آلبالو از جمله میوه هایی است که نه تنها برای بیماران قلبی و روماتیسمی بسیار مفید استبلکه می تواند زیبایی را برای خانم ها به ارمغان بیاورد. آلبالو را می شود با روش های مختلف سرو کرد از جمله: مربا , شربت , آلبالوپلو و غیره. برای اینکه به راحتی بتوانید از آلبالو استفاده کنید باید هسته ی آن را جدا کنید ما در تانما روش های مختلف گرفتن هسته آلبالو را برای شما شرح می دهیم.

آلبالو

هسته آلبالو

جدا کردن هسته آلبالو با فشار دادن

در این روش با کمک ابزاری که گفته می شود باید به آلبالو کمی فشار اعمال کنید.برای جدا کردن هسته آلبالو با استفاده از این روش به یک ابزار مخروطی کوچک نظیر ماسوره قنادی یا نی شیشه ای نیاز دارید.نی های پلاستیکی حین کار ممکن است شکسته و یا خمیده شوند ، بنابراین نوع شیشه ای آن مناسب تر است.

نی یا ماسوره را از قسمتی که ساقه میوه جدا می شود وارد کرده و با یک فشار کوچک ، هسته را از انتهای آلبالو خارج کنید. این روش آلبالو را له و یا نصف نمی کند.

برای خارج کردن هسته می توانید از یک بطری نیز استفاده کنید . به طوری که آلبالو را روی درب بطری بگذارید. سپس آلبالو را روی دهانه بطری قرار دهید، به گونه ای که میوه رو به بالا باشد.

بعد از آن ، نی شیشه ای و یا ماسوره را در قسمتی که شاخه جدا می شود با کمی فشار وارد کنید تا هسته از قسمت انتهای میوه درون بطری انداخته شود . با این روش در اطراف کار خود کمتر ریخت و پاش کرده و شکل ظاهری آلبالوها نیز حفظ می شود.

نکته

حتما برای استفاده از این روش نیاز به آلبالوهای سالم و تقریبا سفت داریم تا با فشار دادن به راحتی هسته از آلبالو جدا شود.

آلبالو

جدا کردن هسته آلبالو

جدا کردن هسته آلبالو با دستگاه

هسته گیر آلبالو یکی از آن دستگاه های کاربردی است که می تواند حسابی کار شما را راحت کند مخصوصاً اگر از آن دسته افراد هستید که مربای خانگی درست می کنید یا در هر فصل، با میوه های تازه، دسر های خوشمزه را در برنامه غذایی خانواده جای می دهید. هسته گیر آلبالو در انواع مختلفی وجود دارد بعضی از این دستگاه ها به صورت تکی و دانه به دانه هسته آلبالو و گیلاس را جدا می کنند و انواع دیگر آن چند عدد آلبالو را هم زمان هسته گیری می کنند که در زمان، تا حد زیادی صرف جویی می شود.

هسته گیر آلبالو فضای زیادی را آشغال نمی کند و این کار را با سرعت و بهداشت بیشتر انجام می دهد. همچنین بعد از اینکه کار هسته گیری از آلبالو تمام شد، محیط اطراف آشپزخانه تمیز و مرتب می ماند. شستشوی هسته گیر آلبالو آسان است و حتی می توانید آن را در ماشین ظرفشویی قرار دهید.

آلبالو

جدا کردن هسته آلبالو با دستگاه

جدا کردن هسته آلبالو با چرخاندن

آلبالو تازه خریداری کنید و شاخ و برگ های اضافی آنها را جدا کنید . سپس به خوبی شستشو داده و خشک کنید. با استفاده از یک نی ، سنجاق و یا گیره مو و خلال دندان ، هسته ها را جدا کنید . به طوری که یکی از این ابزار را از قسمتی که شاخه جدا شده فرو برده و بچرخانید تا هسته جدا شده و با کمی فشار آن را خارج کنید.

هر چند ممکن است در ابتدا مقداری از میوه ها له شوند، ولی با کمی دقت و تمرین می توانید هسته ها را به راحتی و بدون آسیبی به شکل آلبالو و گیلاس خارج کنید.

جدا کردن هسته آلبالو با دست

این روش برای آلبالوهای کاملا رسیده مناسب است. ساقه آلبالو را جدا کرده و میوه را با هر دو دست خود بگیرید. سپس آلبالو را شکافته و هسته را خارج کنید.

آلبالو

جدا کردن هسته آلبالو بدون له شدگی

جدا کردن هسته آلبالو با نی

آلبالوها رو شسته و ساقه ها رو جدا میکنیم. یک عدد آلبالو بر میداریم، انتهای نی نوشیدنی رو از قسمتی که ساقه به اون وصل بوده وارد آلبالو کرده و فشار میدهیم تا هسته از انتهای آلبالو خارج شود.

آلبالو

جدا کردن هسته آلبالو با نی

آیا این مطلب مفید بود؟ 1
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید