به گزارش ایرنا به نقل از تارنمای خبری بلومبرگ، ترامپ گفت: ترکیه مشکلی دیرینه است. آن‌ها برای ما در مقام یک دوست نبوده‌اند.وی با اشاره به «اندرو برانسون» کشیش آمریکایی زندانی در ترکیه گفت: اتهام جاسوسی وی جعلی است. او را دادگاهی کرده‌اند؛ اگر بتوانید اسم آن را دادگاه بگذارید.

رئیس جمهوری آمریکا در ادامه تهدیدهای گذشته ادامه داد: دست روی دست نخواهیم گذاشت. آن‌ها حق ندارند مردم ما را [به گروگان] بگیرند.وی افزود: خیلی وقت پیش باید او را برمی‌گرداندند. به عقیده من ترکیه رفتار بسیار نادرستی داشته است.

ترامپ

تهدید مجدد ترامپ به ترکیه

 

اظهارات ترامپ در مورد ترکیه

این اظهارات ترامپ پس از آن بیان می‌شود که شعبه سوم دادگاه جرائم سنگین شهر ازمیر ترکیه، روز جمعه بار دیگر درخواست آزادی برانسون را رد کرد.تداوم بازداشت این کشیش آمریکایی طی هفته‌های گذشته، منجر به ایجاد تنش جدی در رابط دو کشور شده است.

وی که متهم به ارتباط با کودتاگران ترکیه، همدستی با گروه‌های تروریستی و نیز جاسوسی برای آمریکا است، به ۳۵ سال زندان محکوم شده است.ترامپ اخیرا در واکنش به این حکم، تعرفه واردات آلومینیوم و فولاد از ترکیه را به دو برابر افزایش داد.

این اقدام موجب سقوط ارزش لیر و واکنش تند مقام‌های ترکیه شد.«رجب طیب اردوغان » رئیس جمهوری ترکیه گفته است که از موضع خود عقب نخواهد نشست. وی با افزایش تعرفه گمرکی واردات برخی کالاهای آمریکایی، از مردم ترکیه خواسته است در این جنگ اقتصادی او را همراهی کنند.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید