گردنبندی برای کنترل استرس بانوان 

گردنبند هوشمند یکی دیگر از دستاوردهای فناوری است ،خبرها از ساخت یک گردنبند هوشمند  حکایت دارند. این گردنبند هوشمند می‌تواند به کاهش استرس کمک کند و تنش‌های ناشی از زندگی روزمره بانوان را ردیابی کند.

 این ردیاب که در جواهر جاسازی شده است BellabeatLeaf نام دارد و در نمایشگاه ایفا که بتازگی در آلمان برگزار شد، رونمایی شده است. این ردیاب مخصوص بانوان دارای قابلیت‌هایی مانند ردیابی فعالیت‌های بدنی، خواب ، استرس و… است.

تفاوت عمده ردیاب با مدل های قبلی

تفاوت عمده این ردیاب با مدل‌های قبلی این شرکت در به‌ کار رفتن سنگ مخصوص در آن است. در این دستگاه سنگی که به سنگ چینی یا الماس کوهی معروف است به‌ کار رفته، سنگی که نماد ایجاد آرامش است. بدنه این جواهر ردیاب سلامت بانوان، از کامپوزیت چوب طبیعی و فولاد ضد زنگ  ساخته شده که ضمن ضد آب بودن بسیار هم دوستدار طبیعت است.

گردن بند هوشمند

رصد و ردیابی جواهر

برای رصد و ردیابی سلامت و استرس بانوان این جواهر یا باید به گردن آویخته شود یا با گیره مخصوص به لباس کاربر متصل شود. این دستگاه کوچک تمام فعالیت‌ها و استرس کاربر را با الگوریتم منحصربه فردی که خاص خودش است، ردیابی می‌کند.

این جواهر دارای چه برنامه های است؟

این جواهر دارای برنامه‌ای است که با سیستم عامل اندروید و ios کار می‌کند از سوی دیگر دارای 20 تمرین تنفسی و مدیتیشن است که کاربر با انجام آنها می‌تواند به آرامش برسد از سوی دیگر اگر تنش و استرس کاربر بالا رود به وی هشدار می‌دهد.

این جواهر دارای باتری است که به مدت 6 ماه کار می‌کند و بعد از آن باید تعویض شود. هنوز برای این جواهر هوشمند سلامت قیمتی تعیین نشده و زمان به بازار آمدن آن هم هنوز مشخص نیست.

آیا این مطلب مفید بود؟ 7
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید