واکنش مقامات پاکستانی به موضوع گیری ترامپ

یک روز پس از سخنرانی شدیدالحن ترامپ علیه پاکستان، پنتاگون از نقش حیاتی اسلام آباد در حفظ صلح در آسیای جنوبی دفاع کرد و گفت: پاکستان به عنوان شریکی مهم و حیاتی در منطقه باقی خواهد ماند.

به گزارش  نیوز اینترنشنال، ترامپ روز یکشنبه 18 نوامبر (27 آبان) در مصاحبه تلویزیونی ادعا کرد پاکستان کارها را به درستی انجام نمی دهد و تلاشی در راستای جلب نظر آمریکا نیز انجام نمی دهد. این ادعای ترامپ با پاسخ شدید عمران خان نخست وزیر پاکستان و رهبران سیاسی این کشور رو به رو شد. ' شیرین مزاری' وزیر حقوق بشر پاکستان نیز در واکنش به این سخنان گفت: این باید درس عبرتی برای رهبرانی باشد که در صدد راضی نگاه داشتن ایالات متحده به ویژه پس از حملات 11 سپتامبر هستند.

پاکستان
'کل راب منینگ' سخنگوی پنتاگون طی یک کنفرانس خبری به خبرنگاران گفت: ایالات متحده و پاکستان منافع مشترک مهمی در منطقه دارند؛ این دو کشور برای مسائل راهبردی در منطقه جنوب آسیا که شامل بهبود روند صلح در افغانستان است، مهم و حیاتی می باشند.
وی در ادامه افزود: آنها به عنوان شرکای حیاتی در منطقه باقی خواهند ماند و هیچ تغییر در روابط نظامی ما با پاکستان صورت نخواهد گرفت.
'کل' در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر تفاوت دیدگاه پنتاگون با رئیس جمهور آمریکا، اعلام کرد: هیچ بیانیه ای درباره تغییرات نظامی آمریکا و پاکستان به ما ابلاغ نشده است.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید