یکی از راه های خلاصی از چاقی ، گن لاغری است.آیا یک گن لاغری می تواند در روند تناسب اندام به ما کمک کند در تانما از گن لاغری بیشتر بخوانید.

شاید شما هم مثل بیشتر خانم ها از دیدن چربی های اضافه بدنتان کلافه و عصبی هستید به خصوص وقتی قرار است به یک مهمانی بروید. در این شرایط عصبی تر می شوید و حاضرید هر کاری بکنید تا اندامتان جمع و جور شود...
حالا اگر در این شرایط، گن های لاغری به شما پیشنهاد شود، تمام فکر و ذکرتان مشغول آن می شود تا با یک تیر دو نشان بزنید. هم اندامتان شکل بهتری پیدا کند هم به مرور زمان لاغر شوید؛ اما آیا واقعاً استفاده از این گن، توصیه می شود و مهم تر اینکه آیا این گن ها در لاغری تأثیرگذارند؟

گن لاغری شکمی

 

گن لاغر میکند؟

بعضی تولیدکننده های گن، مدعی هستند گن های مخصوص لاغری تولید کرده اند. آن ها بر این باورند که به دلیل تعریق زیاد هنگام پوشیدن گن، کاهش وزن (کاهش توده چربی محل مورد نظر) اتفاق می افتد. این ادعا هم درست است و هم غلط. گن مثل تمام لباس ها و پوشش های سفت و محکم باعث می شود میزان تعریق در ناحیه مربوطه بیشتر و در نتیجه حجم آب بدن به سرعت کم شود و همین کاهش حجم آب به طور موقت کاهش وزن ایجاد می کند. نکته اینجاست که این وضعیت بلافاصله برمی گردد یعنی به محض کاهش حجم آب بدن، فرایند تشنگی باعث می شود سطح آب بدن دوباره به حالت قبلی برگردد و وزن به شرایط قبلی برسد. در کشور ما و طبق اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اثربخشی گن های لاغری مورد تأیید نیست.

گن باعث تسریع لاغری میشود؟

بعضی تولیدکنندگان گن های لاغری معتقدند این گن ها با ماساژ ظریف (میکروماساژ) فشاری آرام و مداوم روی بدن ایجاد می کند اما طبق نظر متخصصان مدارکی وجود ندارد که نشان دهد این فرایند در لاغری تأثیر داشته باشد. البته میکروماساژ در رفع سلولیت (فرورفتگی های موجود در بافت چربی) تا حدی موثر است اما در کاهش وزن نقشی ثابت شده ندارد. گروهی دیگر از تولیدکنندگان ادعا می کنند فشار نسبتاً شدید ناشی از گن های لاغری باعث تسریع لاغری می شود.

این ادعا نیز از طرف متخصصان تأیید نشده و فقط فشار زیاد گن باعث جمع و جور شدن بافت چربی می شود و این موضوع باعث می شود فرد ظاهراً لاغرتر به نظر برسد. نکته جالب توجه این است که این حمایت مصنوعی از بافت های بدن با گن حتی ممکن است روند کاهش وزن را کُند کُنَد، چون باعث تحلیل (آتروفی) عضلات حمایت کننده بدن می شود. متخصصان فقط در یک مورد تأثیر گن را در لاغری تأیید کرده اند و آن هم در ورزشکاران است. گن های مخصوص ورزشکاران برعکس گن های زیبایی ، باعث بهبود ظاهر ورزشکاران می شوند. این گن ها گردش خون را بهبود می بخشند و حمایتی مضاعف برای عضلات تأمین می کنند. وقتی ظاهر یک ورزشکار بهتر شود، انگیزه او برای ورزش بیشتر می شود و علاوه بر کاهش وزن، اندامی متناسب پیدا می کند.

گن لاغری شلوارکی

 

فواید و مضرات بستن گن لاغری حین تمرینات ورزشی

آیا میدانید اگر در هنگام انجام ورزش های شکمی از گن استفاده نمایید ، سد بزرگی بر سر راه چربی سوزی ایجاد خواهید کرد؟

عوارض ناشی از چاقی بر همگان واضح و مبرهن است ، و از همه مهمتر آنکه هیچکس دوست ندارد شکمی چاق و بیرون زده داشته باشد. از اینرو کم کردن وزن و کاهش چربی های ناحیه شکم و حفظ لاغری مهمترین عامل انگیزشی برای افراد جهت ممارست در تمرینات ورزشی و متناسب نگه داشتن اندام است. ولی آیا برای رسیدن به این هدف باید از هر راهی استفاده کرد؟ آیا تحمل هرگونه سختی و مشقت رسیدن به اندام لاغر و متناسب را برای ما تضمین خواهد کرد؟

بسیاری از افراد در راه رسیدن به اندامی متناسب و خوش فرم ، شاهراه اصلی که همانا رژیم غذایی مناسب و اصولی در کنار تمرینات حساب شده و علمی است را فراموش می کنند و بدنبال راه های میانبر و سریع‌الاثر میگردند و قصد دارند با استفاده از در هنگام تمرینات ورزشی یا چرب کردن سطح شکم بوسیله ی انواع کرم های لاغری و بستن آن با پلاستیک یا لباس هایی از این دست با کمک گرفتن از حرارت ایجاد شده حین تمرینات ورزشی ، چربی های ناحیه شکم را آب نمایند. البته اگر این افراد از متابولیسم بدن و ساختار چربی های ناحیه شکم اطلاع پیدا کنند ، هرگز اینگونه خود را گول نمی زنند و اینگونه به خود سختی و مشقت بیهوده نمی دهند.  

اشاره به این نکته خالی از لطف نیست که درست است که افزایش دما باعث افزایش میزان تعریق بدن می شود ، ولی این افزایش تعریق به معنی از دست دادن چربی نیست بلکه این آب زیر پوستی است که جهت متعادل نگه داشتن دمای بدن و بر اساس متابولیسم طبیعی بدن از سطح پوست تبخیر می شود تا بدن را خنک نگه دارد.

شاید بارها تبلیغات تلویزیونی را دیده باشید که مربی سطح شکم ورزشکار را با یک ماده چرب  ، تحت عنوان چرب می نماید و از او میخواهد 15 دقیق به تمرینات ورزشی بپردازد و پس از گذشت این زمان، بوسیله یک دستمال حوله ای، تعرقات زیر و یا شلوار ورزشی که تا روی شکم ورزشکار آمده را جمع میکند و آن را در لیوانی می چلاند. در سکانس بعدی لیوانی را نشان میدهد که آب و روغن در آن به دو فاز مجزا تقسیم شده و گوینده اظهار میکند که این روغن همان چربی زیر پوست شکم ورزشکار است که با این روش خارج شده است! عجب !

گن لاغری

 

طی مصاحبه کارشناس واحد علمی ماهان مدیکال با در پاسخ به این سوال که آیا اصولاً استفاده از گن لاغری و پلاستیک پیچ کردن شکم در حین حرکات ورزشی تأثیری درآب کردن چربی های شکمی خواهد داشت یا خیر  ، به این نکته اشاره فرمودند که : بطور کلی استفاده از گن لاغری بطور ظاهری فرد را لاغرتر از آنچه هست نشان می دهد ولی کمکی به سفت شدن عضلات شکم و شکل گرفتن آن نخواهد کرد.

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم جهت رسیدن به شکمی صااف و خوش فرم، می بایست رژیم غذایی صحیح و تمرینات ورزشی منظم رادر برنامه روزانه خود جای دهید وانواع گن های لاغری مردانه یا گن های تمام بدن زنانه تنها بطور موقتی و ظاهری چربی نواحی مختلف بدن را فشرده می سازند.

وی در ادامه افزودند که یکی از فواید استفاده از گن های لاغری استفاده روزانه جهت از بین بردن اثرات منفی لاغر شدن بر پوست می باشد، بدین صورت که فردی که در پروسه لاغر شدن قرار گرفته است، چه با رژیم غذایی چه با ورزش و یا هر دو باهم ، در صورت کم کردن وزن و کاهش بافت چربی در نواحی مختلفی همچون بازوها ، ران ها و شکم ، امکان شل شدن و یا افتادگی پوست وجود دارد که در آنصورت استفاده از گن ها بصورت روزانه و مداوم جهت برطرف کردن این شل شدگی به فرد کمک خواهد کرد.

البته نه در هنگام تمرینات ورزشی و صراحتاً به این موضوع اشاره فرمودند که " استفاده از شکم بند لاغری در حین حرکات ورزشی باعث کاهش میزان کالری سوزی خواهد شد" .

شاید مفیدترین توصیه ای که به افرادی که شغل های پشت میز نشینی دارند و در طی هفته فرصت استفاده از محیط های ورزشی را ندارند این باشد که در طول روز هفت الی هشت بار و هربار به مدت یک دقیقه عظلات شکم را سفت کنند و شکم را به داخل بکشند؛ این عمل باعث تقویت عضلات صاف شکمی شده و به مرور زمان ظاهر شکم را بهبود می بخشد. عضلات شکمی وظیفه نگهداری اعضاء داخل شکمی را بر عهده دارند و با سفت کردن شکم و منظم انجام دادن آن در طول روز نوعی حرکت استقامتی را برای بدن فراهم می کنیم و با تقویت عضلات صاف شکمی بطور طبیعی و ناخود آگاه مانع از بیرون زدن احشاء داخل شکمی می شویم و در نهایت ظاهر مناسب تری را برای شکم ایجاد می کنیم.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید