در مسیر زاینده رود به کارگردانی حسن فتحی بود که نقش شاهرخ را در آن سریال بر عهده داشت. سریال تعبیر وارونه یک رویا دومین کار جدی نیما نادری در تلویزیون محسوب میشود. نیما در سریال تعبیر وارونه یک رویا در دو نقش متفاوت بازی و بسیار خوب عمل کرد و منتقدین بر این باورند که همین نقش آفرینی خوب است که نیما نادری را مورد توجه کارگردانهای دیگر قرار داده است.

او در این سریال با فریدون جیرانی همکاری داشت. نادری توانست با بازی در سریال تعبیر وارونه یک رؤیا تجربه بازیگری موفقی برای خود رقم بزند و همکاری در کنار بازیگرانی نظیر کریم امینی ، داریوش ارجمند، پانته آ بهرام و فرهاد قائمیان بر تجارب او افزود. آقای نادری در سریال های در مسیر زاینده رود و تعبیر وارونه یک رویا بازی کرده است.

نیما نادری ابتدا کارش را با نویسندگی شروع کرد. او نمایش “سه گانه اورنگ” را نوشت. همچنین نویسندگی فیلم سینمایی درخونگاه که یکی از آثار قابل توجه در جشنواره فجر امسال بود هم برعهده داشت.

نیما نادری در سریال لحظه گرگ و میش ساخته همایون اسعدیان ایفای نقش کرده است. او در این سریال نقش سروش مطلق همسر یاسمن با بازی المیرا دهقانی را بازی می کرد. با وجود عمر کوتاه هنری اش در زمینه بازیگری توانسته موفقیت قابل توجهی در این خصوص کسب کند.

ازدواج نیما نادری

از وضعیت ازدواج و همسر نیما نادری اطلاعات دقیقی در دست نیست.

آثار نیما نادری

سریال

  • 1399 شرم (احمد کاوری)
  • 1396 لحظه گرگ و میش (همایون اسعدیان)
  • 1394 تعبیر وارونه یک رویا (فریدون جیرانی)
  • 1389 در مسیر زاینده رود (حسن فتحی)

نویسنده

  • 1396 در خونگاه (سیاوش اسدی)
  • 1392 سه گانه اورنگ ( محمد حاتمی )

افتخارات نیما نادری

نویسندگی فیلم سینمایی درخونگاه که یکی از آثار قابل توجه در جشنواره فجر بود.

اینستاگرام نیما نادری

نیما نادری از هنرمندان فعال در شبکه اجتماعی به ویژه اینستاگرام است و nimanaderi_fans نشانی اینستاگرام نیما نادری است. البته این پیج توسط ادمین اداره می شود و آقای نادری هیچ پیج رسمی در اینستاگرام ندارند.

تصاویر نیما نادری

نیما نادری

نیما نادری در سریال شرم

نیما نادری

نیما نادری در لحظه گرگ و میش

نیما نادری

عکسی از نیما نادری

نیما نادری

نیما نادری در کنار پدر و برادرش

نیما نادری

پدر نیما نادری

نیما نادری

نیما نادری در تعبیر وارونه یک رویا

نیما نادری

نیما نادری در کنار عوامل سریال لحظه گرگ و میش

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید