ولنتاین شاید خاستگاه ایرانی نداشته باشد اما بهانه قشنگیست که یک دوستت دارم را به همه کسانی عاشقانه به آنها عشق می ورزیم بگویم ولنتاین می تواند یک بهانه باشد که به دوستانت نگاه محبت آمیز، لبخندی مهربان و هدیه ای کوچک بدهی و زیباترین دوستت دارم را تقدیمشان کنی . اما ولنتایت چیست ریشه در کجا دارد و در سال 98 کدام روز تقویم به ولنتاین اختصاص یافته است در تانما در اینباره بیشتر بخوانید

ولنتاین

تاریخ دقیق ولنتاین 98

ولنتاین چیست؟

14 فوریه هر سال به نام روز ولنتاین یا روز عشق نام گذاری شده است. این روز در بسیاری از کشورهای جهان و به ویژه کشورهای غرب از اهمیت خیلی زیادی برخوردار هست و افراد مختلف سعی می کنند تا روزی خاطره انگیز و خاص رو در کنار کسی دوستش دارند رو سپری کنند و با هدیه دادن ، خاطره این روز برای خودشون حفظ کنند.

در واقع میشه گفت سنت ولنتاین، یک جشن مذهبی هست که از یک یا چند قدیس مذهبی دوران مسیح به نام والنتینوس باقی مانده است. تمام تعبیرهای عاشقانه مدرن و مربوط به ولنتاین، چند قرن بعد و توسط شاعران ایجاد شده است.

تا قرن پانزدهم روز ولنتاین روز عشق و عاشقانه بود و افراد عاشق با هدیه دادن گل، شیرینی، کارت پستال و هدیه، عشق خودشون رو به یکدیگر ابراز می کردند و در این روز سنت عشق و ادب رونق خاصی میگرفت.

روز ولنتاین در طی قرن ها و سال های بعد نیز همچنان جایگاه مخصوص خودش رو در بین عشاق حفظ کرده به گونه ای که ولنتاین به یکی از روزهای جهانی تبدیل شده و در تمام کشورها شناخته شده است.

ولنتاین

تاریخ دقیق ولنتاین

نمادهای اصلی روز ولنتاین شامل طرح قلب، کبوتر و فرشته بالدار هست که این روزها در کنار این نمادهای اصلی، کارت پستال های متنوع، عروسک، باکس گل و هر چیزی که نشون دهنده عشق و علاقه باشه، به یکی از نمادهای روز ولنتاین تبدیل شده اند.

تاریخ دقیق روز ولنتاین 2020 و 98

همونطور که گفته شد و حتما میدونید روز ولنتاین در 14 فوریه هر سال هست. بنابراین روز ولنتاین 98 و 2020 هم 14 فوریه یا 25 بهمن ماه و روز جمعه هست.

ولنتاین

تاریخ ولنتاین

آیا این مطلب مفید بود؟
گالری تصاویر
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید