با نزدیک شدن اربعین حسینی زائران زیادی به کربلا سفر می کنند تا در عزاداری اربعین شرکت کنند در مسیر حله یک اتوبوس حامل زائران ایرانی تصادف کرده است که خوشبختانه این تصادف فوتی نداشت اما ۱۳ نفر از زائران ایرانی مجروح شده اند و دو نفر آن ها به ایران انتقال یافتند.

تصادف اتوبوس زائران ایرانی در عراق

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر از تصادف اتوبوس حامل زائران ایرانی اربعین حسینی (ع) در مسیر حلّه خبر داد و گفت: خوشبختانه در این سانحه فوتی نداشتیم، اما ۱۳ تن از زائران ایرانی مجروح شدند که دو مجروح شب گذشته به داخل ایران انتقال یافتند.

تصادف اتوبوس زائران

اتوبوس زائران ایرانی

سید علی مرعشی درباره آخرین وضعیت ارائه خدمات پزشکی و درمانی به زائران اربعین حسینی (ع) در داخل خاک عراق اظهار کرد: خوشبختانه شرایط بسیار خوب است. از چند روز قبل ارائه خدمات پزشکی و درمانی به زائران اربعین حسینی (ع) آغاز شده است.

این مقام مسئول در جمعیت هلال احمر افزود: درمانگاه‌های مرکز پزشکی حج و زیارت در نجف، کربلا، مسیر بین راه نجف به کربلا، حله و کاظمین مستقر شدند و از امروز (یکشنبه) ۲۹ مهر در سامرا نیز درمانگاه‌های هلال احمر استقرار می‌یابند.

درمانگاه‌های هلال احمر در اربعین

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با بیان اینکه آمار مراجعین به درمانگاه‌های هلال احمر در اربعین امسال نسبت به سال گذشته کمتر بوده گفت: تنها درمانگاهی که به نسبت مراجعان زیادی دارد، درمانگاه کربلاست که روزانه دو هزار زائر، به آن مراجعه می‌کنند.

تصادف اتوبوس زائران

انتقال مجروحان به بیمارستان

به گفته مرعشی مشکلات عضلانی و مفاصل، سرماخوردگی و سرفه بیشترین علت مراجعه زائران به درمانگاه‌های هلال احمر است.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به استقرار ۴۰ درمانگاه، هفت دستگاه اتوبوس آمبولانس و ۳۰ دستگاه آمبولانس در خاک عراق افزود: متاسفانه شب گذشته یک مورد تصادف اتوبوس حامل زائران ایرانی را داشتیم که بر اثر این سانحه رانندگی، ۱۳ تن از هموطنان‌مان مجروح شدند.

وی افزود: دو تن از مجروحان این حادثه به داخل ایران منتقل شدند و مابقی در بیمارستان حله در حال مداوا هستند.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید