اعلام بخشش جرائم دو برابری تخلفات رانندگی در سال ۹۷

با توجه به اجرای قانون بودجه سال ۹۷ جریمه دیرکرد پرداخت جرائم رانندگی تا پایان 96 بخشیده شد.

در قانون بودجه سال ۹۷ آمده است: در صورت پرداخت و تسویه‌حساب قبوض جریمه‌های رانندگی توسط مالکان خودرو تا پایان آذرماه ۱۳۹۷، بخشودگی دو برابری جرائم رانندگی ناشی از عدم پرداخت تا پایان سال ۱۳۹۶ بخشیده می‌شود.

همچنین آمده است مبلغ وصولی از این محل به حساب درآمد عمومی موضوع ردیف ۱۵۰۱۲۳ جدول شماره (۵) این قانون واریز می‌شود و در ردیف‌های ذیربط به مصرف می‌رسد.

حالا با توجه به ابلاغ این قانون از روز ۵ فروردین رانندگان می‌توانند با دریافت برگه خلافی از بخشودگی دو برابری جرائم رانندگی استفاده کنند

البته یک شرط مهم نیز وجود دارد که باید این جرائم تا پایان آذرماه تسویه شود.

سردار اسکندر مومنی، جانشین فرمانده ناجا در جمع خبرنگاران با تقدیر از همکاری بسیار خوب مردم در طول اجرای طرح نوروزی اظهار کرد: امسال خوشبختانه با همکاری بسیار خوب مردم و مدیریت سفر از سوی هموطنانمان شاهد ایستایی و ترافیک کمتر به نسبت مدت مشابه سنوات قبل در جاده های کشور بودیم. و از سوی دیگر نیز آمارهای موجود نشان می دهد که مسافران بیش از پیش در اجرای قوانین با پلیس و سایر دستگاههای مسئول همکاری کردند.

وی با اشاره به اتمام موج اول سفرهای نوروزی و آغاز موج دوم این سفرها گفت: وضعیت جاده های کشورنشان می دهد که طی دیروز و امروز شاهد تلاقی موج رفت و برگشت در جاده ها بودیم و این تلاقی باعث بیشتر شدن ترافیک در محورهای مواصلاتی شده است و براین اساس شاهد بودیم که متاسفانه روزهای چهارم وپنجم فروردین ماه پرتصادف ترین روزهای سال ۹۷ در جاده های کشور بود.

جانشین فرمانده ناجا ادامه داد: آمارها نشان می دهد امسال ۱۲ درصد سفرهای نوروزی افزایش داشته و محورهای مواصلاتی استانهای مازندران، گیلان، قم ، فارس و خراسان رضوی پرترددترین جاده های کشور بودند.

سردارمومنی اضافه کرد: همچنین جاده های استان های فارس اصفهان کرمان خوزستان و خراسان رضوی نیز بیشترین تصادفات را داشته و پرتصادف ترین استان های کشور تا این لحظه بوده اند.

وی در ادامه در خصوص وضع امنیتی کشور و مرزها طی روزهای نخست امسال نیز گفت: امسال امنیت بسیار خوب و قابل قبولی را تا این لحظه تجربه کرده ایم و نیروهای پلیس از نقطه صفر مرزی، جاده هاو شهرها در آمادگی کامل به سر می برند و حضور گسترده و پررنگ نیروها جزو سیاستهای اصلی ناجادر نوروز امسال بوده است.

جانشین فرمانده ناجا خاطرنشان کرد: خوشبختانه با توجه به شاخص های امنیتی موجود، امسال وضع امنیتی بهتری را به نسبت سال های قبل شاهد هستیم.

سردار مومنی همچنین با اعلام خبری خوش برای رانندگان اظهار کرد: با توجه به پیشنهاد نیروی انتظامی و تصویب مجلس شورای اسلامی، دیرکرد جرایم رانندگی سالهای ۹۶ و ماقبل آن بخشوده شد.

وی افزود: براین اساس از روز۵ فروردین ماه همه جرایم رانندگی که مشمول جریمه دیر کرد شده و به میزاندو برابر افزایش یافته بود بخشیده شد و تمام رانندگان فرصت دارند تا با پرداخت جرایم رانندگی خود تا پاییز از این فرصت بخشودگی استفاده کنند.

پلیس راهور پیش از این نیز اعلام کرده بود در تعطیلات نوروز، خودروهای دارای جرایم بیش از یک میلیون تومان را متوقف نمی کند.

سردار اسکندر مومنی پس از بازدید از پلیس راه شرق استان تهران و محور هراز با حضور درجمع خبرنگاران گفت:خوشبختانه مردم امسال همکاری بسیار خوبی با پلیس داشته و از این بابت باید از آنان قدردانی کنیم.به طوری که شاهد مدیریت سفر از سوی هموطنان و ترافیک کمتر در مقایسه با سال‌های قبل در جاده‌ها بودیم و آمارها نشان می‌دهد که همکاری مردم با پلیس و دیگر دستگاه‌ها در رعایت قوانین و مقررات افزایش داشته است.

مومنی همچنین از ارتقای شاخص‌های امنیتی کشور در نوروز امسال در مقایسه با سال قبل خبر داد و گفت: با توجه به شاخص‌ های امنیتی موجود، امسال وضعیت امنیتی بهتری را به نسبت سال قبل داشتیم.

وی درباره امنیت مناطق مرزی نیز گفت: همکاران من در پلیس از نقطه صفر مرزی تا جاده‌ها و عمق شهرها در آمادگی کامل هستند و تا به این لحظه امنیت بسیار خوب و قابل قبولی را در نقاط مختلف کشور داشته‌ایم.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید