مراسم افتتاحیه جشنواره کن ۲۰۱۸

هفتادویکمین جشنواره کن 2018 با اولین نمایش جهانی فیلم اسپانیایی زبان «همه می دانند» به کارگردانی اصغر فرهادی آغاز به کار کرد. اصغر فرهادی کارگردان این فیلم همراه با «خاویر باردم»، «پنه لوپه کروز» و «ریکاردو دارین» سه بازیگر اصلی این فیلم پیش از نمایش افتتاحیه جشنواره کن روی فرش قرمز رفتند.

خلاصه داستان فیلم «همه می‌دانند»

« کارولینا برای دیدار با خانواده‌اش از آرژانتین به زادگاهش اسپانیا بازمی‌گردد.در این سفر که پیش‌بینی می‌شد به تجدید دیدار اعضای خانواده خلاصه شود، رویدادهای غیرمنتظره‌ای به وقوع می‌پیوندد که بر روند زندگی کارولینا تاثیر می‌گذارد.»در فیلم «همه می‌دانند» که فیلمبرداری آن اواخر ماه نوامبر سال گذشته میلادی در مادرید به پایان رسید، علاوه بر «پنه‌لوپه کروز»، «خاویر باردم» بازیگر مطرح اسپانیایی و «ریکاردو دارین» بازیگر آرژانتینی «ادوارد فرناندز»، «باربارا لنی»، «الویرا مینگز»، «ایما کوئستا»، «روژه کاسا مایور» و «رامون باره‌آ» از دیگر بازیگران اصلی هشتمین فیلم بلند فرهادی هستند.

درباره حضور پر رنگ زنان در هیئت داوران کن بیشتر بدانید

در حالیکه برای بخش اصلی هفتادویکمین دوره این جشنواره تنها سه فیلم از کارگردان زن انتخاب شده‌است، اکثریت هیئت داوران بخش رقابتی این دوره از جشنواره را زنان تشکیل می‌دهند. کیت بلانشت ، بازیگر هالیوود و برنده جایزه اسکار، ریاست جشنواره فیلم کن را برعهده دارد. بازیگر۴۸ ساله استرالیایی پیش‌تر (ژانویه ۲۰۱۸ / بهمن ماه ۱۳۹۷) به‌عنوان رئیس بخش رقابتی این رویداد معرفی شده بود. وی دوازدهمین زنی است که در تاریخ برگزاری این رویداد مهم سینمایی ریاست این بخش را به عهده دارد.

چهار زن دیگر که امسال بر صندلی هیئت داوران جشنواره کن فیلم کن ۲۰۱۸ می‌نشینند، عبارتند از:« کریستن استوارت »، «ایوا دوورنی» «لئا سیدو». «خاجا نین».

اصغر فرهادی

خاویر باردم و اصغر فرهادی

پنه لوپه کروز

کیت بلانشت به همراه رابرت گویدگیین و دنیس ویلینیو

پنه لوپه کروز

جولیان مور (بازیگر،برنده اسکار ۲۰۱۵)

خاویر باردم

خاویر باردم ، پنه لوپه کروز

مارتین اسکورسیزی (کارگردان،تهیه کننده،فیلمنامه نویس)

ریکاردو دارین

کیت بلانشت بازیگر هالیوود

تصویر خاویر باردم در جشنواره کن 2018

کیت بلانشت به همراه رابرت گویدگیین و دنیس ویلینیو

خاویر باردام

لی یو چون در مراسم افتتاحیه جشنواره کن ۲۰۱۸

آنا کارینا کارگردان ، فیلمنامه نویس و بازیگر

ایزابل آجانی در مراسم افتتاحیه جشنواره کن 2018

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید