کاوه آفاق متولد ۱۲ اردیبهشت سال ۱۳۶۲ در تهران است. وی فارغ التحصیل لیسانس رشته معماری از دانشگاه مشهد است (او فارغ التحصیل رشته های معماری و علوم اجتماعی است.) ، علاوه بر خوانندگی , خواننده راک به زبان فارسی و انگلیسی، آهنگساز، ترانه سرا، تنظیم کننده، و نوازنده گیتار الکتریک و همچنین بازیگر و نقاش ایرانی است. در تانما با بیوگرافی کاوه آفاق بیشتر آشنا شوید.

کاوه آفاق

کودکی کاوه آفاق

زندگینامه کاوه آفاق

کاوه آفاق از کودکی به نواختن ساز گیتار کلاسیک پرداخت. از ۱۵ سالگی آغاز به نواختن گیتار الکتریک کرد و آن زمان بود که به موسیقی راک علاقه مند شد و از ۱۷ سالگی به آهنگسازی و ترانه سرایی پرداخت.

پدرش نویسنده و کارگردان تئاتر و مادرش دکترای شهرسازی دارد، کاوه علاوه بر موسیقی, بازیگری را تجربه کرده و دستی در نقاشی کشیدن هم دارد.

مدتی در شمال ایران زندگی می کردند که آنجا با فولکلور ترکمن ها آشنا شد و از 17 سالگی به صورت حرفه ای به آهنگسازی و ترانه سرایی پرداخت.

«پارت» نخستین گروهی بود که وی تأسیس کرد و با آن اولین اجرای زنده موسیقی خود را در ۱۸ سالگی و در دانشگاه خیام روی صحنه برد، سپس با گروهی به نام «کاویان» تا سال ۱۳۸۳ ده ها اجرا و کنسرت برگزار نمودند.

در دوران جوانی به عنوان نوازنده گیتار الکترونیک به گروه هنری آسمان پیوست و از سال 1382 وقتی 20 ساله بود به دعوت علیرضا پوررضا گروه کاویان را پایه گذاری کردند. سپس این گروه به The Ways تغییر نام داد که سال 90 از هم پاشید.

او همچنین در کارنامه خود خوانندگی و آهنگسازی برای تئاترها و فیلم های بسیاری از جمله فیلم سینمایی رخ دیوانه، مسابقه تلویزیونی ضد گلوله، سریال تلویزیونی شبکه "سارق روح" را دارد.

او از خوانندگان مورد علاقه اش به فرهاد مهراد و فریدون فروغی، كریس دی برگ خواننده و گروه كوئین اشاره کرده است .

به طور یقین این خواننده یکی از نوابغ و پدیده های موسیقی و نوازندگی در عصر حاضر است که ابتدا به صورت زیر زمینی فعالیت کرده و آهنگ ها و ترانه های خود را به علاقه مندانش می رساند ، اما بعد از مدتی جواز وزارت ارشاد را گرفت و با مجوز آثار خود را منتشر کرد .

ساز ابداعی کاوه آفاق

او یک گیتار دارد که خودش ساخته و اسمش را Soecial K گذاشته است، در این گیتار قابلیتی برای پیکاپ ها و کاسه اش به وجود آورده که منحصر به فرد است.

ساق بند معروف کاوه آفاق

هرکسی او را از نزدیک بشناسد می داند آدم وطن پرستی است و از سال های اول فعالیت اش ساق بندهایی به رنگ پرچم کشورش را در دست می اندازد.

کاوه آفاق

ساق بند معروف کاوه آفاق

ترانه سرایی

مجموعه ترانه های کاوه آفاق تحت عنوان " تهران-۵۷" به عنوان اولین مجموعه ترانه راک فارسی در سال ۱۳۹۶ منتشر شده است.

حرفه بازیگری

اولین تجربه بازیگری آفاق در ۶ سالگی و با فیلم «پیامبری با ۱۲ درهم» آغاز شد. وی همچنین بازی در تئاترها و فیلم های بسیاری را در کارنامه خود دارد. کاوه آفاق در سینمایی لامینور به کارگردانی داریوش مهرجویی بازی کرده است. او در فعالیت تئاتری جدید خود در نمایش راه پله به نویسندگی و کارگردانی سپیده میرحسینی با بهاره رهنما هم بازی شده است. و سریال شبکه"سارق روح" و تئاترهای درخت بلوط، خاکستری و … اشاره نمود.

نقاشی

کاوه آفاق نقاشی را نیز تحت تأثیر محیط خانواده از نوجوانی و در دورهٔ دانشگاه همواره موازی با موسیقی پیش می برده است و تا به امروز چندین نمایشگاه انفرادی و گروهی از آثار تجسمی خود برپا نموده است؛ که می توان به نمایشگاه های سمفونی صلح، رنگی برای تمام فصول، یک در میلیون و … اشاره نمود.

کاوه آفاق تیتراژ مسابقه ضد گلوله را با ترانه ای به همین نام اجرا کرده است.

کاوه آفاق

عکسی از کاوه آفاق

ازدواج کاوه آفاق

از وضعیت ازدواج و همسر کاوه آفاق اطلاعات دقیقی در دست نیست و فعلاً خبری مبنی بر ازدواجش اعلام نشده اسـت.

به نظر او عشق همه چیز یک انسان است. من اسم انسان بی عشق را حیوان ناطق و مرده متحرک می گذارم.

نگاه من هم مثل اکثریت هموطنانم به خانواده و ازدواج شدیدا مثبت است و البته در قرن بیست یکم ازدواج زود هنگام را بزرگ ترین آفت عشق می دانم که منجر به مرگ عشق می شود اما ازدواج در سنین پختگی را زیباترین اتفاق زندگی می دانم.

آثار کاوه آفاق

سریال

  • 1396 سارقان روح (احمد معظمی) (خواننده تیتراژ)
  • 1396 باغ بی روزنه (احمد معظمی) (خواننده تیتراژ)
  • 1399 خانه امن (احمد معظمی) (بازیگر)

سینمایی

  • 1393 رخ دیوانه (ابوالحسن داوودی) (خواننده تیتراژ و ترانه سرا)
  • 1398 لامینور (داریوش مهرجویی) (بازیگر)

آلبوم های کاوه آفاق

  • استرس (با گروه د ویز) - ۱۳۸۸
  • با قرص ها می رقصد - ۱۳۹۴
  • شال (آلبوم) - ۱۳۹۷
  • لوتوس (آلبوم) - ۱۳۹۷

جوایز و افتخارات کاوه آفاق

دومین جایزه جشنواره جهانی موسیقی زیرزمینی، برای آهنگ قصه زیرزمین، (که با همراهی یاس، اروین خاچیکیان و آراد آریا آن را خوانده است)، ۲۰۱۰

جایزه بهترین اجرای زنده بخش موسیقی روز پنجمین دوره جشنواره مقاومت، ۱۳۹۲

اینستاگرام کاوه آفاق

کاوه آفاق از هنرمندان فعال در شبکه اجتماعی به ویژه اینستاگرام است و kavehafagh نشانی اینستاگرام کاوه آفاق است.

تصاویر کاوه آفاق

کاوه آفاق

کاوه آفاق در سریال خانه امن

کاوه آفاق

کاوه آفاق در جوانی

کاوه آفاق

کاوه آفاق و بهاره رهنما

کاوه آفاق

کاوه آفاق در کنار سارا بهرامی و نازنین بیاتی

کاوه آفاق

تک آهنگهای کاوه آفاق

کاوه آفاق

کاوه آفاق در مصاحبه تلویزیونی

کاوه آفاق

کاوه آفاق در کنسرت

کاوه آفاق

کاوه آفاق در کنار انوشیروان روحانی

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید