محمدعلی فروغی سیاستمدار ایرانی در سال ۲۱ متولد شده بود . محمد علی فروغی در سن ۶۵سالگی به دلیل سکته قلبی درگذشت سنگ قبر این مرحوم تخریب شده است و رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرده است که این تخریبی توسط شهرداری پیگیری شود.

تخریب سنگ قبر محمدعلی فروغی

رئیس کمیته بودجه و نظارت شورای اسلامی شهر تهران اعلام کرد: تخریب سنگ قبر «محمد علی فروغی» در آرامستان ابن بابویه شهرری عملی ضدفرهنگی است و باید توسط شهرداری پیگیری و پاسخ داده شود.

مجید فراهانی در نامه ای خطاب به شهردار منطقه ۲۰ پایتخت در خصوص تخریب این سنگ قبر درخواست کرد که شهرداری ضمن برنامه ریزی برای توسعه طرح ساماندهی و نکوداشت آرامستان ابن بابویه این اقدام ضد فرهنگی را با روش ‌های صحیح تمهید و پاسخ متناسب دهد.

بیوگرافی محمدعلی فروغی

محمدعلی فروغی (زادهٔ ۱۲۵۴خورشیدی – درگذشتهٔ ۵ آذر ۱۳۲۱) ملقب به ذُکاءالمُلک، روزنامه نگار، سیاستمدار، ادیب و تاریخدان بود که تصحیح آثار بسیاری از شاعران فارسی نظیر سعدی، حافظ و فردوسی و نیز تاسیس فرهنگستان ایران ازجمله عملکرد وی عنوان شده است.

محمدعلی فروغی

تخزیب سنگ قبر محمد علی فروغی

 

عضو شورای اسلامی شهر تهران در ادامه نامه خود به شهردار منطقه۲۰ تهران آورده است: حفظ و‌ پاسداشت میراث گرانقدر ری از مهمترین رسالت‌های شهرداری این منطقه است و در این میان گورستان ابن بابویهشهر ری دُر نایابی است که هر گوشه آن یادآور بخشی از تاریخ پرفرازو‌ نشیب این مرز و بوم به شمار می رود و اگر در هر کشور دیگری بود مورد توجه و بازدید جهانگردان داخلی و بین‌المللی قرار می گرفت.

فراهانی اضافه کرد: تخریب سنگ قبر فروغی سیاستمدار کارکشته ایرانی و مصحح شهیر بوستان و‌ گلستان سعدی نه فقط تخریب تاریخ و میراث ماندگار این سرزمین بلکه سبب محرومیت نسل جدید از شناخت و بهره مندی از عناصرو شخصیت هایی است که هر یک از اجزای آن مقوم بخش هویت تاریخی ایرانیان به حساب می آیند.

موضوع تخریب سنگ قبر محمد علی فروغی طی چندروزگذشته در رسانه ها مطرح و مورد انتقاد قرار گرفته بود.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید