کمپانی نوکیا که چند سالی از گردونه رقابت گوشی های هوشمند دور مانده بود چند سالی می شود که به بازار داغ رقابت بازگشته است و محصولات با کیفیتی نیز روانه بازار کرده است. با تازگی تیزری از این کمپانی منتشر شده است درباره معرفی نوکیا X7 جدید.

نوکیا X7

شرکت HMD Global در آینده نزدیک در تایوان از گوشی هوشمند جدیدی رونمایی می کند. در همین راستا تیزر نوکیا X7 منتشر شده است.

نوکیا X7

تولید نوکیا X7

 

گوشی های هوشمند نوکیا به وسیله شرکت HMD Global تولید می شود. بر اساس گزارش ها، اسمارت فون های این برند در بازار سهمی نزدیک به ۱ درصد دارند. در سه ماهه دوم ۲۰۱۸ شرکت نوکیا در لیست ۱۰ برند پرفروش گوشی های هوشمند قرار گرفت.

نوکیا X7

اطلاعات نوکیا X7

 

بر اساس شایعاتی که به تازگی در فضای مجازی منتشر شده، نوکیا در حال توسعه یک اسمارت فون مجهز به دوربین اصلی پنج گانه است (تصویر واقعی نوکیا ۹ به دوربین اصلی پنج گانه اشاره دارد). در حالی که نوکیا در رابطه با این محصول اطلاعاتی را منتشر نکرده، در آینده نزدیک از یک گوشی هوشمند جدید در کشور تایوان رونمایی می کند (دوربین پنج گانه گوشی نوکیا ۹ را در رندر جدید مشاهده کنید).

نوکیا X7 جدید

به تازگی تیزری از سوی این شرکت در فضای مجازی منتشر شده است. اگر چه نوکیا نام این محصول را اعلام نکرده ولی به احتمال زیاد با تیزر نوکیا X7 روبه‌رو هستیم. بر اساس این تیزر، محصول آینده HMD Global فاقد برش نمایشگر بوده و از نسبت تصویر ۱۹:۹ بهره می برد.

شایعات گذشته برخی مشخصات این گوشی هوشمند را مشخص کرده بودند. بر اساس گزارشی که در ماه ژوئن در فضای مجازی منتشر شده بود، این دستگاه با کدنام Phonenix در حال توسعه است. به نظر می رسد نوکیا پردازنده اسنپدراگون ۷۱۰ را برای این گوشی هوشمند در نظر گرفته باشد.

نوکیا X7

جزئیات نوکیا X7

 

بر اساس این گزارش، نوکیا X7 در مقایسه با نوکیا X5 و نوکیا X6 کیفیت ساخت بهتری دارد. این احتمال وجود دارد که نوکیا این گوشی هوشمند را در دو نسخه مجهز به ۴ و ۶ گیگابایت رم روانه بازار کند. از آنجایی که تیزر نوکیا X7 بخش دوربین آن را نمایش می دهد، انتظار می رود این گوشی هوشمند به دوربین قدرتمندی مجهز شود.

شایعه تولید نوکیا X5 و X7 به صورت جهانی

تمامی گزارش ها حکایت از این دارند که امروز اچ ام دی گلوبال از خانواده جدید گوشی های هوشمند نوکیا تحت سری نوکیا X رونمایی خواهد کرد و اطلاعاتی که تا امروز فاش شده همگی به رونمایی از گوشی نوکیا X6 در چین اشاره داشته اند. به تازگی یک منبع معتبر ادعا کرده است که سری گوشی های نوکیا X ممکن است به زودی به طور جهانی رونمایی شوند.

نوکیا X7

گوشی های نوکیا X7

 

این منبع ادعا کرده است که گوشی های جدید نوکیا X5 و نوکیا X7 احتمالا در روزهای آینده معرفی خواهند شد، در حالی که نوکیا X6 در انحصار چین باقی خواهد ماند. او هیچ اطلاعات بیشتری در مورد این دستگاه ها ارائه نداده است و ما نمی دانیم که گفته هایش تا چه حد صحت دارند.

نوکیا X7

مشخصات نوکیا X7

 

معرفی سری نوکیا X به نظر می رسد که نتیجه یک استراتژی توسعه محصول باشد که توسط اچ ام دی اتخاذ شده است و به استراتژی قدیمی نوکیا برای عرضه گوشی های سری N، سری X و سری C شباهت دارد. بنابراین اگر نوکیا X6 را در نظر بگیریم، دستگاه های سری نوکیا X ممکن است کمی بهتر از گوشی های معمول نوکیا بوده و دارای طراحی و ویژگی های متفاوتی باشند.

تولید نوکیا X5 و X7

به عنوان مثال، نوکیا X6 دارای پردازنده ای نسبتا بهتر، طراحی بسیار متفاوت از نوکیا ۶ همراه با یک دوربین دوگانه در پشت و ویژگی های هوش مصنوعی خواهد بود. بنابراین احتمال این که چنین روندی برای نوکیا X5 و X7 نیز در دست اجرا باشد دور از انتظار نیست.

نوکیا X7

تیزر نوکیا X7

 

علاوه بر رویداد امروز اچ ام دی در چین، این شرکت همچنین در تاریخ ۲۹ مِی نیز یک رویداد اختصاصی در روسیه برگزار خواهد کرد که انتظار می رود در آنجا گوشی های جدید نوکیا به طور رسمی معرفی شوند. برخی ادعا می کنند که در این رویداد نوکیا از گوشی های به روز شده‌ی نسل قبلی خود، یعنی نوکیا ۲٫۱، ۳٫۱ و ۵٫۱ رونمایی خواهد کرد، ولی اکنون ما می توانیم نوکیا X5 و X7 را نیز به این مجموعه اضافه کنیم.

نوکیا X7

اطلاعات درباره نوکیا X7

 

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید