حساس شدن دندان ها

حساس شدن دندانها ممکن است به دلایل زیر ایجاد شود با تانما همراه باشید تا این دلایل را بهتر بشناسید:

استفاده بیش از حد از دهان شویه

دوست دارین همیشه نفستون تازه باشه و دهانتان بوی خوبی بدهد؟ اگر شما در طول روز از دهانشویه های مکرر استفاده می کنید، خودتان را برای دندان های حساس آماده کنید. به همین دلیل است که برخی از دهانشویه ها حاوی اسیدهایی است که ممکن است دندانهای حساس را بدتر کند.

راه حل:

اگر شما در طول روز از دهانشویه های مکرر استفاده می کنید، خودتان را برای دندان های حساس اماده کنید. به همین دلیل است که برخی از دهانشویه ها حاوی اسیدهایی است که ممکن است حساس شدن دندان را بدتر کند.

راه حل:

از دندانپزشک خود درباره پروتئین فلوراید خنثی بپرسید .

خوردن غذاهای اسیدی

اگر بدن شما نمی تواند گوجه فرنگی ، مرکبات، آب میوه و سایر اسید ها را دریافت کند، دندان های شما می توانند. لذت بردن بیش از حد از مواد غذایی و نوشیدنی غنی از اسید می تواند مینا محافظ در دندان های شما را از بین ببرد. آیا می توانید از علاقه به  این میوه های آبدار خودداری کنید؟ کمک کنید که اسیدها را با یک پنیر یا لیوان شیر خنثی کنید.

سفید کننده های دندان و برخی از خمیر دندان ها

هر کس فقط می خواهد یک لبخند روشن داشته باشد، اما برای برخی از افراد، سفید کننده های دندان و خمیر دندان ها با راه حل های سفید کننده مبتنی بر پراکسید می تواند تولید دندان حساس کند. حساسیت اغلب موقت است، هنگامی که شما استفاده از محصول را متوقف می کنید. با دندانپزشک خود صحبت کنید.

زخم معده

ریشه های دندان های شما حاوی هزاران لوله کوچک است که به مرکز عصبی دندان های شما وارد می شود. معمولا ریشه های دندان تحت پوشش محافظ پنهان می شوند. اگر بیماری پریودنتال دارید، لثه ها ممکن است شروع به کشیدن دندان ها کنند، و ریشه فوق العاده حساس را نشان دهند. زخم ها به کمک دندانپزشک نیاز دارند، بنابراین با شما صحبت می کنند.

مسواک زدن بین دندانتان سخت است


فکر می کنید مسواک زدن بی دندان هایتان سخت تر از مسواک زدن معمولی آنهاست ؟ دوباره فکر کن مسواک زدن بیش از حد  و یا با استفاده از یک برس سخت می تواند ریشه دندان را آسیب بزند. همچنین می تواند مینای دندان شما را پوشانده و در معرض دنتین (زردی) قرار گیرد. سوراخ در دنتین  لوله های میکروسکوپی (آبی) است که غذاهای گرم، سرد و شیرین را برای تحریک اعصاب دندان تولید می کند.

کار دندانپزشکی اخیر


گاهی مراقبت های دندانپزشکی می تواند دندان ها را حساس کند. تمیز کردن دندان ها، تاج های جایگزینی، ترمیم دندان و ریشه سازی، می تواند به برخی از حساسیت های دندانی کوتاه مدت منجر شود. اگر قبل از انجام این روش نگران این باشید، با دندانپزشک خود صحبت کنید.

دندان های کرک شده

خوردن یخ، خوردن شیرینی های سخت، همه آنها می توانند به دندان های شکسته و حساس منجر شوند. هنگامی که یک دندان شکسته می شود (بالا)، پالپ پنهان می تواند تحریک شود،که منجر به التهاب می شود که موجب درد بیشتر می شود.

خرد کردن دندان های شما

مینای دندان قوی ترین ماده در بدن شماست اما برای قدرت خرد کردن مناسب نیست. عادت ساییدن دندان ها به هم و فشار دادن آنها روی هم با گذشت زمان، هر دو این عادت های اغلب ناخودآگاه می توانند مینای دندان را پوشانده و اعصاب دندان های شما را بیشتر آسیب پذیر سازد. نگهبانان دهان، تغییرات شیوه زندگی و حتی تنظیمات رژیم غذایی می توانند به مبارزه با خم شدن و خرد کردن کمک کنند.

پوسیدگی دندان

پوسیدگی، مانند این حفره، ریشه دندان شما را به مجموعه ای از تحریک کننده ها داغ، سرد، شیرینی، حتی هوا می دهد. بهداشت دهان و دندان ، خوردن خوب و دندانپزشک خود را به طور منظم به توصیه می کنیم، این ها بهترین راه برای مبارزه با فساد و حفظ دندان شما هستند.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید