در بارداری نکته ای که بسیار حائز اهمیت است محافظت از سلامت جنین می باشد . یکی از مهمترین مسائلی که در حفظ سلامت جنین نقش دارد رژیم غذایی افراد است . به هنگام باردار شدن ، یک خانم توصیه های غذایی مختلفی از اطرافیان دریافت خواهد کرد . این موارد می تواند سرشار از ویتامین های مناسب برای رشد جنین باشد اما باید حواستان باشد که در مورد مصرف برخی از مواد غذایی لازم است که احتیاط شود . تغذیه در بارداری بسیار مهم است و اگر به درستی رعایت نشود می تواند به جنین آسیب برساند . توجه داشته باشید که مصرف بعضی از مواد غذایی با وجود اینکه به مادر آسیبی نمی رساند اما میتواند خطر سقط جنین را افزایش دهد .لذا در ادامه قصد داریم تا با لیست برخی از مواد غذایی مضر آشنا شویم .

تخم مرغ ، گوشت و ماهی به صورت خام

مصرف برخی از مواد غذایی نظیر تخم مرغ ، گوشت و ماهی به صورت خام باید در دوران بارداری صورت نپذیرد . این مواد غذایی به صورت خام دارای باکتری هایی با نام لیفتریا هستند که می توانند باعث بروز عوارض قابل توجهی در سلامت نوزادان بشود . درست است که می توان به راحتی از مصرف گوشت و ماهی خام پرهیز کرد اما در خصوص تخم مرغ کمی مسئله متفاوت تر است چرا که از این وعده غذایی به صورت خام در تهیه سس ها و بستنی های غیر پاستوریزه و برخی از شیرینی جات نظیر شیرینی پفکی و غیره استفاده می شود .

تخم مرغ خام در بارداری

تخم مرغ خام در بارداری

کافئین

مصرف مقدار زیادی از کافئین در طول روز نظیر قهوه ، چای ، نوشابه ، شکلات و نوشابه های انرژی زا می تواند با خطر سقط جنین همراه باشد . تحقیقاتی وجود دارد که در سال ۲۰۰۸ صورت گرفته است و این موضوع را به طور کامل تایید می کند . در این تحقیق مشخص گردیده زنانی که ۲۰۰ میلی گرم یا بیشتر در روز کافئین مصرف می کنند تا دو برابر بیشتر از زنانی که اصلاً کافئین مصرف نکرده اند دچار سقط جنین شده اند. به همین دلیل بهتر است در دوران بارداری از نوشیدنی های بدون کافئین استفاده شود .

جوانه های خام

جالب است بدانید که مصرف جوانه های خام در لیست خوراکی های غیر مجاز در بارداری قرار دارد . جوانه های گیاهی بسیار خوشمزه و مقوی هستند اما با توجه به نظر متخصصان و تحقیقات صورت گرفته این جوانه ها نباید در دوران بارداری مصرف شوند . به طور کلی زنان باردار بهتر است که سبزیجات را به صورت خام مصرف نکند . این به این دلیل است که خطر ابتلا به بیماری هایی در این زمینه وجود خواهد داشت لذا اگر به این جوانه ها علاقه مند هستید بهتر است آنها را بخارپز یا آب پز کرده و مصرف کنید .

ماهی دارای جیوه

برخی از ماهی ها دارای جیوه بالایی هستند که در لیست بدترین غذاها در دوران بارداری قرار می گیرند و با توجه به اهمیت تغذیه در بارداری ، نباید مصرف شوند . این ماهی ها می توانند درصد سقط جنین را افزایش دهند. مصرف جیوه در دوران بارداری می تواند منجر به آسیب مغزی و تاخیر رشد جنین گردد .ا از این گونه ماهی ها می توان به کوسه ، ماهی دزد دریایی ، ماهی خال خالی و ماهی تیلفی اشاره کرد .ماهی که به صورت تن تهیه می شود معمولاً درصد بسیار کمی از جیوه را داراست .

نحوه مصرف ماهی در بارداری

نحوه مصرف ماهی در بارداری

شیر غیر پاستوریزه

شیر پاستوریزه نشده ممکن است یک نوع باکتری شناخته شده به نام لیستریا داشته باشد که یکی از عمده ترین و شایع ترین علت های سقط جنین به شمار می رود . باکتریهای لیستریوز توانایی عبور از جفت را دارند و می توانند جنین را آلوده کند و در نهایت منجر به مسمومیت خون و عفونت می گردند و در و حتی می توانند منجر به تهدید زندگی جنین شما بشود لذا بهتر است شیر تنها به صورت پاستوریزه مصرف شود .

آناناس

از دیگر خوراکی های مضر در بارداری می توان به آناناس اشاره کرد . بسیاری از زنان باردار آناناس را برای زایمان آسان و تغذیه صحیح در بارداری مصرف می کنند اما این ماده غذایی یکی از مضرترین مواد غذایی سقط جنین شناخته می شود . آناناس حاوی برملانین این است که موجب نرم شدن انقباضات رحمی می شود و ماده ای تولید می کند که به سقط جنین کمک فراوانی خواهد کرد لذا در سه ماهه اول بارداری به هیچ عنوان نباید آناناس مصرف کرد .

سیب وحشی یا سیب جنگلی

تغذیه درست در بارداری بسیار حائز اهمیت است . برخی از مواد غذایی اگرچه دارای ترکیبات مهم برای سلامتی هستند اما در دوران بارداری می توانند مشکلاتی را به دنبال داشته باشند . سیب وحشی سیبی است تلخ و شیرین می باشد و یک تغذیه برای سرحالی به شمار می رود اما برای زنان باردار به هیچ عنوان مناسب نیست . سیب وحشی می تواند تحریک رحم و تسریع انقباض آن را به دنبال داشته باشد که در نهایت زایمان زودرس و یا سقط جنین را به دنبال می آورد .

نوشیدنی های انرژی زا در بارداری

نوشیدنی های انرژی زا در بارداری

هلو

هلو شیرین و گرم است به طوری که اگر زنان باردار بیش از حد از این ماده غذایی استفاده کنند، به خونریزی می افتند و پوست هلو می تواند باعث خارش و سوزش گلو شود . به همین دلیل به عنوان یکی از بدترین غذاها در دوران بارداری شناخته می شود و مردم باید از خوردن آن در دوران بارداری جلوگیری کنند . اینجاست که اهمیت تغذیه در بارداری مشخص می گردد.

پنیر نرم

پنیر برای زنان باردار مضر است . با توجه به اصول تغذیه در بارداری ،.انواع پنیری که زنان باردار باید از آنها اجتناب کند باید به پنیر کامبو و پنیر روکوفو و پنیر فتا و پنیر گرگنزولا و پنیر مکزیکی اشاره کرد . دقت کنید که این پنیرها در درجه اول از شیر غیر پاستوریزه تهیه می شوند که برای زنان بسیار مضر هستند .

سوسیس و کالباس

کلاً فرآورده های گوشتی نظیر سوسیس و کالباس و غیره باید در دوران بارداری مصرف نشوند چرا که این مواد حاوی نیترات هستند و این ماده نگهدارنده باعث پیشگیری از رشد باکتری ها می شود و خطر ابتلا به سرطان کولون را بالا می برد . وجود باکتری لیستریا در این فرآورده های گوشتی بزرگترین تهدید برای خانم های باردار است . باید بدانید که خانم های باردار به دلیل تغییرات هورمونی به میزان ۱۳ تا ۱۵ برابر بیشتر در معرض آسیب به این باکتری هستند . البته وجود این باکتری برای هیچ کس خوب نیست اما در میان خانم های باردار به دلیل شرایط ویژه آنها آسیب های جبران ناپذیری را به دنبال خواهد داشت . ژامبون نیز برای دوران بارداری اصلاً مناسب نیست چرا که می تواند خطر سقط جنین و تولد زودهنگام و بیماری را افزایش دهد . به همین دلیل بهتر است مصرف این مواد غذایی را در دوران بارداری انجام ندهید .

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید