روشهایی برای کنترل ترس از پرواز 

آیاشما هم ترس از پرواز دارید و گاهی  به خاطر ترس از پرواز  عطای سفر کردن با هواپیما را به لقایش می بخشید ؛ بد نیست بدانید کهترس از پرواز می تواند شامل ترس از فضای بسته، ترس از ارتفاع و یا ترس از خرابی و سقوط هواپیما باشد. برخی از افراد نیز ترس از هواپیما ربایی دارند. ریشه ترس از پرواز شما هرچه که باشد ما در این مطلب راهکارهایی برای کنترل ترس از پرواز آورده ایم با ماه همراه شوید .


کنترل ترس از پرواز همه ما عاشق سفر و دیدن مکان های جدید هستیم، اما یک بخش از سفر که بسیاری از ما آنرا دوست نداریم پرواز است. برای برخی پرواز یادآور هزینه های بالا، تاخیر زیاد و یا گم شدن چمدان هاست اما برای برخی دیگر پرواز یک امر وحشتناک است.

ترس از پرواز می تواند شامل ترس از فضای بسته، ترس از ارتفاع و یا ترس از خرابی و سقوط هواپیما باشد. برخی از افراد نیز ترس از هواپیما ربایی دارند.

مهم نیست که شما از چه چیزی می ترسید، مهم عواملی است که به شما در مقابله با این ترس ها کمک خواهد کرد.در این مقاله راهنمایی های برای غلبه بر ترس وجود دارد:


۱٫باید مسائلی که انتظار می رود بدانید برای برخی از افراد که می ترسند یادگیری اصول اولیه کار کردن هواپیما به غلبه بر ترس و اضطراب کمک خواهد کرد. برای مثال دانستن این موضوع که هواپیما با خراب شدن یکی از موتورها می تواند همچنان به راه خود ادامه دهد باعث آرام شدن شما می شود. آشنا شدن با اینکه هواپیما چگونه در هوا پرواز می کند، چه چیزهایی باعث مشکل می شود و یا آشنایی با صداهایی که هنگام برخاستن و نشستن هواپیما شنیده می شود برای شما مفید است.

۲٫خودتان را با هواپیمایتان آشنا کنید قبل از سفر عکس هایی از بیرون و داخل هواپیما تهیه کرده و به آنها با دقت نگاه کنید تا در زمان سوار شدن با محیط جدید احساس غریبی نکنید.

۳٫ یک صندلی کنار راهرو را انتخاب کنید اکثر شرکت های هواپیمایی و موتورهای رزرو به شما اجازه انتخاب صندلی را می دهند پس اگر شما مستعد ابتلا به مرض ترس از فضای تنگ ومحصورهستید ؛صندلی را در کنار راهرو انتخاب کنید. نه تنها رفت و آمدتان راحتر می شود بلکه با دیدن آسمان دچار تشویش نمی شوید زیرا از پنجره دور هستید.

۴٫ نظارت بر رسانه ها را محدود کنید برای اینکه ذهنتان در مورد پرواز و هواپیما منحرف و خراب نشود؛ اخبار و رسانه ها را که اتفاقاتی از قبیل سقوط و گم شدن هواپیماها را پوشش می دهند دنبال نکنید.

همچنین بخوانید :   شیوه های رایج کلاهبرداری را قبل از سفر به کشورهای مختلف بشناسید+تصاویر
۵٫ مثبت فکر کنید در روزهای منتهی به پرواز خود را، با خیالی آسوده طی کنید. سعی کنید به کارها و جاهایی فکر کنید که در مقصد انجام خواهید داد و خواهید دید.


راه های کنترل ترس از پرواز در فرودگاه
۱٫ عجله نکنید زمان را به خوبی برای رسیدن به فرودگاه و ساعتی قبل از پرواز بودن در فرودگاه برنامه ریزی کنید. دیر رسیدن به فرودگاه و پرواز باعث چند برابر شدن استرس شما خواهد شد.

۲٫ منتظر پرواز خود در سالن خطوط هوایی باشید اکثر شرکت های هواپیمایی دارای سالن فرودگاه خصوصی هستند که آرام تر و لوکس تر از بقیه قسمت های فرودگاه است. قرار گرفتن در این قسمت به حفظ آرامش شما کمک خواهد کرد.


راه های کنترل ترس از پرواز در هواپیما
۱٫ با خدمه دیدار داشته باشید اگر این امکان وجود دارد قبل از پرواز خدمه و خلبان را ببینید. این مسئله باعث می شود نسبت به آگاهی خدمه ی پرواز آسوده خاطر شوید.

۲٫ به موسیقی گوش دهید با همراه داشتن یک پخش کننده ی موسیقی و گوش دادن به موسیقی آرامش را برای ذهن خود فراهم کنید.

۳٫ نفس عمیق بکشید در ارتفاعات تنفس شما دچار مشکل خواهد شد، مواجه شدن با این امر شما را دچار ترس می کند. اما آرام باشید و نفس های عمیق بکشید.

کنترل ترس از پرواز
خوردن کافئین باعث آشفتگی و عصبانیت شما می شود.
۴٫ چیزی سرگرم کننده بخوانید یا تماشا کنید خواندن کتاب باعث مشغول شدن ذهن شما می شود. می توانید فیلمی را که دوس دارید در تبلت ریخته و هنگام پرواز به تماشا بنشینید.

۵٫ اجتناب از خوردن کافئین این و دیگر محرک ها باعث آشفتگی و عصبانیت شما می شود.

۶٫ در اسرع وقت هنگام نشستن منافذ هوا بالای سر خود را روشن کنید جریان هوا به آرام بودن شما کمک می کند.

برای راهنمایی بیشتر ۱٫ خوردن قرص اگر با این راه ها نتوانستید آرامش خود را حفظ کنیو و همچنان نگران بودید با پزشک خود صحبت کرده تا از قرص آرامبخش یا خواب هنگام پرواز استفاده کنید.

۲٫ گرفتن مشاوره با یک مشاور یا درمانگر در رابطه با کشف کردن علل ریشه ای ترس در وجودتان صحبت کرده تا بر این مشکل فائق آیید.

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید