کریم امینی ، بازیگر سینما و تلویزیون ، در سال 1365 متولد شد. از جمله سریال های کریم امینی می توان به سریال پرده نشین، سریال تعبیر وارونه یک رویا و فیلم نیمه شب اتفاق افتاد، اشاره کرد که در آن ها به خوبی درخشید و از آن جا بود که به شهرت دست یافت. در سال 1392، زمانی که کریم امینی دوره 27 سالگی خود را می گذراند، در فیلم خواب زده ها به کارگردانی فریدون جیرانی بازی کرده و توانست تجربه خوبی را برای این بازیگر به جا بگذارد و در نهایت سبب درخشش بیشتر وی در سریال پرده نشین گردد. از جمله افرادی که کریم امینی در فیلم خواب زده ها، با آن ها همکاری داشته می توان به اکبر عبدی ، فرهاد اصلانی ، ساره بیات و صابر ابر اشاره کرد. سال 1393 به عنوان یکی از دوران پرتلاش کریم امینی به شمار می رود چرا که او در اثر مهمی بازی کرده است. اثر کریم امینی در سال 93، همان سریال معروف پرده نشین به کارگردانی بهروز شعیبی می باشد.کریم امینی در عقیق نیز بازی کرده است.

آثار کریم امینی

کریم امینی

کریم امینی

کریم امینی در سریال پرده نشین، در سن 28 سالگی بازی کرده است و در این سریال، نقش مهمی را به عهده داشته و از همان جا بود که توانست میان مخاطبان تلویزیون مطرح گردد. او در این سریال از بهروز شعیبی با بازیگرانی نظیر ویشکا آسایش ، فرهاد آئیش، حامد کمیلی و سارا بهرامی همکاری داشته که همین موضوع سبب افزایش تجربه های او در حوزه بازیگری شده است. کریم امینی در سال 1394، در سریال تعبیر وارونه یک رویا با کارگردانی فریدون جیرانی بازی داشته است و با هنرمندانی چون داریوش ارجمند ، پانته ‌آ بهرام، فرهاد قائمیان و قاسم زارع همکاری داشت.

بیوگرافی کریم امینی

بیوگرافی کریم امینی

اگرچه کریم ایمنی با نام بازیگر شناخته شده است اما وی در عنوان دستیار کارگردان و کارگدان در سینما و تلوزیون فعالیت داشته و از جمله مهم ترین فیلم های او در حرفه دستیار کارگردان می توان به  فیلم خالتور، فیلم سد معبر، فیلم آذر ، فیلم شانس عشق تصادف ، فیلم بوفالو، فیلم مرگ ماهی، فیلم خانوم، فیلم خواب‌ زده ‌ها، فیلم مستانه و فیلم خصوصی اشاره کرد. از مهم ترین آثار کریم امینی می توان به کارگردانی فیلم دشمن زن اشاره کرد که نکته ای برجسته در بیوگرافی کریم امینی به شمار می رود. کریم امینی تجربه کار با بازیگران بسیاری را داشته است که از جمله این همکاری ها می توان به همکاری با شقایق فراهانی در 3 مرتبه، محمود‌ پاک ‌نیت در 3 مرتبه ، شیوا خسرو‌مهر در 3 مرتبه، بهنوش بختیاری در 3 مرتبه و ایرج نوذری در 2 مرتبه اشاره کرد که این هنرمندان بیشترین حضور را در کنار کریم امینی داشته اند.

بیوگرافی کریم امینی

بیوگرافی کریم امینی

از آن جا که کریم امینی از بازیگران حرفه ای به شمار می رود لذا نه تنها در سریال های متعددی بازی کرده ،بلکه در سینما نیز حضوری درخشان داشته است. البته کریم امینی را باید بیشتر بازیگر تلویزیون بدانیم چرا که 55% آثار وی تلویزیونی و 45% آثارش سینمایی است. در واقع کریم امینی از مجموع 11 اثری که در کارنامه دارد، در 6 اثر در تلویزیونی با نام‌های دیگری،عقیق، سارقان روح، باغ بی ‌روزنه، تعبیر وارونه یک رؤیا و پرده ‌نشین حضور داشته است و آثار سینمایی وی، 5 اثر با نام های فیلم پاسیو، فیلم اگزما، فیلم آب ‌نبات چوبی، فیلم نیمه‌ شب اتفاق افتاد و فیلم خواب‌ زده‌ها است. بهترین اثری که مردم از کریم امینی می شناسند، سریال پرده نشین است که البته فیلمی که کمترین امتیاز را از مخاطبینش به دست آورده است، فیلم پاسیوست.

کریم امینی کارگردان دشمن زن

کریم امینی کارگردان دشمن زن

کریم امینی از بازیگران و کارگردانان جوان کشور ماست که با توجه به نظر کارشناسان، وی در عرصه بازیگری و سینما، آینده ای درخشان دارد و جالب است بدانید که وی نه تنها در تلویزیون و سینما فعالیت داشته است بلکه به عرصه تئاتر و هنرهای نمایشی نیز بی تفاوت نبوده و در این بخش نیز علایقی را داراست و کریم امینی در سارق روح بازی متفاوتی را داشته است. سریال دیگری که در سال 1396 ساخته شده است، آخرین اثر بازیگری کریم امینی به شمار می رود که بر اساس نظر کارشناسان این فیلم، نقطه پایان او نخواهد بود و در فیلم ها و سریال های بعدی، کریم امینی با بازی پخته تری حضور خواهد داشت و به زودی وی را در عرصه سینما و تلویزیون خواهیم دید.

زندگینامه کریم امینی

زندگینامه کریم امینی

تیزر دشمن زن

تیزر دشمن زن

کریم امینی

کریم امینی

کریم امینی

کریم امینی

زندگینامه کریم امینی

زندگینامه کریم امینی

بیوگرافی کریم امینی

بیوگرافی کریم امینی

آیا این مطلب مفید بود؟ 6
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید