خیانت به عنوان اصلی ترین علت بسیاری از طلاق ها شناخته شده است و بسیار هم رواج پیدا کرده است به ویژه در مردان. امروز می خواهیم درباره بی وفایی مردان صحبت کنیم و بررسی کنیم که مردان خیانتکار چه نشانه هایی دارند و چه کارهایی انجام می دهند.

نشانه های بی وفایی مردان

نمی خواهیم شک و تردید بعضا بی مورد ما خانم ها را توجیه کنیم، اما به تجربه ثابت شده هرگاه خانم ها بوی خیانت را در زندگی زناشویی خود احساس کرده اند، شامه شان چندان بی راه هم نرفته است. البته این نباید دلیلی شود که افسار تصورات و توهمات خود را رها کرده و کوچک ترین سرنخ هایی را بهانه ای برای شک و سوءظن نسبت به همسرمان قرار دهیم، چرا که هیچ چیز بدتر از این نیست که شک نسبت به وفاداری همسرمان مانند بختک روی زندگی مشترک سایه بیندازد.

خیانت مردان

علت بی وفایی مردان

 

قبل از اینکه بخواهیم به نشانه های خیانت نگاه کنیم، این سوال پیش می آید که اصلا چرا خیانت؟ در این مطلب بررسی می کنیم که آقایان در چه شرایطی ممکن است به همسرشان خیانت کنند.

● اگر هول می شود یک روانشناس خانواده معتقد است که هر مردی در زندگی زناشویی ممکن است دچار لغزش شود. اما اینکه سعی در پنهان کردن این لغزش نداشته باشد، یعنی اینکه امکان فکر کردن به لغزش های دیگر را هم می تواند درسرش بپروراند.

مثلا ممکن است شما در موبایل همسرتان یک sms یا عکس مشکوک ببینید. واکنش او چیست؟ هول می شود، دست و پایش را گم می کند و به وضوح دنبال بهانه ای برای توجیه این ماجرا در ذهنش می گردد؟ یا برعکس با خونسردی کامل همه چیز را به گردن شکاکی بی مورد و بیش از حد شما می اندازد.

دلیل بی وفایی مردان

● اگر شما از او سر هستید متاسفانه وقتی مردان احساس کمبود (به ویژه در مقابل زنان ) می کنند، به جای آنکه سعی در بالا بردن خود و برطرف کردن کمبود خود کنند، تلاش می کنند تا این نقطه ضعف را در جای دیگری جبران کند. اما این به معنی این نیست که اگر شما دارای مقام شغلی بالاتر یا ظاهر بهتری از همسرتان هستید، از کار خود استعفا داده یا ظاهرتان را هم سطح او کنید که مبادا خدای ناکرده او به شما خیانت کند بلکه بهتر است قبل از ازدواج و بعد از آن این مسئله را با خودتان و او حل کنید و به او اطمینان بدهید که هر دو با این مسئله کنار آمده اید.

خیانت مردان

مردان بی وفا

 

● اگر بی خودی رمانتیک شده اگر همسرتان هیچ وقت اهل دیدن فیلم های رمانتیک نبوده و حالا پابه پای شما به تماشای این فیلم ها می نشیند و حتی در صحنه های گریه دار می توانید قطرات اشک را در چشمانش ببینید، ممکن است به احساساتی شدن عجیب و غریب او شک کنید. مردان اصولا از بیان مستقیم احساسات خود گریزانند، اما اگر به طور غیرقابل باوری از پرداختن به مکالمه های احساسی فرار می کند، یعنی اینکه سعی در پنهان کردن چیزی دارد.

حقیقت این است که زن و شوهر هرچه قدر از نظر احساسی از هم دور باشند، امکان وقوع خیانت بین آنها بیشتر است.

برخورد با بی وفایی مردان

● اگر حرف گوش کن شده هیچ زن و شوهری وجود ندارند که سر همه چیز همیشه با هم توافق داشته باشند.

بنابراین اگر شوهرتان در پاسخ هرچه که شما می گویید سر تعظیم فرود آورده و از بحث و دعوا دوری می کند، نشان می دهد که یک جای کار می لنگد و او در واقع احساس واقعی خود را سرکوب می کند و همین بغض و خشم فروخورده در آینده ای نزدیک می تواند بهانه ای برای خیانت باشد. خیلی وقت ها این نشانه می تواند به صورت طلب عفو و بخشش مدام و بی مورد نیز نمود پیدا کند.

● جست وجوی کمک؛ سرچشمه خیانت اگر مردی قبل از ازدواج به تعهدات خود عمل نکند، ازدواج هیچ معجزه ای برایش به وجود نمی آورد که هیچ، ممکن است کار را خراب تر کند! دلایل خیانت آقایان می تواند چیزهای متفاوتی باشد.

اینکه شما زیاد غر بزنید، به خودتان نرسید، همسرتان را فراموش کنید، تفاوت های اخلاقی بین شما در طول سال ها به وجود آمده باشد و… ممکن است بهانه هایی به دست مردان دهد تا به شما خیانت کنند. اما شاید بتوان همه اینها را تحت یک دلیل کلی دسته بندی کرد.

اینکه زمانی مردی مرتکب خیانت به همسرش می شود که معنای زندگی زناشویی برای او تغییر کرده و تصوراتی که از ازدواج در ذهن خود ترسیم کرده بوده، ناگهان یا به تدریج به هم بریزد.

با فرد خیانت کار چگونه رفتار کنیم؟

بایدها و نبایدهایی که رعایتش برای فرد خیانت دیده بسیار مهم است:

خیانت مردان

نشانه های بی وفایی مردان

 

۱- سریع و بدون فکر واکنش نشان ندهید: نباید عکس العمل انفجاری داشته باشید و ناگهان به خاطر خیانت همسرتان تصمیم به متارکه بگیرید. شما نیاز دارید کمی به خودتان زمان بدهید تا همه جوانب را بررسی کنید؛ درواقع لازم نیست تمام توجه خود را به خیانتی که بهتان شده است، جلب کنید.

۲- به هر فردی که از راه می رسد، نگویید همسرتان به شما خیانت کرده است: سرزنش دیگران در اغلب مواقع خوشایند نیست؛ اما چون موضوع را لو داده اید، مجبور هستید آن را تحمل کنید و دقیقا در این صورت است که حال شما بدتر می شود و بنابراین همین مسئله باعث می شود تا دیرتر مسائلتان حل شود.

۳- نقش افرادی را که هیچ اتفاقی برایشان نیفتاده است، بازی نکنید: اگر بخواهید منکر اتفاقی که برایتان رخ داده است بشوید، شک نکنید که اوضاع بدتر خواهدشد؛ چون با این کار تاثیرات منفی در روحیاتتان به وجود می آید که در آینده به وضوح قابل مشاهده خواهدبود. انکار اینکه همسرتان خیانت کرده است، باعث می شود او به ادامه این کار تشویق شود.

۴- تا موقعی که مطمئن نشدید، حکم صادر نکنید: افراد خیانتکار برای اینکه از خودشان دفاع کنند، به راحتی دروغ می گویند؛ پس ابتدا باید مطمئن شوید، سپس سوالات مرتبط با موضوعی که ذهنتان را مشغول کرده است، بپرسید تا مسئله روشن شود.

۵- سعی نکنید برای حل مسئله با فردی که همسرتان با او رابطه دارد، تماس بگیرید: کاملا طبیعی است که شما بخواهید با فردی که وارد زندگی تان شده است، برخورد کنید، اما باید بدانید که این کار مطلقا فایده ندارد و جز پایین آمدن وجهه شما چیز دیگری در پی نخواهد داشت.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید