محققان اولین تبلتی را که قابل لوله شدن می باشد ساخته اند این تبلت قابل انعطاف می باشد و هنگام باز کردن به یک تبلت ۷٫۵ اینچی تبدیل می شود نمونه ایین دستگاه به اندازه ای کوچک است که به راحتی در جیب جا می شود و حمل آن بسیار راحت می باشد این تبلت نمایش تصاویر و ویدئو ها را با رنگ های زنده نمایش می دهد این محققان امیدوارند که در آینده تبلیتی اندازه قلم را بسازند تا در جیب لباس هم به راحتی قابل حمل باشد.

تبلت قابل لوله شدن

محققان نخستین تبلت قابل لوله شدن دنیا را ساخته اند.

تبلت لوله شده

تصویر تبلت قابل لوله شدن

 

این تبلت MagicScroll نام دارد و یک نمایشگر لمسی انعطاف پذیری است که دور یک بدنه سیلندری می چرخد یا باز و به یک نمایشگر مسطح تبدیل می شود.

نمونه اولیه این دستگاه توسط گروهی از محققان Human Medai Lab در دانشگاه کویینز کانادا ساخته شده است. MagicScroll هنگام باز شدن به یک تبلت ۷.۵ اینچی تبدیل می شود. همچنین وضوح تصویر تبلت ۲K است و تصاویر و ویدئوها را با رنگ های زنده نمایش می دهد.

نخستین تبلت قابل لوله شدن در جهان

محققان درباره این محصول می گویند: MagicScroll هنگام باز شدن یک تبلت ۷.۵ اینچی با نمایشگر مولتی تاچ و وضوح بالاست. نمونه اولیه این دستگاه به اندازه ای کوچک است که درون جیب کاربر جا می گیرد و حمل و نقل آن آسان است.

تبلت لوله شده

اولین تبلت قابل لوله شدن

 

این دستگاه قابلیت کنترل شبکه های اجتماعی و برقراری تماس صوتی را دارد اما به گفته محققان می توان از آن به عنوان دستگاه ضبط صدا نیز استفاده کرد.

همچنین تبلت دارای دوربینی است که به وسیله حرکات دست کنترل می شود.

تبلت لوله شده

تبلت

 

محققان امیدوارند در آینده نسخه ای از دستگاه را بسازند که به کوچکی یک قلم باشد و بتوان آن را در جیب لباس حمل کرد.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید