عامل تعرض به زن میان سال اتهام خود را انکار کرد 

دو سال قبل و زمانی که دختری جوان با پلیس استان فارس تماس گرفت و خبر از مرگ مادرش در خانه داد پرونده قتل و تعرض به زن میان سال گشوده شد که یک مرد افغان اقدام به تعرض و قتل یک زن کرده بود. 
 این مردی افغان که متهم است زنی میان سال را بعد از تعرض به قتل رسانده، اتهام خود را انکار کرد تا تکلیف او در مراسم قسامه مشخص شود.
این پرونده از دو سال قبل و زمانی به جریان افتاد که دختری جوان با پلیس استان فارس تماس گرفت و خبر داد مادرش در خانه به قتل رسیده است.

وقتی مأموران به محل حادثه رفتند، جسد زنی میان سال را مشاهده کردند که دور گلویش آثار کبودی مشهود بود و به نظر می رسید قاتل یا قاتلان او را خفه کرده اند.

قتل زمانی اتفاق افتاده بود که دختر مقتول در منزل حضور نداشت و زن میان سال به نام کوکب تنها بود. به هم ریختگی وسایل خانه در نگاه اول این فرضیه را به ذهن متبادر می کرد که این زن قربانی سرقتی مرگ بار شده است اما سرنخ هایی وجود داشت که بر این احتمال خط بطلان می کشید.

نخست آنکه در خانه کاملا سالم بود و هیچ نشانه ای دال بر ورود به عنف وجود نداشت. بنابراین پلیس نتیجه گرفت کوکب در لحظات پایانی عمرش با هیچ غریبه ای مواجه نشده و فردی که به خانه راه یافته آشنا بوده است.

دومین نکته مهم که در بازرسی خانه کشف شد، این بود که هیچ کدام از وسایل باارزش موجود در منزل مقتول دست نخورده و فقط گوشی همراه این زن به سرقت رفته است.

تقریبا جای تردیدی باقی نمانده بود که قاتل بعد از کشتن طعمه اش صحنه سازی کرده است. پس از آنکه جسد به پزشکی قانونی منتقل شد کارآگاهان تحقیقات خود را روی ردیابی تلفن همراه مسروقه متمرکز کردند و پی بردند این گوشی در منطقه ای نزدیک مرز افغانستان فعال است.

به این ترتیب با انجام اقدامات فنی و تخصصی توانستند فرد موردنظر را بازداشت کنند.

متهم که مردی افغان است، بعد از انتقال به پلیس آگاهی تحت بازجویی قرار گرفت اما قتل را انکار کرد.

او گفت گوشی همراه را از فردی غریبه خریده است و اصلا مقتول را نمی شناسد و زمان حادثه در شهری دیگر بوده است.

متهم با وجود انکار جرمش روانه بازداشتگاه شد تا تحقیقات تکمیل شود.

در این میان پزشکی قانونی نظر داد کوکب پیش از مرگ مورد تعرض قرار گرفته است. بعد از آن بود که آزمایش دی ان ای انجام شد و مدرکی دیگر علیه متهم افغان به دست آمد ولی با وجود این او زیر بار اتهام قتل نرفت و حتی در دادگاه با اینکه نماینده دادستان جرمش را محرز دانست و اولیای دم مقتول برای او درخواست قصاص کردند، باز هم گفت در این قتل نقشی نداشت.

هیئت قضات متهم را با توجه به مدارک موجود به مرگ محکوم کردند ولی او به رأی صادره اعتراض کرد و قضات دیوان عالی کشور نیز این اعتراض را وارد دانستند. پس از آن متهم برای بار دوم پای میز محاکمه رفت و گفت در قتل نقشی نداشته و حاضر است دراین باره قسم بخورد.

به این ترتیب قرار شد تکلیف متهم با مراسم قسامه روشن شود.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید