خلاقانه ترین تکنولوژی های 2018

با توجه به این که به زودی سال 2018 به پایان می رسد، لذا در این مقاله قصد داریم تا به بررسی  تکنولوژی های 2018  ، بپردازیم.

پهباد خودران

یکی از این گجت ها و تکنولوژی های خلاقانه 2018 با نام Skydio شناخته می شود که این گجت یک پهباد( drone) می باشد. از جمله Drone هایی که شما می شناسید می توان به کوادکوپتر هایی که به عنوان اسباب بازی در بازار وجود دارد، اشاره کرد. در واقع Drone هواپیمایی می باشد که بدون سرنشین است. Skydio به عنوان پهبادی برای عکس برداری و فیلم برداری حرفه ای شناخته می شود که این پهباد، هر کجا که بروید به دنبال شما می آید و حتی از پیچ و تاب درخت ها خم شده و به راحتی از هر شکافی عبور می کند بدون آن که نیازی به کنترل از سمت شما داشته باشد!

پهباد

این گجت قابلیت کنترل از طریق apple watch شما را نیز دارا می باشد.

این تکنولوژی نمایانگر پیشرفت صنعت پهپاد ها و اتومبیل های خودران می باشد که می توان آن را تنها آغازی برای این صنعت دانست چرا که در این صنعت در طول این سال ها پیشرفت قابل توجهی رخ داده است. فعالیت اصلی این گجت که همان فیلم برداری و عکس برداریست، به عنوان جالب ترین روش عکس برداری نیز شناخته شده است.

تکنولوژی اثر انگشت بر روی صفحه نمایش

یکی دیگر از تکنولوژی های جالبی که در سال 2018 معرفی شد، تکنولوژی اثر انگشت از روی نمایشگر اصلی می باشد که این نوع تکنولوژی در تلفن همراه سامسونگ گلکسی S10 قابل مشاهده می باشد و توسط Qualcomm ساخته شده است. این تکنولوژی سبب حذف شدن کلید اثر انگشت و یا اسکنر اثر انگشت از روی تلفن های همراه می شود و شما از این پس شاهد تلفن هایی بدون دکمه خواهید بود که در نهایت منجر به تغییر ظاهر تلفن های همراه می شود، به نحوی که انتظار می رود در سال 2019 شاهد تغییرات جالبی در تلفن های همراه برند Apple نیز باشیم. همان طور که می دانید، برند Apple برای تلفن های همراه جدید خود از تکنولوژی تشخیص چهره بهره گرفته است و همچنان مشخص نیست که برنامه ی این شرکت برای آینده و سال 2019 به چه شکلیست.  

اسکنر اثر انگشت

واقعیت افزوده با صدا!

شاید شما تصور کنید که واقعیت افزوده تنها در بازی Pokemon و هولوگرام خلاصه می گردد اما کمپانی Bose نوعی عینک آفتابی طراحی کرده است که از صداهای فضایی در آن استفاده می شود و این محصول در سال 2019 به بازار عرضه خواهد شد که به خوبی می تواند نمایانگر اهمیت صدا در مقابل تصویر باشد چرا که شما با استفاده از این محصول و این نوع از تکنولوژی، واقعیت افزوده را از طریق صدا تجربه خواهید کرد! در سال 2018 نمونه های دمو از این برند در دسترس برخی افراد قرار گرفت که این نمونه ها در تعداد بسیار کمی عرضه شده بودند و تمامی افرادی که از این عینک های آفتابی (که تنها نوک گوش شما را درگیر می کند) استفاده کرده بوند، از تجربه ای بی نظیر و خاص خود یاد کرده اند.

عینک واقعیت افزوده

 یکی از بهترین راه ها که از طریق آن می توان تلفن همراهی با صفحه نمایش بزرگ را در جیب جا کرد(!!) تا کردن تلفن همراه شما می باشد! این یکی از دلایلیست که بسیاری از کمپانی ها وعده ایجاد تلفن های همراهی تا شو را داده اند که این تلفن های همراه از صفحه نمایشی انعطاف پذیر بهره می برند که یکی از عجایب دنیای تکنولوژی به شمار می رود. Royole به عنوان اولین برندی که تلفن های همراهی با قابلیت تا شدن را ایجاد کرده است، شناخته می شود. البته کمپانی سامسونگ در کنفرانس سالانه خود که در ماه نوامبر برگزار می گردد از تلفن همراه آینده خود که از صفحه نمایشی انعطاف پذیر بهره برده، رو نمایی کرده است. هم اکنون نیز شرکت شیشه ساز Gorilla کورنیگ به تولید شیشه هایی با قابلیت انعطاف پذیری روی آورده است و به زودی این طرح خود را توسعه خواهد داد.

تلفن تاشو

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید