سوال کودک در مورد خدا ! پاسخ دادن به سوال کودک در مورد خدا گاه برای والدین به مسئله ای  سخت تبدیل می شود آیا شما می توانید به  سوال کودک در مورد خدا پاسخ بدهید در ادامه در این باره بیشتر بخوانید تا بیاموزید که  چگونه به سوال کودک در مورد خدا پاسخ بدهید و هم چنین بدانید که به سوال کودک در مورد خدا چه جوابی بدهید .

آیا فقط خداست که از همه مهربان تر است؟

جواب این سوال را به خودت می سپارم. اول به این پرسش های من جواب بده و بعد ببین آیا مهربان تر از خدا کسی هست یا نه؟

چه کسی به من و تو چشم داده است تا دنیا را تماشا کنیم؟

چه کسی پدر و مادر را آفریده است تا ما در این دنیا تنها نباشیم؟

چه کسی خواب را قرار داده است تا باعث راحتی و آسایش ما باشد؟

چه کسی جز خدا اگر صد بار هم اشتباه کنیم ، عذرخواهی ما را می پذیرد؟

چه کسی غیر از خداست که گناهان ما را زود می بخشد؟

آیا جز خدا کسی را سراغ داری که این همه خوبی به ما کرده باشد تا بتوانیم بگوییم او از همه مهربان تر است؟

مادر، مهربان است؛ ولی آفریننده مادر هم خداست. پدر، مهربان است ؛ ولی آفریننده پدر هم خداست. برادر و خواهر و پدربزرگ و مادربزرگ همه مهربانند ، ولی آن ها را هم خدای مهربان آفریده است. خدا از همه مهربان تر است و به فرموده ی قرآن کریم :《او مهربان ترین مهربانان است.》

چرا خدا خیلی از دعاهای ما را انجام نمی دهد؟

خود خدای مهربان در قرآن ما راتشویق به دعا کرده است. اگر خدا نمی خواست به ما کمک کند ، به ما نمی گفت که دعا کنیم ؛ اما آیا تا به حال فکر کرده ای که اگر همه ی دعاهای ما انسان ها برآورده می شد ، چه اتفاقی می افتاد؟

یک کشاورز دعا می کند که باران ببارد ؛ اما یک مسافر دعا می کند که باران نبارد.

فروشنده ای دعا می کند که گرانی بشود و او بیشتر سود کند ؛ اما دیگران دعا می کنند که جنس ها ارزان شوند.

پس می بینی که اگر قرار بود خدا همه دعاهای ما را گوش کند ، نظم دنیا به هم می ریخت. به علاوه خیلی از دعاهای ما به خیر و صلاحمان نیست.

خیلی از آدم ها دعا می کنند که به پول و ثروت برسند ؛ اما خدا می داند که اگر همه آن ها پول دار شوند ، پول شان را در راه بد خرج می کنند.

از این گذشته خیلی وقت ها ، خدا دعای ما را مدتی بعد برآورده می کند. ما آدم ها خیلی عجله می کنیم ، اگر کمی صبر داشته باشیم ، خدای دعای ما را هم برآورده می کند.

حتی اگر خدا خواسته ی تو را انجام ندهد و دعایت را اجابت نکند ، باز تو را دست خالی برنمی گرداند و به خاطر آن که با او حرف زده ای ، حتما در بهشت به تو پاداش خواهد داد.

پس ما هیچ وقت از دعا کردن ضرر نمی کنیم ؛ یا به خواسته ی خود می رسیم ، یا خدا بهتر از آن را به ما می دهد و یا به خاطر دعا کردن برایمان ثواب و پاداش در نظر می گیرد.

در کودکی ، شب ها که به آسمان نگاه می کردم ، خیال می کردم خدا الآن در کنار ستاره هاست. فکر می کردم او خانه ی بزرگی در آسمان دارد و از آن جا ما را نگاه می کند ؛ اما حالا می فهمم که اینطور نبوده است.

خدا در همه جا هست ؛ در کنار ستاره ها ، در عمق دریاها ، بر اوج کوه ها ، در بین دره ها ، در جنگل ها ، در شهرها و روستاها ، در مسجد ها و مدرسه ها و حتی در دل پاک و باصفای تو هم خدا حضور دارد.

خدا مثل هوایی که تنفس می کنی ، در همه جا هست. نشانه های حضور او را در همه جا می توانی ببینی. آن جا که غنچه ای باز می شود ، آن جا که کودکی به دنیا می آید ، آن جا که دانه گندمی جوانه می زند ، آن جا که بارانی می بارد ، آن جا که درختی میوه می دهد ، آن جا که بیماری خدا را می خواند و شفایش می دهد ، آن جا که فقیری دعا می کند و خدا به او آرامش می بخشد و سرانجام آن جا که تو وضو می گیری و نماز می خوانی ، خدا هست.

وقتی در شکم مادرمان بودیم ، او با ما بود و تا هر زمان که در دنیا باشیم نیز با ما خواهد بود.
قدر این دوست خوب و همراه همیشگی را بدان و با انجام کارهای خوب ، او را از خودت راضی نگه دار.

آیا این مطلب مفید بود؟
لینک های مرجع
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید