زمانیکه قرعه کشی جام جهانی اعلام شد خوش بینانه ترین کارشناسان فوتبال هم چنین نتایجی را برای تیم فوتبال ایران پیش بینی نمی کرد که تنها با اختلاف یک امتیاز از دو تیم اول جدول از ادامه مسابقات باز بماند. اسپانیا که قهرمانی جهان را در کارنامه داشت و تیم ملی پرتغال که سال گذشته توانسته بود به قهرمانی اروپا دست یابد در برابر یوز های ایرانی به سختی و با اندک گل توانستند نتیجه بگیرند. این نتایج البته توقع را از بازیکنان و کادر فنی به شدت بالا برده است و جایگاه هجدهم در بین ۳۲ تیم جام جهانی بهترین نتیجه تیم ملی فوتبال ایران در تمامی ادوار جام جهانی است که باید بابت آن از بازیکنان و کادر فنی تقدیر به عمل آید.

رتبه تیم فوتبال ایران در جام جهانی اعلام شد

روسیه و جام جهانی ۲۰۱۸ هرگز از خاطره فوتبال دوستان محو نخواهد شد و همه جهان دیدند که یکی از فقیرترین تیم های حاضر در جام جهانی از نظر مالی حتی با وجود تحریم کمپانی هایی مثل نایک و عدم بازی های تدارکی مناسب  توانست در جام جهانی بدرخشد و تیم هایی بزرگ دنیا را به دردسر بیندازد. تیم فوتبال ایران در بین ۳۲ تیم حاضر در جام جهانی روسیه در رتبه هجدهم قرار گرفت. دور گروهی جام جهانی روسیه به پایان رسید و تیم ملی فوتبال ایران در بین ۳۲ تیم حاضر در این رقابت‌ها در رده هجدهم قرار گرفت.

جایگاه تیم فوتبال ایران در رده بندی جام جهانی

 

جایگاه هجدهم ایران در رتبه بندی جام جهانی

نکته جالب این که تیم‌های آرژانتین و ژاپن با کسب تنها ۴ امتیاز توانستند به مرحله حذفی راه پیدا کنند؛ جایی که ایران هم توانست به همین تعداد امتیاز دست پیدا کند.

شاگردان کارلوس کی‌ روش با کسب یک برد و یک مساوی ۴ امتیازی شدند و بهترین عملکرد خودشان را در این رقابت‌ها ثبت کردند. در بین تیم‌های حذف شده جام جهانی فقط سنگال از ایران آمار بهتری دارد و فقط به خاطر گل زده بیشتر بالاتر از ایران قرار گرفت.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید