شبکه خانگی چند سالیست با سریال های متنوع مهمان خانه های مردم است. برخی سریال ها در این شبکه همانند سریال شهرزاد و عاشقانه از کیفیت بالایی برخوردار بودند و توانستند مخاطبین بسیاری را به خود جلب کنند. اخیرا دو سریال نمایش خانگی  ممنوعه و سریال 13 شمالی توقیف شده اند.

سریال ۱۳ شمالی توقیف شد

تهیه‌کننده سریال «۱۳ شمالی» با اعلام این‌که ابهاماتی برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارتباط با پخش این مسابقه به‌وجود آمده است، از توقف توزیع این مسابقه در شبکه نمایش خانگی خبر داد سریال «۱۳ شمالی» توقیف شد.

سریال 13 شمالی

بازیگران سریال ۱۳ شمالی

پخش مجموعه «۱۳ شمالی» که هر شنبه در شبکه نمایش خانگی انجام می‌شد، تا رفع ابهامات وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی متوقف شد.

رضا جاپلقی، تهیه‌کننده سریال «۱۳ شمالی» با اعلام این‌که ابهاماتی برای وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در ارتباط با پخش این مسابقه به‌وجود آمده است، از توقف توزیع این مسابقه در شبکه نمایش خانگی خبر داد.

تهیه کننده «۱۳ شمالی» با اشاره به اینکه آقای پارسایی و مجموعه وزارت ارشاد در این راستا بسیار همراه هستند، درباره توقیف این مجموعه گفت: «سریال «۱۳ شمالی» توقیف شده است و باید به ابهامات وزارت ارشاد پاسخگو باشیم و پس از رفع ابهامات به وجود آمده، سریال مجدد پخش خواهد شد.»

در این راستا، قسمت هفتم مسابقه «۱۳ شمالی» شنبه آینده پخش نخواهد شد.

پخش سریال «۱۳ شمالی» برعهده شرکت تصویر دنیای هنر است و حمید گودرزی داور این مسابقه، و کامبیز دیرباز ، محمدرضا هدایتی، امیرحسین آرمان ، هادی کاظمی ، سحر قریشی ، لیلا اوتادی ، سمانه پاکدل و بهاره افشاری هم شرکت‌کنندگان مسابقه‌اند.

علت پخش نشدن سریال ممنوعه

به نقل از روابط عمومی سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری، مدیرکل اداره نمایش خانگی در توضیح موضوع سریال ممنوعه گفت: سریال «ممنوعه» با موضوع آسیب‌های اجتماعی سعی در نقد انحراف و نشان دادن عقوبت تعدادی از جوان ها را دارد.

سریال 13 شمالی

دلایل توقیف سریال ۱۳ شمالی

حسین پارسایی درباره ادامه سریال «ممنوعه» و رفع مواردی که باعث ایجاد سوء‌تفاهم و حساسیت شده، اظهار کرد: تا اعمال اصلاحات لازم جهت پیشگیری از سوء تعبیر در مخاطبان و اقشار مختلف جامعه اجازه نشر داده نخواهد شد.

در هفته‌های اخیر انتقادهایی درباره محتوای سریال «ممنوعه» در برخی رسانه‌ها و خصوصا صداوسیما مطرح شده است که توضیح برخی مدیران و سازندگان را در پی داشت.

آیا این مطلب مفید بود؟ 3
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید