تفاوت میان بوتاکس مو وکراتینه مو کدام است ؟ + معرفی بهترین روش

اگر موهایتان براثر فر کردن یا رنگ کردن های مکرر وهر مشکل طبیعی وغیر طبیعی آسیب دیده و، وز کرده شده است می توانید از روشهای بوتاکس مو وکراتینه مو استفاده کنید این روش ها باعث می شود که در مدت زمانی کوتاه موهایی صاف ، درخشان وفوق العاده داشته باشید .

بوتاکس مو وکراتینه مو دارای تفاوت های بسیاری هستند که مهم ترین تفاوت آنها در نوع مواد مصرفی این دو روش است بوتاکس مو یک شیوه ی تقویت وترمیم موهای آسیب دیده می باشد که با استفاده از مواد طبیعی وارگانیک و نفوذ این مواد به عمق تار مو بافت آن را به هم پیوند داده وبه حجم مو نیز می افزایید ،

در نتیجه موهایی بسیار خوش حالت ونرم خواهید داشت اگر موهای زبر وفر بد حالتی دارید وخواستار صافی ولختی فوری موهای خود هستید بهتر است ازبا در نظر گرفتن عوارض آن از کراتینه مو استفاده کنید.

فواید بوتاکس مو

از فواید بوتاکس مو می توان به نرم کردن مو، ایجاد درخشندگی ، رفع گره های موجود در تارموها ، اشاره کرد . مواد اسیدی موجود در بوتاکس کاملا بی خطر است. بوتاکس به عنوان یک ماسک موی پر طرفدار که بدون آسیب زدن به مو به رفع مشکلات مربوط به مو کمک می کند شناخته شده است .

اگر می خواهید برای مدت طولانی موهایی زیبا و سالم داشته باشید با انجام بوتاکس مو،به هدف خود خواهید رسید . از فواید دیگر بوتاکس مو این است که منجر به درمان شوره، پسوریازیس و دیگر بیماری های پوست سرمی شود. بوتاکس سبب بهتر شدن بافت موها و همینطور درخشندگی موها نیز می شود وآنها را از ریزش در امان نگه خواهد داشت .

بوتاکس مو

بوتاکس مو

1- بوتاکس مو از موخوره جلوگیری می کند در صورت وجود داشتن درمان نیز می شود .

2- انواع موها می توانند از روش بوتاکس استفاده کنند .

3- با رطوبت رسانی و آبرسانی عمیق موها مواد مغذی را به مو باز می گرداند.

4- دیگر نیازی نیست وقتتان را صرف مرتب کردن موها یتان کنید با بوتاکس مو همیشه موهای شما مرتب زیبا است.

5- دیگر نیازی نیست برای حالت دادن وصاف کردن موهای خود از وسایل گرما زا مانند اتوی مو استفاده کنید .

6- به دلیل ایجاد موهایی زیبا وظاهری آراسته اعتماد به نفس فرد نیز افزایش پیدا می کند .

عوارض بوتاکس مو

عوارض بوتاکس مو بسیار محدود است بخصوص بوتاکس موبه روش موضعی اما به هر حال مثل هر درمان تخصصی دیگرممکن است موجب تحریک پوست و یا واکنش های حساسیت زا وآلرژیکی شود. برای کاهش عوارض بوتاکس مو بهتر است ،

بوتاکس

بوتاکس

سعی کنید مواد با پوست شما در تماس نباشند.ودر بوتاکس تزریقی مو نباید بیشتر از حد معمول از این روش استفاده کرد، زیرا احتمال دارد نتیجه ای عکس برای موهای فرد داشته باشد .

روش انجام بوتاکس مو

روش انجام بوتاکس مو پیچیدگی خاصی ندارد وشما حتی می توانید در منزل آن را انجام دهید مواد مورد نیاز این فرایند در بازار موجود است ولی ترجیحا بهتر است برای راحتی کار در سالن های زیبایی وتوسط فرد آموزش دیده انجام شود در مراکز زیبایی موهای فرد متقاضی را با شامپوهای مخصوص شستشوداده وتاکید می شود

بوتاکس مو

بوتاکس مو

که نباید قبل از بوتاکس مو از نرم کننده استفاده کنید سپس موها را تقسیم می کنند وبه صورت مساوی به مواد بوتاکس آغشته می کنند پس ازمدت زمان 20 تا 90 دقیقه که بستگی به موهای فرد دارد منتظر می مانند برخی آرایشگران موها را شسته وبعد موها را خشک وصاف می کنند، ولی بعضی برای بهتر اثر کردن مواد ونفوذ آن به عمق تارهای مو، به همان صورت که مواد روی مو است، برای صاف کردن آن اقدام می کنند .

فواید کراتینه مو

قبل از اینکه به فواید کراتینه مو بپردازیم جا دارد بگوییم اصلا کراتین چیست ؟ کراتینه مو شیوه ای برزیلی و نیمه دائم برای صاف کردن ونرم کردن فولیکول های موی صدمه دیده است به برای این کار موها به صورت موقت با مخلوط مایع کراتین پوشش داده می شوند.

بوتاکس مو

بوتاکس مو

کراتین اصلی ترین ماده ی در ساختار تارهای مو، پوست و ناخن می باشد .عواملی مانند افزایش سن، زیاد حرارت دادن به موها، تابش اشعه ماوراء بنفش، نمک های محلول در آب و باد می تواند به کم شدن واز بین رفتن این ماده ی ارزشمند در بدن منجر شود .

پوشش تارهای مو از کراتین است و این ماده یک پروتئین حیاتی به شمار می رود زمانی که موها خشک وشکننده شدند می توان گفت که مو کراتین خود را از دست داده است . فواید کراتینه مو عبارتند از : کراتینه کردن مو باعث ایجاد صافی ؛ لختی زیبایی در موهای وز وفر بدحالت می شود درخشندگی وبراقی خاصی به موهای شما خواهد داد که البته میزان ماندگاری آن بستگی به موهای شخص دارد .

روش انجام کراتینه مو

روش انجام کراتینه در سالن هیی زیبایی به این صورت است که فرد متخصص در این کار فراورده ی صاف کننده کراتینه مو را در موهای شخص متقاضی مورد استفاده قرارمی دهد وبعد از آغشته کردن مو به مواد کراتینه از گرمای یک اتوی مو برای ثابت شدن مواد بر روی موهای، استفاده می کند.مدت زمان انجام کراتینه مو ممکن است 90 دقیقه یا بیشتربه طول بکشد این روند به بلندی موهای فرد بستگی دارد . کراتین های مصنوعی نیز در بازار وجود دارد که از مواد

بوتاکس مو

بوتاکس مو


مصنوعی ساخته شده است ولی کراتین لازم جهت این امر از منابع حیوانی یا سایر منابع طبیعی تامین می شود.

عوارض کراتینه مو

ازعوارض کراتینه مواین اسنت که بیشتر افرادی که کراتینه مو انجام داده اند از نازک شدن وضعیف شدن تار موهای خود شکایت دارند البته بزرگترین مشکل در این رابطه ریزش موها می باشد به یاد داشته باشید اگر ریزش مو بسیار زیاد است حتما به متخصص پوست ومو مراجعه کنید.

بوتاکس مو

بوتاکس مو

فرمالدئید موجود در مواد کراتینه مو که عامل ایجاد صافی مو در این مواد است یک ماده خطرناک وسرطان زا می باشد جالب است بدانید فرمالدئید در تمام محصولات کراتینه مو وبا کیفیت ترین برند های آن یافت می شود واین ماده ی سرطان زا جذب پوست شده و، وارد بدن می شود از ماسک های مو جهت کاهش جذب آن استفاده می کنند که هیچ تاثیری در آن نخواهد داشت

مدت ماندگاری کراتینه مو در افراد متفاوت است ممکن است اثر آن درموهای فردی تا مدت ها باقی بماند ولی در شخص دیگری فورا تاثیرات مثبتش از بین برود

از دیگر عوارض کراتینه مو می توان به ایجاد حساسیت وآلرژی اشاره کرد .به وجود آمدن دانه های قرمز وخارش وسوزش از عوامل حساسیت به این مواد است اگر زمینه آلرژی دارید در انتخاب این روش برای صاف ولخت کردن موهایتان تجدید نظر کنید .

فرمالدئید موجود درمواد کراتینه مو علاوه بر اینهکه برای مصرف کننده مضراست برای اطرافیان نیز بسیار پر ضرر می باشد و همین امر سبب شد تا این محصولات از سوی اتحادیه اروپا و کانادا منع مصرف شوند اما در آمریکا برای انجام این کار منعی وجود ندارد هر چند در مورد عوارض آن هشدار داده اند. هزینه بالای کراتینه مو ، وعوارض بیشمار آن باعث شده تا بیشترافراد برای ایجاد نرمی در موهای خود از مواد طبیعی استفاده کند.

عوارض خطرناکی که در ترکیبات کراتینه مو وجود دارد برای زنان باردار بسیار مضر است ومنجر به آسیب های جبران ناپذیری به جنین ومادر می شود. در مدت بارداری باید حتی از مکان هایی که کراتینه مو در آن انجام می شود، دوری کنید ضمنا در این دوران به هیچ وجه موهای خود را کراتینه نکنند.

توصیه می شود افراد مبتلا به برونشیت وآسم هم از کراتینه کردن مو خودداری کنند .

مقایسه بوتاکس وکراتینه

در رابطه با مقایسه بوتاکس و کراتینه می توان گفت که :

1- بوتاکس مو یک شیوه ی ترمیم کننده ی عمیق مو است که برای تمام انواع موها قابل اجرا واستفاده است و علاوه بر ایجاد زیبایی در موها به درمان موهای آسیب دیده و موخوره نیز می پردازد این در حالی است که کراتینه مو برای افرادی مورد استفاده قرار می گیرد که موهای بسیار وز، مجعد و فر دارند وکراتینه مو هیچ گونه خاصیت درمانی ندارد.

بوتاکس مو

بوتاکس مو

2- اگر دارای موهای فرومجعد هستید واین موجب ناراحتی شما شده برای تاثیر بیشتر ونتیجه بهتر از کراتینه مو استفاده کنید تا موهایتان کاملاً لخت شود. روش کراتینه مو تاثیراتی بیشتری درصافی مو دارد نسبت به بوتاکس مو . اما بوتاکس مو تقریبا حالت مو را حفظ می کند و صرفا به آن حجم می دهد و ظاهر موها را نرم و درخشان می کند

3- کراتینه مو دارای عوارض خطرناکی چون ریزش مو و نازک شدن تار مو می باشد و به دلیل وجود( فرمالدهید) در ترکیبات مواد کراتینه ؛ استفاده بیش از حد آن، خطر سرطان پوست و ریه را افزایش می دهد. اما بوتاکس مو در موارد بسیار کم احتمال بروز حساسیت و آلرژی در فرد مصرف کننده دارد .علاوه بر نبودن عوارض در بوتاکس مو بلکه به حفظ سلامت موها هم کمک می کند .

4- تفاوت بارز کراتینه مو و بوتاکس مو در این است که بوتاکس مو حاوی مواد ارگانیک و طبیعی می باشد.

ولی بیشتر روش های کراتینه، حاوی مواد شیمیایی از جمله فرمالدهید ها هستند که برای سلامتی بسیارخطر ناک است .

5- تفاوت دیگر کراتینه مو با بوتاکس مو در مدت ماندگاری ودوام آنها است. ماندگاری کراتین مو تا ۶ ماه است وحتی در برخی افراد تا یکسال دوام دارد .ولی ماندگاری بوتاکس مو خیلی کمتر از کراتینه مو است و حداکثرتا ۴ ماه بیشتر دوام ندارد .

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید