دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا عصر روز دوشنبه اعلام کرده است که حاضر است با ایران بدون هیچ پیش شرطی مذاکره کند با اعلام این خبر مشاور رئیس جمهور کشورمان واکنش نشان داد او در صفحه توییتری خود متنی را منتشر کرده است در ادامه می توانید واکنش حمید ابوطالبی به اعلام آمادگی ترامپ با مذاکره با ایران را بخوانید. و متن واکنش حمید ابوطالبی در صفحه توییتری را بخوانید

واکنش حمید ابوطالبی

حمید ابوطالبی مشاور رییس‌جمهوری کشورمان به اظهارات اخیر رییس‌جمهوری آمریکا در خصوص آمادگی برای مذاکره با ایران واکنش نشان داد.

واکنش حمید ابوطالبی

حمید ابوطالبی

 

حمید ابوطالبی، مشاور رییس‌جمهوری کشورمان در صفحه توئیتر خود نوشت: احترام به ملت بزرگ ایران، کاهش خصومت‌ها، و بازگشت آمریکا به برجام، هموارکننده مسیر سنگلاخ کنونی است.

وی ادامه داد: گفت‌وگوی تلفنی روسای‌جمهوری دوکشور در سازمان ملل در سال ۱۳۹۲، بر این باور استوار بود که می‌توان با التزام به ابزار گفت‌وگو در مسیر اعتمادسازی گام برداشت. برجام دستاورد التزام به گفت‌وگو است؛ بایدآن را پذیرفت.

واکنش حمید ابوطالبی به مذاکره ترامپ با ایران

واکنش حمید ابوطالبی

ترامپ

 

مشاور روحانی نوشت: سال گذشته در مجمع عمومی سازمان ملل پس از تهدید ملت بزرگ ایران، موضوع ملاقات دو رییس‌جمهور مطرح شد؛ اکنون هم پس از خروج از برجام، ملاقات بدون پیش‌شرط عنوان می شود! کسانی که به گفت‌وگو به عنوان روش حل اختلافات در جوامع متمدن باور دارند، باید به ابزار آن هم ملتزم باشند.

پیش از این، رییس‌جمهوری آمریکا اعلام کرد، این آمادگی را دارد که با ایران «بدون پیش‌شرط» وارد مذاکره شود.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید