روز اول فروردین ماه سال ۹۷ ساعت رسمی کشور یکساعت به جلو کشیده شد و امشب سی شهریور ماه این تغییر ساعت به قبل باز می گردد. این تغییر ساعت به دلیل تغییر فصل های گرم و سرد انجام شد و مخالفان و موافقان خود را دارد که همچنان این قانون پابرجاست.

ساعت رسمی کشور عقب کشیده می‌شود

ساعت رسمی کشور در ساعت ۲۴ امشب یک ساعت به عقب برگردانده می‌شود ساعت رسمی کشور در ساعت ۲۴ یک ساعت به عقب برگردانده می شود

هر ساله بر اساس قانون تغییر ساعت رسمی کشور مصوب ۱۳۸۶ مجلس شورای اسلامی، ساعت رسمی کشور در ساعت ۲۴ سی‌ام شهریورماه یک ساعت به عقب برگردانده می‌شود.

تغییر ساعت رسمی کشور

تغییر ساعت رسمی کشور از امشب

 تغییر ساعت رسمی کشور

در سال ۲ بار ساعت رسمی کشور تغییر می‌کند به عبارت دیگر ساعت رسمی کشور در ساعت ۲۴ روز اول فروردین یک ساعت به جلو کشیده می‌شود و در ساعت ۲۴ روز سی‌ام شهریور به حال سابق برگردانده می‌شود.

قانون تغییر ساعت رسمی ایران، قانونی است که به موجب آن ساعت رسمی ایران هر سال در ساعت ۲۴ روز اول فروردین ماه یک ساعت به جلو کشیده می‌شود و در ساعت ۲۴ روز سی‌ام شهریور ماه به حالت قبلی برگردانده می‌شود. این کار به منظور استفادهٔ بیشتر از روشنایی روز انجام می‌شود.

این عمل هم مورد ستایش و هم مورد انتقاد قرار گرفته‌است. به دلیل بهره‌برداری از زمان پس از ساعات کاری، افزوده شدن طول روز پیش از عصر به سود خرده‌فروش‌ها، مسابقات ورزشی و دیگر فعالیت‌ها می‌باشد. اما می‌تواند برای برنامه‌های سرگرمی و دیگر برنامه‌های مرتبط مشکل ایجاد کند.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید