بازیگرانی که در نقش جنس مخالف عالی ظاهر شدند 

بعضی اوقات بازیگران و ستارگان مجبور می‌شوند در نقش جنس مخالف ظاهر شوند، در فیلمهای ایرانی و خارجی چنین مواردی را چندان دیده ایم. بازیگران برای به دست آوردن نقش جنس مخالف دست به خیلی کارها می‌زنند. انها کاملا ظاهرشان را تغییر میدهند، موها را کوتاه می‌کنند لاغر میکنند، چاق می‌شوند و حتی اگر لازم باشد.

 

آنجلینا جولی ، سالت،۲۰۱۰

 

آنجلینا جولی در فیلم «سالت» (Salt) نقش یک مامور سیا به نام اوِلین سالت را بازی می کند که مظنون به همکاری با سرویس امنیتی روسیه است. بر اساس فیلم نامه این افسر زن باید خود را به شکل یک مرد در می آورد. آنجلینا جولی باید ساعت ها در اتاق گریم می ماند تا ظاهرش به آن چیزی که در فیلم می بینید تغییر پیدا کند.

 

تونی کورتیس و جک لمون، بعضی ها داغش را دوست دارند، ۱۹۵۹

 

فیلم «بعضی ها داغش را دوست دارند» (Some Like it Hot) نیازی به تعریف و تمجید ندارد زیرا این فیلم کلاسیک را علاقمندان سینما کاملاً به یاد داشته و می دانند که بازی این دو بازیگر نامدار در نقش دو نوازنده ی ناموفق که مجبور می شوند خود را به شکل زن در بیاورند تا چه حد هنرمندانه بوده است. جک لمون باری بازی در این فیلم نامزد دریافت جایزه ی اسکار شد.

 

لیدی گاگا

لیدی گاگا ستاره موسیقی پاپ برای موزیک ویدئو خود به نام You & I نقشی کاملا متفاوت با نام جو کلدرون ساخت. جو کلدرون موهایی روغن زده و مشکی داشت و اخمو بود. این شخصیت همچنین شباهت زیادی به رالف مکشیو در فیلم Karate Kid داشت. لیدی گاگا از این شخصیت در مراسم VMA 2011 نیز استفاده کرد.

 

تیم کوری

نقش تیم کوری در فیلم The Rocky Horror Picture Show بسیار به یاد ماندنی است. این بازیگر بریتانیایی از کفش پاشنه بلند گرفته تا لباس و آرایش زنانه را برای ایفای نقشش به کار گرفت.

 

جان تراولتا

تراولتا برای بازی در نقش ادنا برای فیلم Hairspray موی سرش را چتری کرد و لباسی زنانه به تن کرد. او نقشش را واقعا عالی بازی کرد طوری که حس می کنید واقعا یک مادر است. تراولتا با بازی در این نقش نشان داد می تواند هر شکلی به خود در فیلم ها بگیرد.

 

جان تراولتا، اسپری مو ،۲۰۰۷

 

در فیلم «اسپری مو» (Hairspray) جان تراولتا نقش یک زن رخت شور به نام ادنا ترنبلاد را بازی می کند که به خاطر اضافه وزنش بیش از ۱۰ سال از خانه بیرون نرفته است. دیدن تراولتا در این نقش بسیار غیرمترقبه بود زیرا همیشه عادت داشتیم که تراولتا را در نقش های خشن و نسبتاً منفی ببینیم.

 

سیلیان مورفی در فیلم Breakfast on pluto

شخصیت این بازیگر در این فیلم از یک نوجوان دو جنسه در جنس مخالف به یک دختر بور جذاب تبدیل میشود.

 

الی فانینگ، سه نسل، ۲۰۱۵

 

الی فانینگ در فیلم «۳ نسل» (۳ Generations) نقش دختری را بازی می کند که تصمیم می گیرد جنیست خود را تغییر دهد اما مادر و مادربزرگ او نمی توانند با تبدیل شدن او به یک پسر کنار بیایند و این موضوع درگیری هایی را بین آن ها در پی دارد.

 

جراد لتو

جراد لتو که در کنار بازیگری خواننده ای شناخته شده در گروه Thirty Seconds to Mars است معمولا از بازی در نقش های خاص بدش نمی آید. او برای بازی در فیلم Dallas Buyers Club کاندید دریافت اسکار نقش مکمل نیز شد.

 

آدام سندلر، جک و جیل، ۲۰۱۱

 

در فیلم کمدی «جک و جیل» (Jack & Jill) آدام سندلر نقش کارمند یک شرکت تبلیغاتی به نام جک و خواهر دیوانه اش به نام جیل را بازی می کند. جیل برای دیدن جک به خانه و محل کار او می رود و این موضوع دنیای جک را دچار تغییرات شدیدی می کند.

 

رابین ویلیامز، خانم داوت فایر، ۱۹۹۳

 

فیلم «خانم داوت فایر» (Mrs. Doubtfire) از آن دسته فیلم های رابین ویلیامز است که همه ی ما آن را دوست داریم. وی در این فیلم نقش مردی را بازی می کند که برای دیدن فرزندانش مجبور می شود خود را به شکل یک پیرزن پرستار بچه ها درآورد و بدین ترتیب توسط همسر سابقش برای نگهداری از فرزندانش استخدام می شود در حالی که هیچ کس از هویت واقعی او خبر ندارد.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید