درمان سریع جوش های صورت قبل از عروسی

شما چند روز قبل از عروسی خود از خواب بیدار می شوید و ناگهان در آینه متوجه می شوید صورت شما دچار جوش های قرمز شده است. اما نگران نباشید. ما بهترین راهکار را برای از بین بردن این لکه ها و جوش ها به شما می گوییم.

درمان آکنه

استفاده از یخ

چند تکه یخ را درون یک تکه پارچه گذاشته و به آرامی بر روی قسمت های جوش دار و قرمز پوست صورتتان قرار دهید. چند ثانیه صبر کنید و سپس بردارید. این کار موجب کاهش التهاب و قرمزی صورتتان می شود و در نتیجه تورم جوش ها را هم کاهش می دهد و آنها را کوچکتر به نظر می رساند. به علاوه اینکار موجب تسریع گردش خون در پست شما می شود و موجب می شود جوش های صورت شما سریع تر بهبود پیدا کند.

استفاده از آسپرین در درمان لکه ها و جوش ها

آسپرین یک قرص ضد بالتهابی است. شما می توانید این قرص را خرد کرده و با مقداری آب بصورت خمیر در آورید و آن را بصورت ماسک روی پوست صورتتان قرار دهید. ۱۵ دقیقه صبر کنید و سپس با آب ولرم آن را شستشو دهید. این کار موجب کاهش جوش های صورتتان می شود.

درمان جوش صورت

شنا کردن در استخر و التهاب صورت

کلر موجود در آب استخر موجب خشک شدن پوست بدن می شود. اگر برای تناسب اندام روز عروسیتان شنا کردن در استخر را انتخاب کرده اید بهتر است مراقب پست ملتهب و جوش دار صورتتان باشید و بعد از هر بار از استخر خارج شدن از کرم های مرطوب کننده استفاده کنید.

سرکه سفید داروی طبیعی و گیاهی برای درمان جوش صورت

سرکه سفید یک ضد عفونی کننده طبیعی است. شما می توانید یک تکه پنبه را آغشته به سرکه سفید کنید و آنرا بر روی پوست صورتتان بمالید و متوجه شوید که چطور سرکه موجب خشک شدن جوش هایتان می شود.

درمان لکه های صورت و جوش ها با چای سیاه

چای به عنوان یک قابض طبیعی است. چای موجب سفت شدن پوست می شود . این دقیقا همان چیزی است که شما برای مشکلات پوست صورتتان قبل از عروسی به آن نیاز دارید. این یک نسخه فوری است. شما می توانید چای کیسه ای را در یک لیوان آب گرم بزنید و بعد از اینکه کمی خنک شد آنرا بر روی قسمت های جوش دار و ملتهب صورتتان بگذارید . اینکار بسرعت ورم جوش ها را کم می کند و قرمزی را از روی صورتتان از بین می برد.

درمان فوری جوش

داروهای مفید برای درمان جوش صورت قبل از عروسی

داروهای بسیار زیادی در فروشگاه ها و داروخانه ها جهت درمان جوش های صورت و التهابات و لکه های صورت وجود دارد که شما می توانید از یک ژل ضد جوش صورت استفاده کنید. آنرا از داروخانه ها خریداری کنید و قبل از خواب صورتتان را با آن ژل پاکسازی کنید و اصلا پس از استفاده از آن از مرطوب کنند استفاده نکنید. این اجازه را به پستتان بدهید تا جوش ها خشک شوند.

راهنمای قدم به قدم برای یک شبه نابود کردن جوش‌ها

1 - مهم‌ترین قدم برای از بین بردن جوش ‌ها شستن و پاک کردن صورت است، یک پاک‌کننده ملایم بدون چربی برای شستن پوست‌های چرب ایده‌آل است.

2 - یک تکه یخ را داخل یک تکه پارچه بگذارید و آن را هر یک ساعت حدود 15 تا 20 دقیقه روی جوش قرار دهید؛ البته حواستان باشد که هر وقت احساس درد کردید؛ یخ را بردارید.

3 - خیلی ملایم با سشوار روی جوش را خشک کنید،درجه حرارت سشوار را روی کمترین حد قرار دهید تا سردترین باد را داشته‌باشید. باید حدود 3 تا  5 دقیقه باد سشوار را روی جوش بگیرید.حواستان باشد که سشوار را خیلی نزدیک به پوست نگیرید و هر گاه احساس کردید داغ شده‌است، کار را متوقف کنید.

4 - قبل از اینکه به تختخواب بروید روی جوش را با کمی خمیردندان بپوشانید، حواستان باشد که از خمیر دندان سفیدی استفاده کنید که هیچ ماده افزودنی خاصی نداشته باشد؛ مثلا خمیردندان سفیدکننده نباشد. البته ناگفته نماند که خمیردندان‌‌های ژله‌ای هم برای این کار مناسب نیستند.

5 - صبح روز بعد خیلی ملایم با آب ولرم خمیردندان را از روی جوش بشویید.

6 - حالا می‌توانید باقی‌مانده جای جوش را با کانسیلر یا هر نوع کرم‌پودر و ماده آرایشی دیگر بپوشانید.

آیا این مطلب مفید بود؟ 31
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید