چگونه از اطلاعات خود در تلگرام بکاپ بگیریم؟

احتمالا شما هم بعد از خبر فیلترینگ تلگرام ، به فکر ذخیره اطلاعات خود در این اپلیکیشن افتاده‌اید، روشی که در ادامه آمده راهی برای تبدیل مکالمات شما به پی دی اف و ذخیره آن است.

بازهم خبر از فیلترینگ تلگرام به گوش می‌رسد، بازهم هراس و دغدغه برای بازیابی اطلاعاتی که در این اپلیکیشن وجود داشته و احتمالا بعد از فیلترینگ دیگر در دسترس نخواهد بود بین همگان مشاهده می‌شود.

در این گزارش اما قصد داریم، یکبار برای همیشه به شما آموزش دهیم که چگونه می‌توانید مکالمات و فایل های قبلی خود در تلگرام را ذخیره کنید.

برای بازیابی یا به اصطلاح علمی بکاپ گرفتن اطلاعات خود در مکالماتی که با افراد مختلف داشته‌اید راه های مختلفی وجود دارد، یکی از راه‌های ساده و قابل دسترس، استفاده از روش تلگرام دسکتاپ است، برای استفاده از این روش به ترتیب زیر عمل کنید.

ابتدا با استفاده از مرورگرهایی که روی سیستم کامپیوتر خود دارید، مانند کروم یا فایر فاکس، تلگرام وب را باز کنید.

(احتمالا می‌دانید که برای بازکردن تلگرام وب هم مانند تلگرام روی تلفن همراه هوشمند خود احتیاج به شماره موبایل و کد فعالسازی دارید.)

اکنون مکالمه ای را که قصد دارید آنرا به صورت PDF ذخیره کنید باز کنید، (جالب است بدانید که شما در این روش می‌توانید حتی اطلاعات ارسالی از یک کانال تلگرامی را نیز ذخیره کنید، بنابراین می توانید یک کانال را باز کنید.)

 کلید Ctrl+P را فشار دهید، این کلید همان صفحه معروف پرینت را مقابل شما باز می‌کند.

نکته مهمی را فراموش نکنید که البته این نکته را باید در ابتدای فرآیند بکاپ گیری چک کنید، توجه کنید که در قسمت Destination گزینه‌ی Microsoft Print to PDF فعال باشد.

شاید بخواهید که فقط قسمتی از یک مکالمه را ذخیره کنید برای این کار روی More Settings کلیک کرده و گزینه Selection only را انتخاب نمایید.

اکنون  گزینه Print را انتخاب کرده و  محل ذخیره فایل را انتخاب  و سپس روی Save کلیک کنید.

به همین راحتی فایل مکالمه شما از تلگرام روی کامپیوتر شما در قالب فایل پی دی اف ذخیره شد.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید