یکی از بازی های حساسی که دیشب برگزار شد بازی ایران پرتغال  بود که تیم ملی کشورمان توانستند با نهایت تلاش خود در برابر این تیم ایستادگی کنند و با نتییجه مساوی یک-یک آنها را متوقف کنند. تیم ایران با این نتیجه از گروه خود صعود نکرد ولی چیزی از ارزش های تیم ایران کم نشد و به همه دنیا فهماند که ایران چه تی قوی و پر انگیزه ای است. ملی پوشان باغیرت کشورمان در برابر تیم های بزرگ و قهرمانی مانند اسپانیا و پرتغال بسیار خوش درخشیدند.

بازی ایران پرتغال در جام جهانی

 

جزئیات کامل بازی ایران پرتغال

تیم ملی ایران در سومین دیدار خودش در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه توانست با نتیجه یک بر یک تیم پرتغال را متوقف کند. در ادامه رقابت‌های جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه و در گروه B مسابقات تیم ملی ایران در سومین دیدار از ساعت ۲۲:۳۰ به مصاف پرتغال رفت.

تیم ملی ایران در این دیدار با لباس ‌های یکدست سفید و پرتغال با لباس‌های قرمز رنگ در زمین حاضر شدند. پرتغال در نیمه اول شروع کننده بازی بود. پرتغالی‌ها بازی را در دقایق ابتدایی بازی بهتر آغاز کردند و در دقیقه سه بازی رونالدو در محوطه جریمه ایران صاحب موقعیت بسیار خوبی شد که ضربه او توسط بیرانوند مهار شد. در دقیقه ۷ بازی روی حرکت زیبای علیرضا جهانبخش و پاس توی عرضی که ارسال کرد وحید امیری صاحب اولین موقعیت ایران شد ولی ضربه او قدرت لازم را نداشت و به بیرون رفت.

خطای عزت الهی روی رونالدو در بازی ایران پرتغال

 

در دقیقه ۹ بازی روی سانتری که در محوطه جریمه ایران شد روی اشتباره بیرانوند و عزت‌اللهی تیم پرتغال صاحب یک موقعیت شد که توپ از بالای دروازه ایران به بیرون رفت. در ادامه بازی این تیم پرتغال بود که فشار خود را روی دروازه ایران بیشتر کرد و چند موقعیت را روی دروازه شاگردان کی‌روی ایجاد کرد. در دقیقه ۲۱ بازی تیم ایران پشت محوطه جریمه پرتغال صاحب یک ضربه خطا شد که ضربه رامین رضاییان از کنار دروازه به بیرون رفت.

موقعیت های از دست رفته تیم ایران در بازی با پرتغال

یک دقیقه بعد از این موقعیت روی پاس عمقی داخل محوطه جریمه علیرضا جهانبخش در یک موقعیت تک به تک با دروازه بان پرتغال قرار گرفت که توپ زودتر به دروازه بان رسید. در دقیقه ۳۲ علیرضا جهانبخش یک حرکت خوب را سمت دروازه پرتغال داشت که با خطای مدافع این تیم همراه بود. روی توپ ارسالی سعید عزت اللهی ضربه سری را روانه دروازه پرتغال کرد که دروازه‌بان این توپ را جمع کرد.

تیم ایران از دقیقه ۳۰ نیمه اول فشار خود را روی دروازه پرتغال بیشتر کرد و توانست چند موقعیت را روی دروازه این تیم ایجاد کند ولی مهاجمان ایران در ضربات نهایی دقت لازم را نداشتند. در دقیقه ۴۰ رونالدو یک شوت را سمت دروازه ایران زد که بیرانوند این ضربه را جمع کرد. در دقیقه ۴۵ کوارشما روی یک حرکت خوب توانست گل اول پرتغال و بازی را به ثمر برساند. در نهایت نیمه اول این بازی با نتیجه یک بر صفر به سود پرتغالی‌ها به پایان رسید.

در نیمه دوم بازی تیم ایران شروع کننده بازی بود. از ابتدای نیمه دوم نیز تیم پرتغال شروع بهتری داشت و در دقیقه ۵۰ رونالدو حمله‌ای سمت دروازه ایران داشت که با خطای عزت‌اللهی داور یک ضربه پنالتی به سود پرتغالی ها اعلام کرد.

لحظه به ثمر رسیدن گل انصاری فرد در بازی ایران پرتغال

 

داور از روی سیستم ویدیو چک این پنالتی را اعلام کرد. ضربه پنالتی رونالدو را بیرانوند با یک حرکت زیبا مال خود کرد. در ادامه بازی این تیم ایران بود که نبض بازی را بیشتر در اختیار گرفت و چند موقعیت را توانست روی دروازه پرتغال خلق کند.

در دقیقه ۷۲ سامان قدوس بازیکن تعویضی ایران صاحب یک موقعیت خوب شد که توپ او با اختلاف کم از کنار دروازه پرتغال به بیرون رفت. در دقیقه ۷۵ ما در محوطه جریمه پرتغال یک موقعیت خوب را به دست آوردیم که روی مهدی طارمی خطایی انجام شد ولی داور اعتقادی به خطای پنالتی نداشت. در دقیقه ۸۲ رونالدو خطایی را روی پورعلی گنجی انجام داد و در صورتی که باید با کارت قرمز داور مواجه میشد داور فقط به رونالدو کارت زرد را نشان داد.

در ادامه بازی فشار ایران روی دروازه پرتغال بیشتر شد و روی خطای هندی که در محوطه جریمه پرتغال اتفاق افتاد کریم انصاری فرد از روی نقطه پنالتی توانست گل اول ایران را به ثمر برساند. یک دقیقه بعد مهدی طارمی فرصت داشت دروازه پرتغال را باز کند ولی توپ به کنار دروازه برخورد کرد. تلاش شاگردان کی‌ روش در ادامه کار فایده‌ای نداشت و این بازی در نهایت با نتیجه تساوی یک بر یک به پایان رسید و ایران در عین شایستگی از جام جهانی کنار رفت.

گل‌ها: کوارشما ۴۵ (پرتغال)- کریم انصاری فرد ۹۳ (ایران)

کارت زرد: رافائل ۳۲ ، کوارشما ۶۴، رونالدو ۸۴(پرتغال)- احسان حاج صفی ۵۲، سردار آزمون ۵۴ (ایران)

داور: انریکه کاسرس

کمک داوران : ادواردو کاردوسو و خوان سوریا

ترکیب ایران:

علیرضا بیرانوند ، رامین رضاییان، سید مجید حسینی، مرتضی پورعلی گنجی، احسان حاج صفی (۵۶ میلاد محمدی)، امید ابراهیمی، سعید عزت‌اللهی، علیرضا جهانبخش (۷۰ سامان قدوس)، وحید امیری، مهدی طارمی، سردار آزمون.

ترکیب تیم پرتغال:

روی پاتریسیو، پپه، رافائل گررو، ژوزه فونته، کریستیانو رونالدو ، آندره سیلوا، ژوائو ماریو (موتینیو ۸۴)، ویلیام، ریکاردو گوارشما (۷۰ برناردو سیلوا)، سدریک، آدرین سیلوا.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید