تحقیقات جدید بر روی کودکان نشان می دهد که کودکانی که با زبان بدن بیشتر صحبت می کنند از برقراری ارتباط کامل تری برخوردار هستند و از اعتمادبنفس و حافظه قوی تری برخوردار هستند به کارگیری دست ها در هنگام سخن گفتن کودکان را با انگیزه و شاداب تر می کند و باعث فرح بخشی در کودک می شود در تربیت کودک سعی کنید  هنگامی که با کودکان سخن می گویید از دستان خود استفاده کنید تا هوش هیجانی کودک نیز تقویت گردد.

حرف زدن با کودک چه فوایدی دارد

پژوهشگران آمریکایی اعلام کردند که طی تحقیقاتی جدید مشخص شد که استفاده از دست ها هنگام سخن گفتن حافظه را تقویت می کند پژوهشگران دانشگاه های پیتسبورگ و شیکاگو با بررسی ۵۰ خانواده ای که کودکان کمتر از یک سال داشتند کشف کرده اند کودکانی که برای برقراری ارتباط با سایراعضای خانواده از دست ها استفاده می کنند شاداب تر از سایرکودکان هستند.

کودکان

حرف زدن کودک با حرکات دست باعث اعتماد بنفس وی می گردد

در این بررسی مشخص شده است کودکانی که از دست هایشان هنگام سخن گفتن استفاده کرده اند در مدت یک و نیم ساعت توانسته اند از طریق حرکات دست ۲۴ کلمه را بیان کنند در حالی که در همین مدت کودکانی که از حرکات دست استفاده نکرده اند

موفق به بیان ۱۳ کلمه شده اند.کودکانی که قادر به ارتباط بر قرار کردن نیستند و یا به سختی نسبت به همسالان خود با دیگران ارتباط بر قرار می کنند دچار سر خوردگی و عدم اعتماد به نفس می شوند و همین امر آنها را به شدت با مشکلات روانی رو به رو می کند.به گفته پژوهشگران استفاده از دست ها هنگام سخن گفتن نه تنها برای بیان کردن کلمات مفید است بلکه می تواند به یادگیری نیز کمک کند.

فواید حرف زدن با کودک

وی را بخوانید و منتظر پاسخ او باشید: با او صحبت کنید و آن‌قدر ساکت باشید تا جواب خود را بشنوید. با کودکتان نقش بازی کنید! اجازه دهید که کودک گه‌گاهی خیال‌بافی کند و این خیال‌بافی را به زبان بیاورد و به شما انتقال دهد و این خیال‌بافی به‌صورت پرسش و پاسخ با شما باشد.

کودکان

خواندن لیست‌های مختلف و دارای ریتم برای کودک لذت‌بخش است

خواندن لیست‌های مختلف و دارای ریتم برای کودک لذت‌بخش است، لیست‌هائی که در مکان‌های عمومی، اتوبوس و غیره مشاهده می‌کنید.

ارتباط و آمد و رفت و مسافرت در زود شروع شدن حرف زدن کودک مؤثر و مفید است.

شعر خواندن برای کودک، روزنامه خواندن و شعرهای مورد علاقهٔ کودک برای او نیز در حرف زدن خوب کودک مؤثر است.

هنگامی‌که جلوی یک تابلو می‌ایستید توضیحات تابلو را برای کودکتان بخوانید و با او در حین نگاه کردن به آن صحبت کنید و رنگ‌های جدید را به او معرفی کنید به این‌که احساس کنید که او متوجه نمی‌شود.

کودکان

فواید حرف زدن با کودک

اگر کودکتان در حرف زدن بی‌حوصلگی نشان دهد با او مدارا کنید و با این حال با او حرف بزنید و اگر زمانی است که می‌خندد با او بخندید.

در حین حرف زدن با کودکتان حالات چهره‌تان را تغییر دهید و تا جائی‌که می‌توانید یک‌نواخت صحبت نکنید صدایتان را بالا و پائین کنید.

این امور تا اندازه‌ای بر روی تسریع و سهولت حرف زدن کودکتان تأثیرگذار است.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید