هلیا امامی متولد مرداد سال 1366 در تهران است. وی دوره دیده بازیگری از کشور هلند می باشد و از بازیگران زن چشم رنگی است که در مدلینگ هم فعالیت می کند. دوره بازیگری خود را زیر نظر استاد سمندریان گذرانده و هم اکنون در عرصه هنر ، فعالیت می کند. در تانما با بیوگرافی هلیا امامی بیشتر آشنا شوید.

هلیا امامی

کودکی هلیا امامی

زندگینامه هلیا امامی

هلیا امامی پدرش را در کودکی از دست داده و تنها یک برادر دارد. توسط استاد خود یعنی استاد سمندریان به چیستا یثربی معرفی شده و سپس مدت ها در تئاتر فعالیت کرد. هلیا امامی با بازی در غزل بزرگراه سینمایی شیرین به کارگردانی داوود توحید پرست و ساکن کلبه چوبی به کارگردانی حسین لیالستانی موفق به ورود به سینما شد. اولین بازی حرفه ای اش مربوط به فیلم تقدیر نهایی به کارگردانی محسن توکلی بوده که در کنار بازیگرانی همچون پوریا پورسرخ ، شاهرخ استخری ، بهنوش بختیاری و رضا رویگری ایفای نقش کرده است.

هلیا امامی در لژیونر توانست خوش بدرخشد و پس از آن در سریال از یادها رفته بازی کرده و نقش وی در این فیلم، مهربانوست. متاسفانه هلیا امامی در کودکی پدر خود را از دست داده است و تنها یک برادر دارد.

بعد از بازگشت به ایران در یکی از کارهای تئاتری با محمدرضا شریفی نیا آشنا شد و با معرفی وی سال 1391 اولین بار در فیلم ساکن کلبه چوبی جلوی دوربین رفت

جالب است بدانید که هلیا امامی نه تنها در بازیگری حضور دارد بلکه در حرفه مدلینگ نیز فعالیت داشته و با برند حجاب استایل همکاری می کند. او علاقه وافری به سفرهای خارج از کشور دارد و بیشتر لباس هایی که انتخاب می کند، طراحی مزون های ایرانی هستند. هلیا امامی طرفدار دو آتیشه بارسلونای اسپانیاست و در یکی از بازی های این تیم، در استادیوم نیوکمپ، از نزدیک تیم خود را تشویق کرد.

هلیا امامی، در فیلم از یادها رفته نقشی متفاوت را بازی کرده است و در این فیلم نقش دختری جوان به نام مهربانو را بازی می کند. این دختر در دهه 20 در خانواده ای متوسط با پدر، نامادری و برادر نامادریش زندگی کرده و تحت حمایت یک خانواده، او به خارج فرستاده می شود تا تحصیلات خود را تکمیل کند. مهربانو در خارج از ایران ، خبرنگاری می خواند و پس از برگشت به ایران، دچار مشکلاتی می گردد که البته در کل دختری با جسارت و توانمند است. از یادها رفته به کارگردانی بهرام بهرامیان و تهیه کنندگی اکبر تحویلیان برای شبکه 5 ساخته شده که در نهایت در شبکه یک سیما و در ماه مبارک رمضان پخش می شود.

ازدواج هلیا امامی

هلیا امامی هنوز ازدواج نکرده و مجرد بوده و عکس های منتشر شده از او به همراه یک آقا در صفحه های مجازی مربوط به برادرشان است.

آثار هلیا امامی

سریال

سینمایی

  • 1396 آتش و قداره (محمد عرب گرگانی)
  • دوربین (محسن توکلی)
  • سکه (حسن حج گذار)
  • قرار بعدی (محسن توکلی)
  • تقدیر نهایی (محسن توکلی)
  • ساکن خانه چوبی (حسینعلی لیالستانی)

اینستاگرام هلیا امامی

هلیا امامی از هنرمندان فعال در شبکه اجتماعی به ویژه اینستاگرام است و heliaemami نشانی پیج اینستاگرام هلیا امامی است.

تصاویر هلیا امامی

هلیا امامی

هلیا امامی در مدلینگ

هلیا امامی

هلیا امامی در تماشای بازی بارسلونا

هلیا امامی

هلیا امامی در لژیونر

هلیا امامی

تصاویر مدلینگ هلیا امامی

هلیا امامی

هلیا امامی و برادرش

هلیا امامی

چهره ای متفاوت از هلیا امامی

هلیا امامی

هلیا امامی در کنار رضا عطاران

هلیا امامی

هلیا امامی در دادستان

هلیا امامی در پاریس

هلیا امامی در پاریس

هلیا امامی بازیگر و مدلینگ

هلیا امامی بازیگر و مدلینگ

هلیا امامی و برادرش

هلیا امامی و برادرش

هلیا امامی در از یادها رفته

هلیا امامی در از یادها رفته

آیا این مطلب مفید بود؟ 2
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید