میزان کالری یک غذا به معنی میزان انرژی ذخیره شده در آن است. بدن شما از کالری برای راه رفتن، فکر کردن، نفس کشیدن و کارهای دیگر استفاده می کند. هرکس برای حفظ وزن خود، نیاز دارد که روزانه حدودا ۲۰۰۰ کالری دریافت کند و یک تغذیه سالم و صحیح داشته باشد.

البته میزان دقیق کالری مورد نیاز هرکس به سن، جنسیت و فعالیت بدنی بستگی دارد. معمولا مردان نسبت به زنان ، و کسانی که ورزش می کنند هم نسبت به بقیه به کالری بیشتری نیاز دارند.

میزان کالری مصرفی از اهمیت زیادی برخوردار است. باید مصرف مواد «بی کالری» یا موادی که ارزش غذایی کمی دارند (مثل قندها و چربی های جامد) را به حداقل رساند.

خوردن موادی از گروههای غذایی مختلف می باشد:پروتئین مانند گوشت، تخم مرغ ، لبنیات، میوه و سبزیجات ، غلات مانند نان و پاستا و چربی و شیرینی. همیشه رعایت رژیم غذایی مناسب مفید نمی باشد، زیرا ممکن است شما از یک گروه که علاقه بیشتری داشته باشید بیشتر بخورید و گروه دیگر را اصلاً در برنامه غذایی خود استفاده نکنید.

تغذیه صحیح و سالم

تغذیه سالم ارتباط تنگاتنگی با سلامتی دارد

اگر با دقت به چیزی که می خورید توجه داشته باشید متوجه می شوید که از مواد مغذی کافی در غذاهای روزانه خود استفاده نمی کنید.بنابراین توجه به غذایی که می خورید مهم است و همچنین باید توجه داشته باشید که چه گروه غذایی در رژیم شما وجود ندارد.

برای دانستن کمبود مواد مورد نیاز در رژیم خود به مدت یک هفته از غذاهایی مصرفی خود یادداشت برداریدو به این نکته که آیا همه گروههای غذایی در رژیم شما قرار دارد یا نه آگاه شوید. سپس متوجه می شوید که با تغییرات کوچکی در غذای خود از یک رژیم غذایی سالم بهره مند می شوید.

آیا باید در رژیمهای غذایی تغییرات زیادی ایجاد کرد؟

زمانیکه از گروههای غذایی جا افتاده در رژیم خود آگاه شدید و یا اینکه متوجه شوید که هیچ توازنی در رژیم غذایی خود ندارید می توانید برای تغییرات کوچکی در رژیم خود اقدام کنید.بعنوان مثال:خوردن ماست به عنوان یک غذای مختصر می تواند جایگزین شیر شود و یا خوردن یک موز نیاز به خوردن میوه را تامین کند.

توجه به میزان مصرف نیز ضروری است و باید از میزان دقیق مواد در مصرف روزانه آگاه باشید.

تغذیه صحیح و سالم

مصرف غذای سالم بدن

بخاطر داشته باشید که غذا خوردن یکی ار لذت بخش ترین بخشهای زندگی است.همه غذاها اگر به اندازه خورده شوند، می توانند بخشی از رژیم سالم و تغذیه سالم باشند.

اگر غذاهای مورد علاقه شما مقدار زیادی نمک ،چربی ، شکر و کالری داردمیزان مصرف آن را کم کنید و یا غذاهای سالمتری را جایگزین آن نمایید.کلید داشتن رژیمی سالم و متعادل ، حفظ تعادل در خوردن غذا است.سعی کنید میزان وسیعی از مواد مغذی مانند میوه، سبزیجات ، غلات و محصولات کم چربی، ماهی ، گوشت و مرغ استفاده کنید.

آیا مصرف غذای سالم بدن را از بیماریها در امان نگه می دارد؟

مصرف مواد غذایی سالم میزان ابتلاء به بیماریها را کاهش می دهد.

برای جلوگیری از بیمارشدن ، گروهی از مشاوران آمریکایی در سال 2005 مصرف میوه، سبزیجات، غلات و محصولات بدون چربی را تجویز کردند.

همچنین مشاوران توجه به میزان کالری موجود در مواد را برای جلوگیری از اضافه وزن ، توجه به میزان کلسترول ، چربی ، نمک و شکر را مهم دانستند. همچنین فعالیت را یکی از ارکان سلامتی دانستند. آنها فعالیتی حدود 30تا 90 دقیقه در روز را پیشنهاد کردند.

رژیم غذایی سالم می تواند در جلوگیری در ایجاد مشکلات زیر مفید باشد:

مصرف مواد کم چرب مانند غلات، میوه، سبزیجات و محصولات کم چرب می تواند ابتلاء به بیماریهای قلبی ، فشار خون بالا، دیابت و سکته را کاهش دهد.حتی می تواند از ابتلاء شدن به انواع سرطانها نیز جلوگیری کنند.

محدود کردن مواد پرچربی موجود در حیوانات که در گوشت ، پنیر ، خامه و کره وجود دارد می تواند باعث کاهش کلسترول ، کاهش بیماریهای قلبی و فشار خون بالا شود.

جایگزین نمودن مواد پرچرب با مواد بدون چربی مانند زیتون و روغن کانولا می تواند به کاهش کلسترول کمک کند.

استفاده از امگا 3 و امگا 6 که در چربیهای اشباع نشده در غذاهایی مانند ماهی ، مغزها، سویا و دانه گیاهان وجود دارد می تواند از ابتلاء شدن به بیماریهای قلبی جلوگیری کند.

از رژیمی که سرشار از میوه و سبزیجات که حاوی آنتی اکسیدان می باشند مانند ویتامین E , C و بتا کاروتن استفاده کنید که این مواد باعث کاهش بیماریهای قلبی ، سرطان و فشار خون بالا می شوند.

میوه ها

میوه ها علاوه بر این که فایده زیادی برای بدن دارند، جزو تنقلات خوشمزه هم هستند. سعی کنید همیشه میو ه های فصل را بخورید؛ چون تازه اند و فایده بیشتری دارند.

سبزیجات

سبزیجات منبع اصلی ویتامین و مواد معدنی هستند. به طور کلی می توان گفت سبزیجاتی که برگ تیره دارند (مثل اسفناج، کلم پیچ، لوبیا سبز، کلم بروکلی، کولارد سبز و برگ چغندر) مغذی تر هستند و در هر وعده ی غذایی می توانید از آنها استفاده کنید.

غلات

امروزه آرد سفید بیشتر از فراورده های هر غلات دیگری مورد استفاده است. متأسفانه آرد سفیدِ تصفیه شده ارزش غذایی زیادی ندارد، چون طی فرایند تصفیه سازی پوست دانه ها جدا می شود؛ و این در حالی است که این قسمت بیشترین ارزش غذایی را دارد. بنابراین بهتر است به جای آرد سفید از غلات سبوس دار استفاده کنید.

پروتئین

گوشت و لوبیا منبع اصلی پروتئین هستندو جزو تغذیه سالم هستند. پروتئین ماده ای ضروری برای رشد مغز و عضلات است. از گزینه های خوب برای دریافت پروتئین می توان به گوشت های کم چربی مثل مرغ و ماهی اشاره کرد. برای کم کردن میزان چربی و کلسترول گوشت، می توانید پوست و چربی های آن را جدا کنید. سلامت و تغذیه ی حیوانات روی سلامت گوشت شان تأثیر می گذارد، بنابراین سعی کنید گوشت حیوانات علف خواری را مصرف کنید که از سلامت تغذیه شان مطمئن هستید.

تغذیه صحیح و سالم

پروتئین

از منابع دیگر پروتئین می توان به فیبر، عدس، لوبیا، نخود فرنگی، بادام، دانه های آفتابگردان و گردو اشاره کرد. محصولات مبتنی بر سویا هم منابع خوبی برای پروتئین و جایگزین های سالمی برای گوشت هستند.

روغن

روغن باید به میزان کمی مصرف شود و بهتر است چربی و قند کمی داشته باشد. می توانید به جای روغن های گیاهی چرب، از جایگزین هایی مثل روغن زیتون استفاده کنید. بهتر است غذاهای سرخ کردنی کمتر مصرف کنید چون فاقد ارزش غذایی و جزو غذاهای «کالری خالی» هستند.

تغذیه صحیح و سالم

روغن


مواردی که در بالا گفته شد، باید در رژیم غذایی گنجانده شوند. ولی برای داشتن رژیم غذایی سالم و وزن متعادل و مناسب، باید علاوه بر مصرف این مواد، مصرف مواد خاص دیگری را به حداقل برسانید. این مواد شامل الکل، غلات تصفیه شده، چربی های جامد، چربی های اشباع، چربی های ترانس، نمک و قند می شوند.

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید