اکران خصوصی فیلم سینمایی خجالت نکش دوشنبه ۱۰ فروردین ماه با حضور هنرمندان در پردیس ملت برگزار شد.

این فیلم پس از دو روز اکران توانسته به فروشی معادل ۴۱,۸۱۴,۰۰۰ تومان دست پیدا کرده و در میان شش فیلم تازه اکران شده رتبه سوم پرفروش ترین فیلم را از آن خود کرده است.

اکران خصوصی فیلم خجالت نکش

درباره نقد فیلم سینمایی خجالت نکش بیشتر بدانید

فیلم سینمایی خجالت نکش، به کارگردانی رضا مقصودی، یکی از سه فیلم اولی حاضر در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر است. پیش از این، در کارنامه مقصودی، فیلمنامه «لیلی با من است» به چشم می خورد. «خجالت نکش» نقاط ضعف و قوتی را دربر داشت که در ادامه به آن خواهم پرداخت.

مضمون فیلم، موضوعی است که سال ها دغدغه مسوولین و مردم بوده و طی سال های بعد از انقلاب، در هر دوره، به شیوه های مختلف به آن پرداخته شده است. افزایش یا کاهش جمعیت، با سیاست و منطق مدیران هر دوره، تعبیری متفاوت داشته که تاکنون در سینما ، به عنوان سوژه اصلی یک فیلمنامه، به آن پرداخته نشده است و در واقع از نظر سوژه، انتخاب کارگردان هوشمندانه به نظر می رسد.

جزئیاتی از صحبت های رضا مقصودی کارگردان «خجالت نکش» قبل از اکران فیلمش

رضا مقصودی کارگردان خجالت نکش با اشاره به این که فیلم خود را یک کمدی دم‌دستی نمی‌داند، درباره قصه اولین فیلمش گفت: فیلم درباره زن و شوهر مُسنی است که پس از سال‌ها صاحب فرزندی می‌شوند و… روایت داستان فیلم در قالب طنز اجتماعی قرار می‌گیرد و در واقع، فیلم کمی جدی، کمی شوخی است.

بازی شبنم مقدمی در فیلم خجالت نکش

اگرچه نقش آفرینی شبنم مقدمی در فیلم خجالت نکش، «صنم» را به عنوان یک زن روستایی با تمام ویژگی های رفتاری منحصر به خودش، قابل پذیرش می کند، اما ضعف کار را می توان در نحوه پرداخت به شخصیت های فیلمنامه خواند. لیندا کیانی که معرف یک زن افغان است، با بیان و لهجه ای تصنعی که از ابتدای فیلم به چشم می آید حضور دارد. چهره ای که حتی با گریم نمی تواند برای ما نقش یک خدمتکار مهاجر را تداعی کند. این عدم پرداخت به شخصیت ها در بازی سایر بازیگران ساخته اول مقصودی احساس می شود.

عوامل اصلی این پروژه سینمائی:

تهیه‌‌کننده: سیدامیر پروین حسینی، مدیر فیلمبرداری: مهدی جعفری، طراح گریم: محسن دارسنج، صدابردار: امیر حاتمی، دستیار اول کارگردان: حامد مختاری، مدیر تولید: سجاد رحیمی. همچنین احمد مهران‌فر و شبنم مقدمی بازیگران اصلی این فیلم سینمائی هستند.

کارگردان فیلم خجالت نکش رضا مقصودی

عوامل فیلم خجالت نکش

پریوش نظریه بازیگر محبوب فیلم خجالت نکش

سارا و نیکا

سمیرا حسینی بازیگر فیلم خجالت نکش

الناز حبیبی بازیگر فیلم خجالت نکش

لیندا کیانی در اکران فیلم خجالت نکش

احمد مهرانفر و همسرش مونا فائض پور

الناز حبیبی و لیندا کیانی بازیگران فیلم خجالت نکش

آیا این مطلب مفید بود؟ 14
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید