کرواتی که مدال جام جهانی  خود را حراج کرده چه کسی است؟

مدال جام جهانی ، یک کروات مدال جام جهانی  خود را به حراج گذاشته است و این خبر در محافل ورزشی به شدت پیچیده است 

گمانه زنی ها در خصوص هویت یکی از اعضای تیم سوم جام جهانی 1998 فرانسه که «گردن آویز برنز» خود را به حراج گذاشته است، کرواسی را غرق در حیرت کرد.

خبرگزاری فرانسه در گزارشی نوشت: مقام سومی تیم ملی کرواسی که 20 سال پیش به دست آمد، نخستین موفقیت آن ها به عنوان یک تیم مستقل فوتبالی بود. رکوردی که البته جولای سال جاری با عنوان نایب قهرمانی کروات ها پس از ناکام ماندنشان مقابل فرانسه، شکسته شد و یک درجه صعود کرد. 
در توضیحات ذکر شده در تارنمای این سالن حراجی در رابطه با این مدال آمده است: تنها 30 نسخه از این مدال وجود دارد؛ کاملا کمیاب و از جنسی ناب.
این حراجی (Auctioneer Agon Sports World) قیمت این مدال را 7 هزار 500 یورو (8570 دلار) برآورد کرده و در روزهای هفتم و هشتم دسامبر آن را برای فروش به نمایش خواهد گذاشت.

مدال جام جهانی
در این بین، «میروسلاو بلاژوویچ» سرمربی کرواسی در جام جهانی 1998، معروف به «چیرو» پس از اطلاع از این خبر اظهار داشت: باور نمی کنم برخی از بازیکنانم مدالشان را برای فروش بگذراند چرا که همگی آن ها اوضاع مالی خوبی دارند و ثروتمند هستند.
مرد 83 ساله کروات در ادامه افزود: شاید به سرقت رفته باشد، اما بی شک هویت این بازیکن نامعلوم نخواهد ماند، این جور چیزا همیشه برملا می شوند.
فدراسیون فوتبال کرواسی در پاسخ به تماس خبرگزاری فرانسه تاکید کرد که تمامی مدال ها در مالکیت بازیکنان بوده و آن ها مختارند هر کاری که صلاح می دانند با آن انجام دهند.
«زوریسلاو سربریچ» یکی از مقامات فدراسیون فوتبال کرواسی در مصاحبه با مطبوعات محلی اظهار داشت: باور کردنی نیست که شخصی چنین هدیه ارزشمند، خاص، خاطره انگیز و فوق العاده ای را از دست بدهد.
این در حالی است که از نظر «ماریو استانیچ» ستاره اسبق تیم ملی کرواسی «این موضوع، همانند هر موضوع دیگری در زندگی ، کاملا شخصی است.»

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید