دوشنبه‌شب هجدهمین دوره جشن حافظ برای دومین سال متوالی، در غیاب علی معلم بنیان گذار این جشن و با حضور بسیاری از هنرمندان و سینماگران مختلف در برج میلاد برگزار شد و برندگان این جشن، تندیس‌های حافظ خود را به خانه بردند.

هجدهمین جشن حافظ

طبق معمول هر سال، جشن حافظ در حالی برگزار شد که با حاشیه‌های مختلفی همراه بود و اتفاقات جالب توجهی در آن افتاد. در ادامه مطلب نگاهی به مهم‌ترین این حواشی و اتفاقات انداخته‌ایم.

۱-«رگ خواب» پرافتخار

فیلم «رگ خواب» به کارگردانی حمید نعمت‌ا…، با کسب شش جایزه در بخش‌های بهترین فیلم، بهترین فیلم نامه، بهترین بازیگر زن ، بهترین بازیگر مرد، بهترین موسیقی متن و بهترین موسیقی ترانه، بعد از فیلم «لیلا» در رتبه دومین فیلم سینمایی پرافتخار جشن حافظ قرار گرفت. علاوه بر «رگ خواب»، «لاتاری» با کسب سه جایزه و «خفه‌گی» با دو جایزه، مهم‌ترین فیلم‌های این جشن بودند. «رگ خواب» پیشتر در جشنواره ملی فیلم فجر، جشن منتقدان و جشن خانه سینما نیز موفق ظاهر شده بود و حالا مجموع جوایز داخلی خود را به عدد ۱۹ رساند.

جشن حافظ

مهران مدیری و امین تارخ

 

۲-مدیری و فرهادی پرافتخارترین ها

مهران مدیری که سال قبل به همراه احسان علیخانی ، به عنوان بهترین چهره تلویزیونی انتخاب شده بود، در هجدهمین جشن حافظ، برای دومین سال متوالی موفق شد جایزه بهترین چهره تلویزیونی را از آن خود کند. این سومین جایزه بهترین چهره تلویزیونی برای مهران مدیری بود. او که در مجموع ششمین تندیس حافظ خود را به خانه برد، در کنار اصغر فرهادی ، به پرافتخارترین چهره تاریخ این جشن تبدیل شد.

جشن حافظ

مهران مدیری

 

۳-حرف‌هایی که مهران مدیری نگفت

بعد از این که نام مهران مدیری به عنوان بهترین چهره تلویزیونی اعلام شد، به روی صحنه آمد و با شوخی‌هایش حضار را به خنده انداخت. او ضمن یاد کردن از علی معلم و تشکر از آذر معماریان همسر علی معلم گفت: «من رفتم یک لحظه سیگار بکشم که جایزه بردم! ممنون از لطفتان. زمانی هم جایزه من را دادند که هیچ کس نیست و همه رفته‌اند سیگار بکشند، ولی ایراد ندارد فیلم‌اش می‌ماند! کلی حرف تلخ آماده کرده بودم ولی گفتند امشب این‌ها را نگویید و نمی‌گویم.»

۴-بازیگران اصلی «پدر» روی صحنه

ریحانه پارسا و سینا مهراد دو بازیگر اصلی سریال «پدر» برای اهدای جایزه بهترین بازیگر مرد درام تلویزیون روی صحنه آمدند. ریحانه پارسا از اولین حضورش در جشن حافظ اظهار خوشحالی کرد و سینا مهراد به علی معلم سلام و درود فرستاد و گفت برای افتخار اعلام این جایزه خوشحال است. این جایزه به مهدی سلطانی رسید که در سریال «پدر» همبازی این دو بازیگر جوان بوده است.

حاشیه های هجدهمین جشن حافظ

۵-حاج‌علی از فرزند شانس نیاورد!

بعد از این که نام مهدی سلطانی به عنوان بهترین بازیگر مرد درام تلویزیونی برای سریال «شهرزاد» اعلام شد، او به روی صحنه آمد و با کاراکترهایش در سریال «پدر» و «شهرزاد» شوخی کرد و گفت: «من از پسر شانس نیاوردم، فرهاد که یاغی شد، حامد هم که مرد! از عروس هم شانس نیاوردم، شهرزاد و لیلا جفتشان خانه خرابم کردند!» مهدی سلطانی ضمن تقدیر و تشکر از هیئت داوران ، عوامل سریال «شهرزاد» و بینندگان این سریال، جایزه‌اش را به «هاشم‌خان‌ها» و علی معلم‌ها اهدا کرد.

۶-شوخی مهدویان با حرف ‌قبلی‌اش

وقتی محمدحسین مهدویان برای دریافت جایزه‌اش به روی سن آمد، در ابتدای صحبت‌هایش از دیدن حمید نعمت‌ا… ابراز خوشحالی کرد و گفت که طرفدار او بوده است. مهدویان در میان صحبت‌هایش از ساخت فیلم «لاتاری» اظهار رضایت و خوشحالی کرد و گفت زمان ساخت این فیلم، رویای موج احساسات تماشاگران را داشته‌ که به آن رسیده‌اند. اوادامه داد: «می‌خواستم چیزی هم راجع به حضرت حافظ بگویم، اما چون آخرین‌بار که درباره یک شاعر ایرانی صحبت کردم گند زدم، ترجیح می‌دهم دیگر چیزی نگویم!» اشاره مهدویان به حواشی گفته‌هایش درباره فردوسی و فاشیست دانستن او بود که در شب‌های جشنواره فجر سال گذشته در برنامه «هفت» اتفاق افتاد.

جشن حافظ

مهدی سلطانی و ریحانه پارسا

 

حاشیه های هجدهمین جشن حافظ ۹۷

سلطان طنز ششمین جایزه حافظ را شکار کرد

مهران مدیری هنگام دریافت ششمین جایزه حافظ گفت: «من رفتم یک لحظه سیگار بکشم که جایزهبردم. ممنونم از لطفتون. روحت شاد علی جان معلم و ممنون آذر جان معماریسان. یه زمانی هم جایزه من را دادن که هیچ‌کس نیست و همه رفته‌اند سیگار بکشند! ولی ایراد ندارد. فیلمش می‌ماند! فکر می‌کنم این ششمین تندیس حافظی است که می‌برم (تشویق شدید حضار) امیدوارم همیشه موفق باشید.»

بغض جیرانی شکست !

جیرانی در هنگام دریافت جایزه‌اش گفت: «من خیلی خوشحالم که جایزه را از دست بازیگر بسیار خوب، خانم کرامتی می‌گیرم. فکر نمی‌کنم هیچ کس مانند من در این جمع با آقای معلم رابطه دوستانه داشته باشد. هنوز نخستین شماره دنیای تصویر درنیامده بود که من در دفتری با آقای معلم درباره سینمای آن زمان صحبت می‌کردیم.» جیرانی بغض کرد و نتوانست صحبت‌هایش را ادامه دهد. تشکر کرد و خداحافظی کرد.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید