نحوه دیلیت اکانت اینستاگرام به صورت تصویری

پیش از پرداختن به موضوع دیلیت کردن اکانت اینستاگرام باید بدانید که اولین نسخۀ اینستاگرام در مهر ۱۳۸۹انتشار یافت . این شبکۀ اجتماعی به سرعت در بین مخاطبان با استقبال زیادی روبرو شد تعداد کاربران آن تا خرداد ۱۳۹۰ به بیش از ۱۰میلیون و تا ۲۵ آذر ۱۳۹۵ به ۶۰۰میلیون نفر رسید.

براساس آخرین اعلام اینستاگرام، در حال حاضر ماهانه بیش از ۸۰۰میلیون کاربر فعال، در اینستاگرام مشغول فعالیت هستند. با ما باشید تا نحوه ی دیلیت کردن اکانت اینستاگرام را با هم به صورت تصویری مرور کنیم :

دیلیت اکانت اینستاگرام :

آموزش حذف اکانت اینستاگرام: ابتدا روی دکمه قرمز زیر کلیک کنید تا با مرورگر وارد صفحه حذف اکانت وب سایت اینستاگرام شوید. توجه کنید که نمی توان با استفاده از خود اپلیکیشن این کار را انجام داد. ممکن است باز شدن صفحه اول به دلیل شلوغی با کمی کندی روبرو باشد که با استفاده از یک اینترنت بهتر و یا مراجعه در وقت دیگر این کار را انجام دهید.

در صفحه ورود اینستاگرام اطلاعات اکانتی را که قصد حذف آن را دارید وارد کرده و بر روی Log in کلیک کنید تا به صفحه حذف هدایت شوید. اگر یوزرنیم و پسورد ندارید با کلیک بر روی Forgot password؟ آن را بازیابی و دوباره به این صفحه مراجعه کنید. بدون نام کاربری و رمز عبور امکان پاک شدن اکانت هرگز وجود ندارد. حتی با ریپورت و…!

اکانت اینستاگرام

اکانت اینستاگرام

اگر قبلاً در وبسایت اینستاگرام وارد شده باشید نیازی به مرحله دوم نیست.

حالا وارد صفحه حذف اکانت خواهید شد که شبیه تصویر زیر است:

اکانت اینستاگرام

نحوه پاک کردن اکانت اینستاگرام

گام بعدی در دیلیت کردن اکانت اینستاگرام

اینستاگرام در کادر بالا دلیل پاک کردن اکانت را می پرسد و سعی می کند با ارائه راهکارهای احتمالی شما را از این کار منصرف کند! اگر تنها به پاک کردن اکانتتان فکر می کنید، چندان اهمیتی هم ندارد و می توانید گزینه Something Else را برگزینید. تا کادر وارد کردن مجدد رمز عبور برای شما ظاهر شود.

در این مرحله از پاک کردن اکانت اینستاگرام شما باید پس از وارد کردن دوباره رمز عبور در کادر مورد نظر، بر روی دکمه قرمز رنگی که با عبارت Permanently delete my account در پایین صفحه کلیک کنید.

اکانت اینستاگرام

اکانت اینستاگرام

پس اینستاگرام دوباره از شما سوال می کند که آیا مطمئن هستید که می خواهید اکانت خود را پاک کنید که با تائید این کادر با پیغام زیر روبرو شده و اکانت شما برای همیشه پاک خواهد شد.

اکانت اینستاگرام

اکانت اینستاگرام

در مرحله آخر نحوه حذف اکانت اینستاگرام با تصویر زیر روبرو شدید کار را به درستی انجام داده اید و تمام! پس از طی مراحل بالا و مشاهده پیامی که در تصویر قابل مشاهده است اکانت شما غیرقابل دسترس شده و کلیه آثار آن تا یک روز یا بیشتر از بین می رود. لطفا صبر پیشه کنید!

اکانت اینستاگرام

اکانت اینستاگرام

پس دلیت کردن اکانت دسترسی به تمامی تصاویر، ویدئو ها، کامنتها، لایک ها، دوستان، پیام های دایرکت، دنبال کنندگان و دیگر اطلاعات شما و بازیابی دوباره اکانت غیرممکن خواهد بود حتی توسط اینستاگرام.

اکانت اینستاگرام

حذف اکانت اینستاگرام

پس از حذف اکانت دیگر نه شما و نه هیچ کس دیگری قادر به ساخت اکانتی با همان نام کاربری نخواهد بود. ضمنا دیگر نمی توانید با آدرس ایمیلی که برای ساخت این اکانت استفاده کرده اید اکانت دیگری بسازید. اگر قصد استفاده مجدد از همان ایمیل را دراید در بخش Edit Profile در صفحه پروفایل خود نسبت به حذف و یا تغییر آن به یک ایمیل (حتی ایمیل غیرمعتبر) اقدام کنید.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید