به گزارش فارس، با گذشت بیش از یک هفته از آغاز حریق کالیفرنیا تلفات آتش سوزی در این ایالت آمریکا به ۷۴ کشته و تعداد مفقودان به ۱۰۱۱ نفر افزایش پیدا کرده است.

طبق گزارش شبکه خبری «سی‌ان‌‌ان»، با پیدا شدن تعداد بیشتری از اجساد در نتیجه آتش‌سوزی در ایالت کالیفرنیا، رسانه‌های آمریکایی از افزایش تعداد تلفات به ۷۴ نفر و مفقودی بیش از هزار نفر خبر می‌دهند.

مقامات محلی با اعلام آمار جدید مفقودین و افزایش قابل توجهی در آن -از ۶۳۱ به ۱۰۱۱ نفر در ۲۴ ساعت- خاطرنشان کردند این آمار دقیق نیست.آنان هشدار دادند ممکن است برخی از افرادی که در فهرست مفقودین قرار دارند در وضعیت مطلوبی باشند، اما راهی برای برقراری تماس با خانواده و آشنایان نیافته باشند. همینطور ممکن است افرادی جان خود را از دست داده باشند، اما هنوز کسی متوجه غیبت آنان نشده باشد.

این آتش سوزی، مرگبارترین آتش سوزی تاریخ این ایالت است که ۵۷ هزار هکتار از این ایالت را نابود کرده است.

میزان تلفات آتش سوزی در کالیفرنیا

 این آتش سوزی که تاکنون بدترین مورد از نوع خود در تاریخ کالیفرنیا بوده، منجر به تخریب بیش از ۹۸۰۰ واحد مسکونی نیز شده است.

 گفته می‌شود که « دونالد ترامپ » رئیس جمهور آمریکا قصد دارد روز شنبه از مناطق آتش گرفته در کالیفرنیا دیدار کند.

آتش سوزی کالیفرنیا

میزان تلفات و خسارت آتش سوزی کالیفرنیا

 این در حالی است که دودهای ناشی از این آتش سوزی گسترده موجب شده تا برخی دانشگاه‌ها مراسم ورزشی خود را لغو یا به تعویق بیاندازند.

مقام‌های آمریکایی اعلام کرده‌اند که تعیین دقیق تعداد ناپدید شدگان این حادثه کاری دشوار است.گفته می‌شود بیش از ۳۳۰۰  آتش‌نشان در تلاش برای اطفای حریق هستند و تا جمعه ۶۷% حریق را مهار کرده‌اند.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید