این روز ها برای گرفتن خلافی خودرو روش های متنوعی وجود دارد. گرفتن خلافی خودرو به شما کمک می کند تا مسیرهایی که در آن ها بیشتر جریمه شده اید را بهتر بشناسید و از دو برابر شدن جریمه خودروی خود بپرهیزید چرا که پس از 60 روز در صورت پرداخت نکردن جریمه خودرو، این هزینه 2 برابر می گردد. یکی از بیشترین جریمه ها مربوط به دوربین ها می باشد که سرعت غیر مجاز را ثبت می کنند. برای گرفتن خلافی خودرو روش های متفاوتی وجود دارد که از جمله آن ها می توان به دسترسی به خلافی خودرو از طریق شماره پیامک خلافی خودرو ، گرفتن خلافی ماشین با شماره پلاک ، خلافی ماشین اینترنتی ، گرفتن خلافی خودرو در تلگرام و استعلام خلافی خودرو از طریق VIN اشاره کرد.

اولین روش:وبسایت پلیس راهور

برای گرفتن خلافی خودروی خود می توانید به وبسایت پلیس راهور به آدرس http://estelam.rahvar120.ir/index.jsp?pageid=2371666&p=1  مراجعه کرده و برای استفاده از این سامانه نیاز به کد ۸ رقمی درج شده در پشت کارت ماشین مالک خودرو و وارد کردن آن در بخش مورد نظر برای نمایش ریز جزئیات خلافی خودروی خود را دارید.

سایت پلیس راهور

سایت پلیس راهور

روش دوم: استفاده از کد های USSD تخلفات رانندگی

برای گرفتن خلافی خودرو یکی دیگر از روش های آسان، دریافت پیامک تخلفات رانندگی از طریق کد USSD می باشد که این کد استفاده های فراوانی دارد. برای استعلام عدم خلافی ماشین از طریق USSD باید #۱۱۰* را از گوشی خود شماره گیری نمایید و کد هفده رقمی VIN موجود بر سند یا کارت ماشین خودروی خود را وارد کنید. جالب است بدانید که برای پرداخت جریمه ها نیز می توانید از همین سامانه اقدام کرده و آن ها را بپردازید.

کد ussd

کد ussd

روش سوم: استفاده از پیامک برای استعلام تخلفات رانندگی

در این روش برای استعلام جریمه های خودروی مورد نظر خود می تواند در هر زمان و مکانی از آن استفاده کرده و میزان جریمه را برای شما اعلام می کند که بدین منظور کافی است کد هفده رقمی VIN موجود بر سند یا کارت ماشین را به یکی از سه شماره پیامک خلافی ماشین  ۱۱۰۱۲۰۲۰۲۰، ۳۰۰۰۵۱۵۱ و ۱۱۰۰۰۵۱۵۱ ارسال نمایید. پیامکی که در پاسخ برای استعلام جریمه ها میگیرید شامل شناسه قبض و شناسه پرداخت برای شما می باشد که می توانید از اطلاعات موجود در اس ام اس خلافی برای پرداخت در یکی از بستر های الکترونیکی نظیر درگاه های پرداخت آنلاین و یا دستگاه کارت خوان و حتی کد USSD اقدام کنید.

روش پیامکی

روش پیامکی

روش چهارم: استفاده از ربات تلگرامی برای استعلام تخلفات رانندگی

برای این منظور شما باید یوزر نیم Car_Services_Bot@  را در تگرام جست و جو کرده و دکمه شروع را در ربات بزنید و یا اگر تلگرام شما انگلیسی می باشد باید روی دکمه Start ضربه بزنید. پس از این مرحله دکمه شروع کار با اتومبیل را کلیک کرده و سپس گزینه استعلام خلافی ماشین را انتخاب کنید. پس از این مرحله شما باید کد هشت رقمی زیر بارکد کارت ماشین خود را ارسال کنید و در این حالت شما می توانید میزان خلافی خودروی خود را مشاهده نمایید. شاید جالب باشد که بدانید این ربات تلگرام امکانات دیگری را نیز داراست که از جمله آن ها می توان به استعلام آخرین قیمت خودرو تنها با وارد کردن مدل اتومبیل و همچنین استعلام قیمت بیمه شخص ثالث به صورت آنلاین اشاره کرد.

ربات تلگرامی

ربات تلگرامی

روش پنجم: استفاده از برنامه موبایل برای استعلام تخلفات رانندگی

برای استعلام جریمه های خودروی خود می توانید از برنامه موبایل برای بررسی خلافی خودرو و نمره گواهینامه که برای تلفن های آندروید فراهم شده است، استفاده کنید و این اپلیکیشن قابلیت های دیگری را نیز داراست که از جمله آن ها می توان به استعلام خودرو شامل تعداد تخلفات ، مبلغ ، محل تخلف و..، استعلام نمره منفی شامل تعداد تخلف و تعداد نمره منفی گواهینامه ، استعلام تصادفات خودرو شامل نوع تصادف ، مقصر تصادف ، تاریخ وعدم دریافت هزینه اضافی و همینطور امکان پرداخت آنلاین آن اشاره کرد.

روش ششم: مراجعه به مراکز پلیس +10 برای استعلام خلافی ها

شما می توانید پیش از مراجعه به مراکز پلیس +10 ابتدا خلافی های خود را به صورت اینترنتی مشاهده کنید و در صورتی که میزان خلافی شما کمتر از یک میلیون توان باشد می تواند برای استعلام و پرداخت حضوری مراجعه کنید و در صورتی که خلافی شما بیش از این میزان باشد باید برای پرداخت آن ها به راهنمایی و رانندگی مراجعه کنید. البته یکی دیگر از روش های دریافت خلافی ها گرفتن شماره تلفن ۸۸۲۸۸۸۸۸ و اطلاع از میزان جرائم و یا عدم خلافی ماشین خود می باشد و برای استفاده از این سامانه تلفنی نیاز به کد VIN درج شده در پشت کارت ماشین دارید.

همچنین بخوانید:
پلیس +10

پلیس +10

آیا این مطلب مفید بود؟
نظر خود را بنویسید! لطفا کلیک کنید