چند روز پیش بود که شاهد اختتامیه جشنواره فجر بودیم که این مراسم با کمی تاخیر آغاز شد. مرضیه هاشمی به عنوان مهمان ویژه در این مراسم حضور داشت و در صفوف اولیه نشسته بود. از جمله فیلم هایی که در این مراسم مورد توجه قرار گرفته است، فیلم بیست و سه نفر بود که در خصوص دوران دفاع مقدس و ماجرای اسارت همین بیست و سه نفر بوده است. در ابتدای مراسم بود که شخصیت ملاصالح به عنوان یکی از اعضای بیست و سه نفر، در این مراسم به سخنرانی پرداختند. گوهر خیراندیش نیز در این مراسم با پایی آسیب دیده به سختی بر روی جایگاه آمده و به این اسرا ادای احترام کرد.

فیلم سینمایی 23 نفر

فیلم سینمایی 23 نفر

جوایز جشنواره فجر توسط حبیب احمدزاده و منوچهر شهسواری مدیرعامل خانه سینما اهدا شد. از نظر گوهر خیراندیش، فیلم بیست و سه نفر فیلمی استاندارد بود که در آن دیالوگ های فوق العاده ای استفاده شده است و قطعا فیلمی پر فروش خواهد بود. فرشته صدرعرفایی سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن را برای نقشی در فیلم شبی که ماه کامل شد دریافت کرد.

فرشته صدر عرفایی

فرشته صدر عرفایی

همچنین بخوانید:

سیمرغ های اهدایی در جشنواره فجر

بهترین نقش مکمل مرد علی نصیریان در فیلم سینمایی مسخره باز بود که او به هنگام دریافت جایزه اعلام کرد که با وجود 40 سال سابقه بازیگری، سیمرغ دریافت کرده و آن هم سیمرغ درجه دو! جمشید مشایخی پس از پایان آمدن علی نصیریان او را در آغوش گرفت. برنده بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن، الناز شاکر دوست بود که به خاطر ایفای نقش فائزه در فیلم شبی که ماه کامل شد، آن را دریافت کرد. سیمرغ بلورین بهترین نقش اول مرد نیز به هوتن شکیبا بریا بازی در فیلم سینمایی شبی که ماه کامل شد، رسید. سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی به نرگس آبیار برای ساخت فیلم سینمایی شبی که ماه کامل شد، اختصاص پیدا کرد.

نرگس آبیار

نرگس آبیار

نامزد ها بهترین فیلم در اختتامیه جشنواره فجر با استقبال فراوانی رو به رو شد و سر انجام سیمرغ بلورین بهترین فیلم به شبی که ماه کامل شد رسید و محمد حسین قاسمی به عنوان مقام تهیه کننده بر روی جایگاه رفته و این سیمرغ را دریافت کرد که البته قاسمی در همانجا اعلام کرد که اصل و فرع این جایزه را به خانم اعظم محسن‌ دوست تقدیم می‌ کنم. سیمرغ بلورین بهترین فیلم آرای مردمی را منوچهر شهسواری که هم اکنون مدیرعامل خانه سینما است اعلام کرد. او گفت که امشب باید به سینمای ایران تبریک بگوید و باقی نهاد ها باید صمیمیت و وفاق را از سینما بیاموزند. او گفت که در سینما کسی به دیگری زخم نمی زند و هر کس این کار را انجام دهد به عقوبت الهی دچار خواهد شد.

منوچهر شهسواری

منوچهر شهسواری

فیلمی که تماشاگران آن را انتخاب کرده بودند فیلم متری شیش و نیم بود که در رده ی دوم سرخپوست، رده سوم تختی، رده چهارم شبی که ماه کامل شد و رده پنجم ماجرای نیم روز قرار داشت. سید جمال ساداتیان زمانی که جایزه تماشاگران را دریافت کرد گفت که این فیلم، برای او پرزحمت بوده و 5 ماه تصویربرداری آن زمان برده است که  نتیجه تفکر و فیلم اندیشه کارگردان جوانی به‌نام سعید روستایی بود.

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید