آیا می دانید شال و روسری چه  فرقی با هم دارند  

آیا می دانید تفاوت شال و روسری در چیست یا شما هم مثل خیلی ها تفاوتی برای این دو نوع سر پوش قائل نیستید . اگر می خواهید تفاوت این دو نوع سرپوش را بدانید در این مطلب از تانما با ما همراه شوید.

شال تشکیل شده از پارچه ای مستطیلی شکل که دارای اندازه های متفاوتی می باشد.از اندازه های شال می توان به معمول ترین اندازه آن یعنی 70*180 و اندازه های دیگر مثل 80 در 180 یا 70 در 160 یا 90 در 200 یا 100 در 280 نام برد.هر سال یکی از اندازه های ذکر شده شال بین خانم ها مورد استقبال بیشتری قرار می گیرد مثلا در سال 95 شال نخی و شال ساده در ابعاد 80 در 180 بسیار مورد توجه قرار گرفت و در سال های اخیر شال نخی و شال ساده با ابعاد 100 در 280 که معروف به شال هنرمندی یا شال سه متری بود در بین خانم ها بسیار مورد توجه واقع شد.

معمولا از شال دختران و خانم های جوان که از مانتو جهت پوشش بیرون از خانه استفاده می کنند مورد توجه می باشد.شال ها دارای مدل ها و جنس متفاوت می باشند که می توان به عنوان نمونه از شال نخی,شال ابریشم,شال ابریشم مامی, شال سه متری(شال هنرمندی),شال گیپور,شال حریر و .... نام برد.بستن شال بروی سر هم روش های گوناگون و متفاوتی دارد. انواع شال و روسری   این روزها به شدت گسترده تر و متنوع تر می شود.

 

آیا این مطلب مفید بود؟ 3
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید