دونالد ترامپ باردیگر در توئیتر عملکرد پلیس فدرال آمریکا، اف.بی.آی را در ارتباط با پرونده ادعایی دخالت روسیه در انتخابات زیر سوال برده است.

ترامپ در تازه‌ترین اظهارات توئیتری خود ضمن آن که اعلام کرده است که تا کنون پلیس اف.بی.آی بدلیل عملکرد نامناسب افرادی همچون جیمز کومی، آندرو مک کیب و چند تن از مقامات امنیتی درگیر در پرونده ادعایی دخالت روسیه در انتخابات، آسیب دیده، افزوده است: بسیاری از مردان و زنان بزرگ آمریکا از این دلقک‌ها آسیب دیده‌اند.

ترامپ
ترامپ رئیس جمهور آمریکا
ترامپ رئیس جمهور آمریکا

 

ترامپ در ادامه اظهارات خود خواستار آن شده تا پیام‌های اندرو مک کیب، قائم مقام سابق رییس پلیس فدرال آمریکا که دو سال پیش از مقام خود استعفا داد، در اختیار مقامات قضایی قرار داده شوند.

دلقک خواندن مقامات امنیتی از زبان ترامپ

اشاره ترامپ به جیزکومی، به عنوان رئیس سابق اف.بی.آی با توجه به اظهارات سابق او علیه ترامپ صورت می‌گیرد و همچنین نقش آندرو مک کیب، از دیگر روسای سابق اف.‌بی.‌آی که پس از کومی برای مدت کوتاهی سرپرستی این نهاد امنیتی امریکا را برعهده گرفت اما خیلی زود او نیز از سوی ترامپ اخراج شد.

از سوی دیگر اشاره ترامپ به پیام‌های مک کیب به گزارشی اشاره دارد که گفته شد مک کیب پس از اخراجش از ریاست اف.بی.آی در اختیار بازرس پرونده دخالت روسیه در انتخابات قرار داده است. در آن زمان  برخی رسانه‌های آمریکایی از وجود گزارش‌هایی خبر دادند که توسط مک‌کیب و بعد از دیدارهایش با دونالد ترامپ ، رئیس‌جمهوری آمریکا نوشته شده است و مک‌کیب بعد از اخراجش از اف‌بی‌آی، این گزارش‌های شخصی را در اختیار رابرت مالر، بازرس ویژه پرونده مداخله روسیه در انتخابات سال ۲۰۱۶، قرار داده است.

بر اساس گزارش‌ها، آنچه که مک‌کیب درباره جزئیات دیدارهایش با دونالد ترامپ نوشته، می‌تواند بر سرنوشت تحقیقات اثر بگذارد.

ترامپ این دو نفر را به همدستی با کمپین انتخاباتی کلینتون برای پرونده سازی علیه او در جریان طرح ادعای رابطه با روسیه متهم می‌کند و اعلام کرده که این تبانی از سوی مراجع قضایی آمریکا نادیده گرفته شده است.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید